Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz PHenis #100744 üzenetére

    Én személyes tapasztalatom alapján mertem ajánlani a TP-Link Omada rendszerét.
    Ezt is lehet részletesen konfigolni, állítgatni, modulárisan bővíteni, ahogy az igény és pénztárca engedi.
    Tudom, nem olcsó, de én is havi lépésekben építkeztem és folytatom azóta is a hálózatom bővítését, alakítását, ahogy változnak az igények otthon.
    Omada kotroller szerintem mehet ugyanúgy a meglévő málnára, ha a switch-ed POE képes, akkor az is OK, ha meg nem POE-s, akkor adnak tápot is az AP-okhoz.
    Nálam hiba nélkül működik, király, hogy a hálózat intézi, hogy épp melyik AP-hoz kapcsolódjon adott eszköz, így a butább mobilokkal sincs gondom, amikkel ezelőtt mindig váltani kellett a több wifi hálózat között.
    Van a kertben is fasza sebesség és térerő és lehet videótelefonálás közben is mászkálni ki-be, nincs szakadás.
    Megnéztem megint az alaprajzodat, szerintem két AP-pal tudnál indulni:
    - EAP670 a ház eleje felé elhelyezve, mondjuk plafonon.
    - EAP650 Outdoor a ház hátsó falára, kintre, de a ház hátsó részét is lefedné.
    Ez a kettő szerintem lefedné úgy az ingatlant, hogy mindenütt lenne elég térerő és a sebességre sem lenne gondod.
    Router maradhat a szolgáltatói. Omada kopntrollert szoftveresen intézed saját eszközön.

    Alternatíva:
    2x EAP610 bentre és 1x EAP650 Outdoor (610 Outdoor majdnem ugyanabban az árban van...)

    A router funkciókat én is egy miniPC-re bíztam, amin pfSense fut, ez router, tűzfal, meg központi reklámblokkoló is egyben. VPN-t szintén tud, azt még nem üzemeltem be, de van rá WireGuard is telepíthető kiegészítő csomagként. :K

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák