Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Bubukain #90029 üzenetére

    Pontosan, ezt javaslom.

    (zárójelben a megfejtés: MoCA 2.5. EU/német webshop -ból - az "A" betűsből - is kapható. Rákeresel erre a szóra a hsz -eim közül, akkor írtam már róla. Ugyanakkor a részleteket a koax -al kapcsolatban majd egyeztetni kellene).

    @blakey, #90030 és #90032 és #90034 és #90038

    Ez most komoly, hogy a nagy házba a 15 WiFi kliens + tervezett WiFi backhaul a teraszon levő AiMesh Node -hoz (!!) az ajánlott AX82U vagy AX92U helyett beajánlottad az AX58U -t főrouternek amikor a kérdező is AX82U -ban gondolkozott?

    Meg hogy ennyi kliens és WiFi backhaul esetén semmit nem számít 5 GHz -en a 4x4 -es felállás? A #90024 hsz -emből konkrétan mely részeket tartod egetrengető marhaságnak?

    Minden tiszteletem a Tiéd (és ezt most nem ironikus hangnemben értem), de ez most komoly? Amit elfelejtettél kihangsúlyozni most, de korábban sokszor leírtad, hogy annak oka, hogy az AX82U -t "szőrében" AX58U -ra cserélted annak oka igazából a Merlin támogatás volt. Ehhez szerettél volna visszatérni és amennyi kliens van Nálad ez vállalható kompromisszumot jelentett számodra. Ugyanakkor egyfelől a kérdezőnél a Merlin igénye fel sem merült - másfelől tényleg nem írom le még egyszer mennyi kliens + WiFi backhaul lenne ...

    Az én véleményem szerint tudod mi az ami pl. WiFi szempontból nem annyira számít(ana) ennyi kliens meg WiFi backhaul meg a teljes nagy házat alapul véve? Mondjuk a 160 MHz -es csatornaszélesség. Nálam történetesen 2.4 és 5 GHz -en is AX 4x4 router van - a HT160 -at meg ki is kapcsoltam a francba. 80 MHz csatornaszélesség mellett (5 GHz -en) is egy AX -es klienssel így is 900 Mbps felett teljesít, de sok kliensnél a spatial stream -ek száma az ami igazán számít szerintem ...

    Az AX82U majd egy hónapig volt nálam kölcsönbe. Történetesen egy eldolgozási hibát nem találtam rajta. A felületének textúráját illetve matt -ságát alapul véve nekem kifejezetten igényesebbnek tűnt - különösen mondjuk más gyártó(k) fényes zongoralakk kivitelezéséhez képest. Sőt a fényképek alapján sugalmazottak ellenére a valóságban kifejezetten diszkrét jószág ... A LED -eket pedig akár külön a visszajelző LED -eket és külön a színes előlapit akár mobilapp -ból is ki lehet kapcsolni akár. Az AX82U gazdája történetesen nem nagy barátja a "gamer" kinézetnek meg LED -eknek és annak ellenére, hogy a nappali -ban van központi helyen esze ágában nem volt kikapcsolni pedig megmutattam Nekik ... :)

    @Viktoár, #90046

    Ebben az esetben javaslom ne cseréld le a jelenlegi routeredet - megfelelő lehet a számodra. Amennyiben egyéb igények is felmerülnének - pl. AX -es WiFi és/vagy mesh WiFi stb. - akkor ráérsz majd másikat nézni a mostani helyett ...

Új hozzászólás Aktív témák