Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    válasz almi #8924 üzenetére

    A színes lézer fenntartása drágább mint a sima.
    Ha valóban kell a színes, és valóban lesz havi kb50 oldal színesben, akkor szerintem tintás gép lenne a jobb.
    Ebben az árkategóriában is van színes lézer csak a kellékanyag ami megmondja, hogy valójában mennyit fogsz rá költeni... Szebben nyomtat és nem kell festék beszáradástól tartani. Viszont az olcsó nyomtatás a nagy gépek kiváltsága, tehát bőven 100k felett.

    Tintás gépeket nézegettem, de ott is alaposan meg kell nézni a kellékanyagot.

    Ráadásul ez sem garancia semmire, mert a gyártó változtathatja a patron töltöttségét és/vagy árát. pl a HP364XL fekete -es Tintapatron töltöttségét és árát megváltoztatták. Így kb 2Ft -al megrúgták a nyomtatás oldalköltségét...

    Szerintem érdemes megnézned a HP Officejet Pro 8610
    A linkelt oldalon a kellékanyagárak szerint a fekete 4Ft/Oldal + papír, a színes pedig 18Ft/ oldal + papír környéke.
    Ami szerintem egészen jó. A nyomtató + az első szett patron nem olcsó mert majd 90k de hosszú távon ha ennyit nyomtatsz, viszonylag hamar ez lesz az olcsóbb megoldás

    Van még esetleg a HP 6830. 7,5/26 (fekete/szines Ft/Oldal). Cserébe 65K az első szett a nyomtatóval...
    Esetleg ehhez mérhető vagy valamivel olcsóbb a
    Canon MAXIFY MB2050 hasonló beruházás, 6,5/22,5

    Szóval havi 400 oldallal számolva a 8610 kb 75K val olcsóbb 5 éves távlatban mint a 6830 és kb 30 a Canonhoz mérve.
    Minél többet nyomtatsz annál nagyobb a különbség. Csak feketét néztem a színeset nem.
    Havi 100 oldal felett éri meg a Canon helyett a drágább HP, alatta nem. A két HP között pedig havi ~60 oldal felett éri meg a nagyobbik HP

    HP Ink Advantage nyomtatók jók lennének, de kifuttatták a 4 patronos nyomtatókat, csak 2 patronos van azok pedig közelítőleg sem olyan olcsóak nyomtatásnál mint a külön 4 színűek...

    Utángyártott patronnal is lehet próbálkozni ha nincs fotónyomtatás a repertoárban, de az eredmény kétséges, mert sokféle gyártó van és sok féle festék...

    Magam részéről a HP 6830 és a Canon MB2050 között őrlődöm...

Új hozzászólás Aktív témák