Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz janaman01 #58293 üzenetére

    IDE való kérdés.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz janaman01 #92309 üzenetére

    Egyébként ez nem router kérdés, hanem a hálózati topicba tartozó kérdés.
    "Hogyan tudnám levezetékelni az alsó szintre ( elég nagy épület sztem 50m kbel tuti kellene)?" A hogyan-t nem tűlünk kellene megkérdezni szerintem, mert te tartózkodsz az épületben.
    Vagy arra gondolsz, hogy egyébként semmilyen ötleted sincs hogyan vitelezd ki, hogy megfelelően esztétikus végeredmény kapj?
    Ha nem rejted, szögelheted, ragaszhatod. Ha rejted, akkor fúrhatsz, kaparhatsz, vakolhatsz, glettelhetsz, csiszolhatsz, festhetsz. Ha van valahol csatorna haszáld, fűtés csövek mögé vagy szegélyeknél is jól lehet rejteni. Álmennyezet álpadló, gipszkarton fal mögött is rejtheted. Vagy veszel a padlóra kábel vezetésére alkalmas szegélylécet. Esetleg végig diszíted a házat PU díszléccel/stukkóval vagy PU fali panellel a kábelt mögé rejtve.
    Kábel meg nem mindegy hogy fali kábel (tömör vezető ér) vagy patch kábel. Ha falon belül vezeted mindenhol, akkor mehet a fali, ha mindenfelé kell tekergetned, akkor inkább patch kábel, mert az hajlékonyabb (vékony szálas erek). (számtech vagy villanyerelői szakboltban jellemzően vehetsz méterre. Mondanám, hogy márkás kábelt vegyél, de a nekem a rezezett kábellel sincs nagy problémám otthoni felhasználásban, meg azért is, mert nem bolygatom, tehát nem terhelem.)
    De ha nincsenek túl nagy igényeid, akkor tehetsz egy kísérletet powerline eszközzel is, ha biztosítani tudod a földszinti és emeleti kontektor között az azonos fázist, bár egyesek szerint két különböző fázison is valamelyíest működik. Gondolom ez függ a kapcsolószekrényben található eszközöktől/minőségüktől, a vezetékhálózat minőségétől. Én ilyen powerline eszközt használok a PC-m és a router köztött. Nekem megfelel. Játékra is. Azonos fázison van, kb. 70-93MBps sebességet hoz nálam, attól függően, hogy 1-1 energiatakarékos izzó a házban felvan-e kapcsolva vagy nem.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák