Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benko.mayaa

    újonc

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A közeljövőben. Egyelőre még elboldogulok nélküle, de tönkrement az, amit használtam, és szeptemberre az egyetem miatt szükségem lesz rá.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    130k, ha szükséges, maximum 150k-t még ráköltenék.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Tanuláshoz kell legfőképpen, az Office csomag, az SPSS program és a Photoshop kellene hogy fusson, akár egyszerre is, illetve filmnézésre és böngészésre is fogom használni.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem játszom.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14"-15,6", előny ha matt és IPS de ez nem feltétel, tudom hogy kevés a ráfordítandó összeg ehhez.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben kevésbé használnám, de hordozva napi szinten lenne.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Mindegy, az se baj ha semmi nincs rajta, Windows 10-el fogom használni mindenképpen, van licencem.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Minimum 500GB HDD, 120GB SSD, illetve 4-6 GB RAM.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    A legfontosabb szempont hogy könnyű legyen a hordozhatóság miatt, emellett webkamera, HDMI, USB3, jó ha van. Előnyben az i3 vagy i5-ös processzor.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Alapvetően újat szeretnék, de garanciával akár használt fiatal gép is szóba jöhet.

    A válaszokat előre is köszönöm! :)

  • benko.mayaa

    újonc

    Sziasztok!
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A közeljövőben. Egyelőre még elboldogulok nélküle, de tönkrement az, amit használtam, és szeptemberre az egyetem miatt szükségem lesz rá.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    130k, ha szükséges, maximum 150k-t még ráköltenék.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Tanuláshoz kell legfőképpen, az Office csomag, az SPSS program és a Photoshop kellene hogy fusson, akár egyszerre is, illetve filmnézésre és böngészésre is fogom használni.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem játszom.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14"-15,6", előny ha matt és IPS de ez nem feltétel, tudom hogy kevés a ráfordítandó összeg ehhez.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben kevésbé használnám, de hordozva napi szinten lenne.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Mindegy, az se baj ha semmi nincs rajta, Windows 10-el fogom használni mindenképpen, van licencem.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Minimum 500GB HDD, 120GB SSD, illetve 4-6 GB RAM.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    A legfontosabb szempont hogy könnyű legyen a hordozhatóság miatt, emellett webkamera, HDMI, USB3, jó ha van. Előnyben az i3 vagy i5-ös processzor.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Alapvetően újat szeretnék, de garanciával akár használt fiatal gép is szóba jöhet.
    A válaszokat előre is köszönöm! :)

Új hozzászólás Aktív témák