Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.zs.

    senior tag

    Sziasztok! Routert keresnék de minél többet olvasgatok, annál jobban elveszek. Megpróbálom leírni hogy mi a helyzet. Adott egy 80 m² alapterületű családi ház ( fszt., emelet, tetőtér), amelynek a tetőterében jön be a DIGI internet optikai kábelen, itt van egy ZTE eszköz bridge módban. Ezen a szinten van 2 db Windows-os asztali gép wifi nélkül. Az emeleten van egy iMac, egy Apple TV illetve egy LG okostévé, A földszinten pedig egy Mac Mini. Ezen kívül van még pár Apple és Androidos okostelefon. Eddig ezeket a készülékeket egy AirPort Time Capsule szolgálta ki ( ez volt bedugva a ZTE eszkozbe ), erről vezetéken kapta a netet a 2 db asztali gép az iMac és az Apple TV ( utóbbi kettő eddig szintén a tetőtérben volt, de most leköltözött egy szinttel lejjebb). Wi-fi kiterjesztéshez van még a házban 4 db Airport Express. A Time Capsule-n filmek vannak, amiket az almás eszközökről Infuse alkalmazással szoktunk nézni.
    De mivel a Time Capsule haldoklik, szeretném leváltani egy routerrel, amihez lehet csatlakoztatni egy 3-4 terabájtos winchester-t. Valószínűleg az új routernek a wifi hálózat át és ki kell majd terjeszteni, de ebben nem vagyok biztos, mert lehet hogy ezek az újabb eszközök már alapból sokkal erősebbek.
    Amiket én esetlegesen jó megoldásnak találok, az alábbiak:
    ASUS RT-AX58U AX3000
    ASUS RT-AC86U
    Linksys MR8300
    Köszönök minden segítséget, remélem nem hagytam ki semmit és nem írtam hülyeségeket. :R
    Szerk.: vagy lehet hogy nekem inkább erre lenne szükségem, egy a tetőtérben és egy az emeleten?! [link]

    [ Szerkesztve ]

    Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Új hozzászólás Aktív témák