Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv!

    Adott egy szgép a konyhában, amivel letöltünk wi-fivel.
    Ott tároljuk a filmeket, ill. seed céljára is azt használom (4.5tera HDD).
    A nappaliban a TV alatt van egy szgép szintén wi-fi stickkel.
    Windows hálózatba vannak kötve a gépek (Win7).
    Elindítok egy filmet a TV alatti géppel hálózaton keresztül a konyhai merevlemezekről, nézzük a TV-n:
    1.5gigás avi nem akad
    1.5gigás mkv nem akad
    4-8gigás 720-as mkv nem akad
    5-10gigás 1080-as mkv időnként meg-megakadhat
    10gigás méret felett azonban nem viszi az 1080-as mkv-t, akadozik
    12giga felett a 720-as is akad

    Át szoktam másolni pendrivera, vagy külső merevlemezre, és rádugni a TV-s szgépre, így már okés, de hát jobb lenne, ha nem kellene másolgatni, hanem le tudnánk játszani.
    Pláne 5-10giga felett már viszonylag sokáig tart átmásolgatni is. :/

    Ha a notit kötöm a TV-re, és azzal akarok ugyanígy hálózatból lejátszani, az is akad.

    A gépek teljesítményével nem hiszem, h gond lenne, mindegyik erősebb, mint egy HTPC-nek, ill. letöltőkonfignak kellene lennie: (Pentium Dual Core E6500, 4GB DDR2, G41-es lap, ill. a TV alattiban van még egy HD4670-es VGA is.)
    A lakás többi gépe is része a hálózatnak, nagyméretű mkv-k esetében azok is akadnak (értelem szerűen). Médialejátszónak MPC-HC-t, VLC-t használok.

    Jól tippelek, h az a baj, h wi-fi-n nem lehet átküldeni hálózatban ilyen nagy adatsűrűségű filmet, és ezért akad? :F

    Router: Edimax BR-6224n (egy antennás, 150-es).

    Mindegyik wi-fi stick 54-es TP-Link. (Akkoriban még csak ezeket lehetett kapni.)

    A laptopban (ProBook 4330s) is 150-es wi-fi van. (Atheros AR9285)

    Eleinte a laptoppal játszottam le mindent, és azt gondoltam, azért akad, mert abban csak egy HD3000 IGP van. De amikor a TV alá összeraktam egy PC-t, és az abban levő HD4760 is akadozva vitte csak a 25gigás blu-ray-eket, akkor már sejtettem, h eddig se az Intel VGA-ja volt a gyenge láncszem.
    Volt aki azt mondta, a seedet állítsam le a filmnézés idejére, de persze akkor sem szűnt meg az akadás. :N

    Kérdésem az lenne, h elég ha veszek a konyhai, ill. a TV alatti géphez 150-es stickeket (pl ezt ajánlották), és ezzel le is tudom a problémát, vagy valami komolyabb tudású routerre is szükségem lesz, és stickekből is inkább 300-asokat keressek MIMO-val?

    Nem nagyon követem/követtem a hálózati eszközök fejlődést, erről a MIMO-ról is csak most olvastam először, ha tudtam volna, h mi ez, akkor a routert amikor vettem (úgy egy éve), akkor már gigabites, 300-as, háromantennás routert kerestem volna inkább MIMO-val. :/

    Első körben arra gondoltam még, h veszek holnap egy minimum 150-es sticket, és akkor elvileg már a laptopon lejátszva nem fog akadni?
    Vagy nagy valószínűséggel az még akadni fog?

    Mindegy milyet veszek, vagy figyeljek valamire vásárláskor?
    Esetleg inkább már egyből egy 300-as MIMO-sat keressek (gondolva a későbbiekre)?
    Ajánlott/kerülendő típus/márka?

    Átnéztem az első hsz-t, de az mintha már elég régen lett volna frissítve, így gondoltam inkább rákérdezek konkrétan mit is csináljak.

    Vezetékezni nem tudok a lakásban, úgyhogy mondjuk gigabites routerrel se lennék előbbre.
    A ház tégla, de vannak vasbeton falai is.
    A konyha és a nappali egymás mellett van, csak egy ajtó szokott becsukva lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Routert keresek két családi ház közé ismerősnek.

    Most egy régebbi, N-es, 150-es Edimax egy antennás van: Edimax BR-6224n (3dBi-s antennával)
    A gond az vele, h a másik házban 1 pálcát látni csak belőle, és ha csatlakoznak is rá, net nincs.
    Szóval erősebb, nagyobb hatótávú kellene.
    Kábel nem igazán opció, mert le van betonozva az udvar, meg csúnya is lenne, meg talán macerásabb is elvezetni.

    30méter a két ház között a táv, és téglafal a két külső fal, akadályozó -belső- válaszfalak nincsenek.
    Csak 1-2 noti lenne rákötve, esetleg telefon egyidejűleg.

    Néztem az ajánlót, csak 5dBi-s TP-Linkeket találtam.
    Edimax BR-6428nC Wireless Router, 300Mbps ~8ezer Ft
    Ezt kérdezték, ezen 9dBi-s antennák vannak. (Miután elmagyaráztam, h mi az a dBi, ők keresték ezt, nem én.)

    Többet, vagy 10-nél többet nem igazán akarnának rákölteni.

    Amúgy hogyhogy Edimax, vagy más márka egyáltalán nincs az ajánlott listában, csak TP-Link, meg Asus? Talán még NetGeart láttam.
    Ezekről van a topicgazdáknak inkább tapasztalatuk?

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Wifis routert szeretnék, olyat, amivel stabilan tudok használni egy emeletes családi házban akár rácsatlakozott 10 mobil eszközt egyszerre.

    egyik szoba: laptop, tablet, telefon, asztali gép wifis vevővel
    másik szoba: két telefon, tablet
    harmadik szoba: még két telefon, plusz egy playstationba dugott wifi vevő - amivel online TV adást szoktak streamelni (remélem nem HD-ban)
    negyedik szoba: telefon
    plusz vendégek érkezésekor még 2-3, vagy akár több telefon

    Ezek természetesen nem mind egyszerre vannak használva, de 6 telefon és a két tablet szinte folyamatosan rá van csatlakozva a wifire.
    Sajnos a jelenlegi router szakadozik, gondolom azért, mert nem bír ennyi készüléket egyszerre ellátni.

    A net az 35/6-os Invitel, amihez a szokásos Zyxel eszköz is járt.
    Amíg kevesen használtuk, nem volt gond, de a jelerőssége az emeleten már nem volt kielégítő, meg azt vettem észre, h ha többen használtuk, rendszeresen újra kellett indítani, mert kapcsolódni lehetett ugyan hozzá, de nem ment a net. (Ha hetekig megint csak 1-2 ember használja, akkor megszűnik a probléma, ezért gondolom, h nem bírt ennyi felhasználót egyszerre kiszolgálni.)

    A Zyxel eszközt már csak én használom (laptop, telefon, tablet), a probléma megszűnt, nem kell újraindítani már sosem.
    Rákötöttem egy routert pluszban, a többiek annak a wifijére tudnak csatlakozni, de ha többen is használják, akkor az is hajlamos a leblokkolásra. Csatlakozni lehet hozzá, de nem megy a net.. Újraindítás, utána egy napig-kettőig jó, aztán kezdődik elölről, annak függvényében, h egyszerre hányan csatlakoznak rá.
    Ez egy Edimax BR-6428nC. A 9dBi-s antennái miatt került egykor megvételre, két szomszédos háznál volt használva, jól is működött, de költözés után dobozba, szekrénybe került, évek óta nem használtam. Előszedtem, de ha sokan használják egyszerre, gondolom ez se bírja.
    Vagy még amire gondoltam, h az online TV adás vételére való kütyü lehet ami bezavar (azért az mégiscsak folyamatosan küldi az adatcsomagokat, ha használva van), az mondjuk nem mindig megy, ezt még nem volt módom kifigyelni, h ha mellőznék a használatát, akkor is kifekszik-e a router a rácsatlakozott többi eszköztől.

    A TP-Link 1043-as Jolly Jokerét ajánlották többen is, vagyis amolyan pavlovi reflexként ez ugrik be mindenkinek. Ez rendben is van, de mielőtt veszek egyet, gondoltam megkérdezem, h ez alkalmas lesz rá, h 10 eszközt kiszolgáljon a wifin egyszerre anélkül, h rendszeresen újra kelljen indítani?

    Vagy ha ilyen igényeink vannak, akkor sajnos valamilyen drágább routert kell vennünk? :F

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Lan kártya topic van?

    Van két ilyen régi 10/100-as Lan kártyám, a kacatos dobozomban találtam, kipróbáltam, működnek.

    Mire való a kártyán levő bővítőhely?
    Mit lehetett egykor oda tenni, és mire volt jó? :F

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Vettem egy ilyen LTE képes T-Homeos Huawei kockát mobilnethez.

    3000mAh-s akksi van benne.
    Érdeklődnék, h ez mennyi ideig teszi lehetővé a vezeték nélküli használatot?

    Nincs hozzá doksim, csak németet találtam, de ilyeneket nem írnak benne. Használt valaki hasonlót?
    Nem akarom használni áram nélkül, csak mégis kiváncsi vagyok, mennyit megy el akksiról.
    Vagy hát majd max kipróbálom.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák