Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varshi

    aktív tag

    válasz mjani1172 #16448 üzenetére

    Epson EcoTank L1250
    Wifit tud, kicsit lassú, de elvileg neked ez nem annyira szempont.
    Még van rá elvileg Epson pénzvisszatérítés (erre a modellre 5e) is az év végéig.
    Így 50e körül megvan ez a modell - ennél a gépnél olcsóbban évi 30e oldal nem jön ki szerintem (mivel az ár a lényeg, ezt írtad).

    Nagyjából a 3. év elején (50 000-70 000 nyomat között) fog tutira megkotlani benne az első dolog (vélhetően a fekete fej), azt szépen cserélik gariban, így simán 5 évig elketyeg - de ezalatt többször visszahozza majd az árát!
    Utána (3 év a gari!) is van esélyed kitolni a cserét egy ideig, a csíkozást magasabb minőségű nyomtatással és gyakori tisztítással tudod kompenzálni, ennek a költsége is minimális, inkább csak bosszantó. De mivel eddigre egy drágán üzemelő nyomtatóhoz képest akár több 100e (!) Ft-ot is meg tudtál spórolni, szerintem belefér.

    Számoljunk gariidőn belül 90 000 oldallal, ennyi fér bele havi 2500 oldallal, de valójában mehetne a matek akár 120e-rel is, de most ne), hogy az első adag tinta (8e-re elég jár hozzá ajándékba) elfogyása után:
    90e-8e=82e oldalnyit kell a tartályba utántölteni/megvenni, ez pesszimistán is csak (82/4=) 20,5× 2000 Ft = 41 000,- tintaköltség.
    (elvileg egy tartály 4500 lap, de higgyünk el csak 4000-et, viszont a számlák nyomtatása nem túl tintaigényes, szóval ez biztos menni fog)


    Ezzel szemben egy igen jó, mondjuk 6 Ft-os lapköltségű "egyéb" nyomtató ezalatt, mondjuk a legolcsóbban üzemelő - általunk is ajánlott - Brother lézernyomtató:
    90e-1e=89e oldalra 534 000,- tonerköltség jön ki, meg még szerintem egy 100-as a fényhenger cseréje miatt.
    Ez bőven 500 000,- feletti különbség (spórolás) 3 év alatt. És ennél vannak sokkal drágább nyomtatók is, simán a duplája is lehet. Ha valamiért meg utángyártottat nyomsz beléjük, ennyi oldal alatt tutira megpusztulnak tőle, és még mindig jóval drágábbak voltak, plusz vehetsz új nyomtatót (a garit meg bukod).

    Tehát kijelenthetjük, hogy fél millát spórolhatsz egy tartályos nyomtatóval gyári kellékanyagokkal (3 év alatt, 90 000 oldalnál), megbízható minőségben. Vélhetően más tartályossal is menne ez hasonló matek mellett, csak azokkal még nem nyomtattam több mint 100e oldalt, míg Epsonnal igen.

  • Varshi

    aktív tag

    válasz mjani1172 #16500 üzenetére

    Szia!

    Az ár és az anyagminőség nem minden esetben jár együtt. :)

    Ezek igazából, vagyis amikből kifejlődtek, belépő szintű, "eldobható" nyomtatók. A kutya se akart velük több 10e oldalt nyomtatni eredetileg. Egy városi kisautóval se szeretnéd naponta Bp-Münchent járni. Kényelmetlen, zajos stb.

    Aztán ráakasztottak egy tintatartályt, stabil működésű termékként kezdték árulni (ráadásul több év garival), de attól még az egy kisautó, csak hatalmas benzintankkal és keveset fogyasztó motorral.
    --> Borzasztó olcsó lesz használni, de ami napi 1-10 oldalnál nem zavart , az 10-100 oldalnál már igen. Sőt, ennek többszörösére is használjuk, ott éri csak meg igazán!

    De amit írsz, annyira azért "nem kellene" silánynak lennie. Én 100e oldal felett járok olyan nyomtatókkal, és nem ez a jellemző. De előfordul. Ahogy 5, de 20 M forintos autónál is van olyan, hogy 2 napon belül szervizben köt ki. Addig jó, amíg megjavítják!

    Ezek a nyomtatók amúgy 50e Ft körül mentek 2 éve a Covid előtt (annyit is értek, mert akár 1 év alatt behozták az árukat, onnantól csak "termeltek", még garancián belül!), tehát nagyjából a 3-szorosáért, mint egy tartály nélküli nyomtató. Szóval érthető a felháborodás, de te se lennél ilyen dühös, ha működne. Márpedig illene neki, mert ennyire azért nincs olyan rossz hírük.

  • atala

    Topikgazda

    válasz mjani1172 #16500 üzenetére

    Sajnos ezek az új Epson tartályosok már elég gyenge konstrukciók.
    Nekem van egy L805, az még a régi P50 vázára épült. Az masszív, megbízható darab.
    Vane gy L3060-as, ami már kicsit gyengébb, de még jó nyomtató.
    Az újakból már kispórólták az anyagot.
    Ezért vettem én irodai célra egy Brother T910-et, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Abban van anyag.

  • Varshi

    aktív tag

    válasz mjani1172 #16518 üzenetére

    Keress rá a neten, 3500 Ft körül van, nagyjából 5 perc cserélni, ebben már benne van, hogy elsőre utánaolvasol, pl. a manuálban.

    A lapköltséget nagyjából 10 fillérrel emeli meg, ahogy fejben visszaosztottam. Szóval sima ügy cserélni és nem is drága - utána leokézod, és szoftveresen is "kész" a csere -, de persze vannak, akik itt még mindig hisztiznek miatta... (nem rád gondoltam)

Új hozzászólás Aktív témák