Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Bubukain #90021 üzenetére

    3 oka is van ...

    1.

    Ugye nem az a szituáció, hogy összesen 1 db WiFi kliensed van ...

    Általánosságban igaz, hogy a WiFi hálózat aggregált sávszélessége elég rosszul skálázódik a csatlakozó kliensek számának függvényében (nagyon finoman fogalmazva). Többek között ezért van az, hogy a direkt nagy klienssűrűségű környezetre tervezett akár 2.4 és 5 GHz -en is 4x4 (vagy akár több) spatial stream -el és brutál SOC -al és sok RAM -al valamint direkt erre optimalizált fw -vel és szoftverrel (kontroller) rendelkező Pro-AP -ken sincs gigabit -nél gyorsabb RJ-45 csatlakozó ...

    Csak a példa kedvéért alább kettő ilyen AP adatlapja - leginkább azért, mert vannak bennük "tök jó" diagramok. Alább ki is másoltam az egyiket és bár a 100 klienses részt jelöltem, de nézzük a középső 10 klienses ábrát. 10 kliens ugye elosztva 2.4 és 5 GHz között optimális módon.

    Namost láthatjuk, hogy kb. az "élvonal" tud összesen 400 Mbps körül. Ráadásul ez half-duplex és nem full-duplex, mint a vezetékes kapcsolat (!!) ... 10 WiFi kliensnél ... Nálad mennyi is van csak a nagy házban? 16 db WiFi kliens? ...

    - Unifi nanoHD: [link]
    - UAP-AC-HD: [link]

    2.

    OFDMA. Ez az egyik nagy előnye a WiFi6 -nak. Ami véletlenül pont a több klienses környezetben tud jelentősen javítani a WiFi hatékonyságán. Ugyanakkor maga ez a funkció igazán sok (minél több) spatial stream esetén tud hatékonyan működni - különösen sok kliensnél ...

    3.

    Pont írod, hogy a teraszon levő Node -ot WiFi backhaul -al gondoltad. Ez konkrétan azt jelenti, hogy ez a Node szépen "felzabálja" a AiMesh Router WiFi -jét (meg persze a sajátját is). Agyő főrouter spatial stream -ek. Mind a főrouter - mind a AX55 a kliensek helyett az egymással történő WiFi kapcsolat fenntartására fogja belegyilkolni az összes erőforrását (beleértve a spatial stream -eket is !!). Egyfelől szerintem erőltesd azt a ethernet backhaul -t a teraszra is ...

    Másfelől akkor írod, hogy ebben az esetben minek a főrouternek a 5 GHz -en a 4x4 ?? Azt hiszem "nincs több kérdésem" ... :)

Új hozzászólás Aktív témák