Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuvix

    tag

    Hali!
    Ha a Jézuska is úgy akarja még idén vennék egy új laptopot. Az előzőt (ASUS F5SL) több mint 6 éve nyúzom, érezhetően lassabb már, de még mindig rendesen működik, de semmi hardweres baja nem volt, szervízben sem volt. Ha nem is ilyen hosszú időre, de azért 4 évre tervezem a következőt.
    Jelenleg ebben gondolkodok:
    [link]

    Olvastam sokan ajánlottátok már ezt a laptopot 250k alatt, gondolom akkor ár/érték szempontjából nagyon jó lehet. Nekem is nagyon tetszik, de lenne pár kérdésem.
    Képeken elég vékonynak tűnik az egész gép, valamint csak az alján van 2 kis nyílás ahol hűteni tudja a belsejét. Elég ez a hűtéshez egy Coolermaster NotepalL1 hűtőpaddal megtoldva?
    Eddigi tapasztalatok alapján mennyire várható tartósnak, fog-e bírni jó pár évet?
    Elég a 4 GB RAM vagy azért később érdemes bővíteni?
    Tudok rá Win 7-et rakni, vagy csak a 8-at szereti? (7-et megszoktam már, nem szívesen váltanék, de olvastam hogy az újabb laptopokra nem lehet vagy elég macerás Win 7-et telepíteni.)

    Egyenlőre ennyi lenne, előre is köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Tuvix

    tag

    válasz Khelben #80890 üzenetére

    Főleg játékra lenne és főleg asztalon az említett hűtőpaddal. Mellett csak tanulás és az Office amire kell, de az gondolom nem jelent gondot ennek a laptopnak. Nem hordoznám, csak néha haza meg vissza az albérletbe. Napi 1-2 óra játéknál azért többre kellene. Mostani laptopom 6 éve napi 16 órát megy, ebben van elég sok játékidő is, van hogy órákra le tud kötni egy játék. Az N550 nem bírná ezt az igénybevételt hosszabb távon?

    [ Szerkesztve ]

  • Tuvix

    tag

    válasz redwhite78 #80904 üzenetére

    (1) Még idén
    (2) 175-250000 Ft
    (3) Felhasználási kör? Főleg játék, mellette tanulás (Office, néha CAD de nem szempont)
    (4) Játékra használnád-e? Igen, naponta akár több órát egyhuzamban. Eddig egy több mint 6 éves gépen tolom, újabb játékok terén nem vagyok jártas. Jó volna végre normális felbontással akadásmentesen játszani.
    (5) Minőség olyan szempontból, hogy tartós legyen.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Nem
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6. fényes vagy matt nem szempont.
    (8) Notebook tömege? Nem számít.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Inkább nélküle.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    500 GB-1TB HDD, 4 GB RAM (ha kevésnek találnám később bővítem, de remélem elég), optikai meghajtó jó lenne, de nem fontos.
    (11) Egyéb kívánság? Webkamera, lehetőleg 3 év garancia
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Gondolom játékok ide tartoznak, esetleg CAD
    (13) Eddig kinézett notebookok?
    [link]
    (14) Csak új

    Mint ahogy már írtam, [link] ezzel a hűtővel segíteném a hűtést, valamint napi 10-12 órát menne, ebből 4-5 órát aktív használatban, többi tanulás, böngészés.

  • Tuvix

    tag

    Már csak 1 kérdésem lenne:
    N550JK
    IdePad G510
    E között a kettő között vacilálok már csak. Az N550JK vidikártyája tényleg annyival jobb, mint a Lenovoé?
    Mi a baj a Lenovoval? Mert itt csak negatív hozzászólásokat írtatok róla.
    Bocsánat ha sokat kérdezősködök, de nem veszek túl gyakran új gépet ennyiért.

  • Tuvix

    tag

    válasz ZavaBalazs #80946 üzenetére

    Szóval a telemaxot nem szeretjük, értem. Akkor az N550JK lesz, már csak az a kérdés, kell-e bele +4 GB RAM? Szükség lesz-e rá a közeljövőben, megéri-e a garanciával szórakozni, vagy a RAM-bővítés még nem jár garanciavesztéssel ha az üzletben megvételkor beleteszik?

  • Tuvix

    tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb, kell sulihoz
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 200-300k
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) CAD, épületgépészeti tervezőprogramok
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Játék nem lenne, arra van asztali
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?Lássam amit kell
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva sokat, utazás közben nem lesz használva
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows/semmi
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?SSD jó lenne, méret nem fontos, pár tervező program férjen rá. RAM 8GB kell, optikai nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Jó lenne új, de garis használt is szóba jöhet esetleg.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés