Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tails111

    aktív tag

    válasz tjej #33747 üzenetére

    AHCI vs NVMe.

    A legtöbb, ma kapható M.2 SSD már simán átlépi szekvenciális sebességben az 1 GB/s adatátvitelt, ám még mindegyik (beleértve a legújabb Samsung SM951-et is) modell AHCI módban kommunikál. Ez kifejezetten a HDD-khez és a SATA-csatlakozáshoz lett kifejlesztve, ám a sokkal gyorsabb, PCIe SSD-khez már nem alkalmas. A megoldás az NVMe, azaz Non-Volatile Memory Express, amelyet kifejezetten az SSD-k viselkedéséhez szabtak. Itt a szűkös korlátokat bővítették ki, különös tekintettel a parancsok maximális sorhosszára, így az AHCI 1 sor/32 parancs/sor határát „kissé” kitolták 65535 sor/65535 parancs/sor értékre. A változtatások hatása a szekvenciális sebességekben kevésbé látszik meg, azonban a véletlenszerű olvasás és az IOPS látványosan megugorhat, amely a valós használat során is érezhető gyorsulást hoz.

    Annak idején fé évvel ezelőtt én az AHCI típust vettem mert külföldi oldalakon sok problémát olvastam az NVMe típusú SSD vel. Főleg kompatibilitás terén. Sokan csak béta bios -szal tudták használni egyéb hibák.

    Samsung SM951 nél még nincs nagy eltérés ACHI illetve NVMe között. De az NVMe fejlettebb technika
    és a gyorsabb következő generációs M.2 SSD nél már lehet nem is lesz csak ilyen típus.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák