Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Sziasztok!
    Minimális lenne itthon az igény a A4 nyomtatásra, de amikor kell, akkor többnyire hétvégén... mint most is. :B
    Többnyire megoldom cégnél, vagy a másolós boltba a nyomtatást.
    Ezért is gondoltam mono lézerre, kétoldalas előny, de nem feltétel. Wifi előny, vagy lan, de igazán a hiánya ez sem para, amennyit használjuk. Ami fontos, az alacsony fenntartási költség (ez némileg ellentmond a korábbiaknak, tudom). Olyan 30 k alatt szeretném, Samu-t nem és HP sem szimpi igazán. amit néztem:
    Brother HL-1210WE monokróm lézernyomtató, Wireless, A4 - ez 20k-ért van már, mindent (is) tud, ami kell, ha jól kerestem rá, akkor a toner sem horror hozzá.

    Vélemény, javaslat? :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Varshi #11570 üzenetére

    Akkor pontosítok: ehhez van utángyártott toner olcsón, sok típushoz nincs, vagy nem jó a nyomat vele, etc. Erről én is jókat olvastam, szal. gyanítom rápróbálunk :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Varshi #11573 üzenetére

    Azért fontos, mert qrvára nem magamnak nyomtatok, hanem asszony tanárnő és erre persze nincs pénz az iskolának. Megy a TV-ben a nagy butítás, h minden rendben az oktatással. Aki kicsit is belelát, az meg tudja, h nincs rendben, nagyon nincs. Persze a papírok, a statisztikák szépek. De se szakképzett munkaerő, sem a kellékek nincsenek biztosítva (pályázatos digitábla azért van, csak nem lehet használni...). Egy-egy ünnepségre vagy bármire nekik kell mindent összetarhálni a szülőktől. De itt a szülők nem olyanok, nem tehetik meg, ergo vagy a tanár állja, vagy semmi nem lesz kész. Csináljon dolgozatot, felmérőket, de az iskolában nem lehet nyomtatni (elvileg lehet, de gyk meg nem, ez van, szeressük), ha elromlik egy zár vagy izzót kell cserélni, akkor is a klikre várnak, h jóváhagyja. Ami hónapok.
    Szal. feltételezve, h ez csak romlani fog, ahogy az elmúlt 10 évben folyamatosan romlott is a helyzet, nekem nem mindegy, h 3-5 év múlva mennyivel támogatom az iskolát.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Brandynew #11577 üzenetére

    ööö az milyen gimi? Vidék vagy főváros? Milyen gazdálkodásról beszélsz? Nekik NINCS. Klikk van, az hoz minden gazdasági döntést, ahogy írtam még izzócserére, vagy a saját kisbusz használatára is onnan kell engedélyt kérni. Nincs saját gazdasági osztály vagy ilyesmi, ezt jó pár éve összevonásokkal (60 km-re lévő iskolával... lol) és egyéb trükkökkel elérték. Itt minden központi, semmi saját hatáskör. Közmunkásokat adnak kisegítőnek, mondani sem kell, h több a kár, mint a haszon ezzel is.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Brandynew #11579 üzenetére

    Köszi az infót. Akkor itt "porszem" van a gépben, vagy a kisvárosi iskolákat ennyire mostohagyerekként tartják. Asszonynak megmutatom az írást, szvsz agyvérzése lesz :DDD

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Varshi #11582 üzenetére

    Nem estem neked, de ha megbántottalak, akkor bocs. Nem tudok havit mondani, van, h 50 oldal, van, amikor 1000... De inkább kevesebb.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    Még egy gép képbe jött:
    XEROX Phaser 3020V_BI
    Ez is 20 k alatt van, elvileg nekünk elég, gyári toner sem drága. Vélemények? :R
    Ez vagy a Brother (fentebb említettem)? :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    Nah, Brother HL-1210WE gyorsjelentés.
    20k mono lézer nyomtató, alul nem fiókos, papírt ugye ki kell szedegetni, ha nem használjuk. Kicsi, kompakt. Toner csere egyszerű, van egy tálcája, amit ki kell venni, utána abba kell belepattintani, és visszatolni. Bolondbiztos. Az 1000 lapos utángyártott toner 2000 Ft, vállalható.

    Wifis, LAN csati nincs (ez nem is kell nekem, mert a router és a NAS is felismerte, megosztotta, csak próbaként rádugtam, ha már ezt tudják, ki kell próbálni egyszer... :DDD ).

    Telepítője eléggé "raklap szar" kategória. Routeren kikapcsolt védelemmel, 2,4 és 5 GHz-n sem találta meg, a router mellett a wifi jelet... lol. Szal. kábel kell a telepítéshez, sebaj. USB kanóc nincs a csomagban, de ezt tudjuk már. Megjegyzem agyon kellene ütni aki kitalálta, h extra csati legyen a nyomtatóknak, mezei USB szvsz. elférne...

    Megjegyzés: nem ismeretlen a router lelki világa, nem user error volt. Védelem nélkül, WPS be-ki, restartok sora, miegymás volt. Kínomban 5 GHz-s részét is bekapcsoltam, hátha... telefonok szépen írtak minden változást, a nyomtató meg nem találta (persze ezt is áramtalanítottam, újraindít, stb...) 2 óra után előkotortam a kábelt.

    USB-n telepítve nem lehet átállítani wifi-re. Semmi, a programja faék, hihetetlenül semmi nincs benne (Konica, Samu, HP és Canon után), igaz elvileg nem is kell. A probléma az, h LAN-os géppel akarom a wifis nyomtatót telepíteni... hát nehézkes. Valamiért a telepítőben random módon adja be az egyik oldalt, nem tudom miért. Ez az oldal a kulcsa, itt ajánlja fel, h wifi mód választása után USB kábel segítségével konfigolja a printert. Itt megjelennek a hálózatok, amiket a nyomtató lát, kiválaszt, jelszót megad, csókolom.

    Ha ez az oldal nem ugrik fel, akkor egy ilyen auto-konfiggal próbálkozik, a helyi gépről kinyert wifi adatokkal. Namost ha LAN-on van a gép, akkor ez nincs. Szopóág. Sokadik telepítő indítás után bedobta a megmentő oldalt, minden OK.

    Laptopon telepítés is fura volt. Ott is megpróbált rábeszélni, h a nyomtatóval kerestessek wifi-t. Restart telepítő. Kb. a 3. telepítő indításra valahogy eszébe jutott, h a hálózati nyomtatókból szeretnék-e választani (mert ekkor már elérhető volt a helyi hálón). Igen, hogyne. Kész.

    Ez megint érthetetlen számomra. OK, h userek nagy része nem vágja a hálózatokat kicsit sem és csak next-next-finish az elvárás, de lehetne egy advanced mode, ha nem akarom, h kitalálja a melegvizet, hanem én állítanék be mindent... kevesebb idegeskedés lett volna. kb. 20× indítottam a telepítőt és nem jöttem rá, h mikor miért melyik oldalt adja be/hagyja ki.

    Szépen nyomtat, tényleg kompakt. Halknak nem mondanám, cégnél a Konica ehhez képest settenkedik csak, pedig gyorsabb is. Jah, nem egy tigris az első lap sebessége, de itthon ez nyilván nem szempont. Kihúztam, átraktam, stb... újra talált wifit, most már szeretem. Tartósságról nem tudok nyilatkozni, neten jókat olvastam róla, azért is került képbe. Szerkezete nem túl acélos, könnyű az egész, de nem fogjuk dobálni. Ha 5-6 évet kibír, akkor OK.

    A tálcás Lexmark tetszett volna, kevesebb törődést igényel, nagyobb a toner... viszont ahhoz utángyártott is aranyárban van.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz spyduck #11637 üzenetére

    Cégnél én klikkdíjas Konica-Minolta nyomtatókat hozattam. Kellékanyagot adják, szerviz jön, ha baj van. Havonta számlázzák a nyomtatott oldalakat, kész. Mondjuk ennyinél nem tudom, h mennyire éri meg. Nálunk a korábbi havi tonerköltség alatt van a klikkdíjas verzió.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz zsolt19900 #11648 üzenetére

    Pár oldallal korábban írtam egy lézer Brother-ről, nekünk bevált. Sajnos első oldal nyomtatásban nem egy élharcos, nem tudom hány sec lenne az elvárás.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák