Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Predator666

    aktív tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Üzleti laptopot keresek, amit eléggé sokat cipelek, ezért elég fontos, hogy vékony és könnyű legyen.
    Fontos továbbá, hogy erős legyen (minimum i3 vagy ekvivalens, de inkább i5 vagy ekvivalens), mert néha több száz megás excel file-okat kezelek, de semmi képszerkesztés vagy videóvágás.
    Általában keveset használom a touchpadet vagy trackpointot, de néha néha előfordul.
    Legalább 2, de inkább 3 USB kell.
    Felmerült az SSD, de nem biztos, hogy kifizetik, ezért - bár a fejemben van - rugalmas vagyok ezen a téren.
    Az ár egyelőre nem kérdés, mert a cég vásárolná a gépet.

    Az alábbiakat néztem, de egyelőre még nem tudtam dönteni:
    Dell E7440
    Thinkpad T440s (nem annyira meggyőző az elemzés)
    HP Elitebook 840 G1
    Thinkpad X1 Carbon (nem a frissített!)
    HP EliteBook Folio 9470m

    Szerintetek ezek közül melyiket lenne indokolt?
    Van még olyan, amelyiket érdemes lehetne megfontolni, de még nem soroltam fel?
    Van valamelyikről közvetlen tapasztalatotok?

    Köszi szépen.

    Kivettem, mert volt, kit zavart.

  • Predator666

    aktív tag

    Sziasztok!
    Notebookot keresek, a válaszaim a standard kérdésekre:
    (1) Mikor venném: Most 2020 augusztus elején.
    (2) Összeg: Maximum 2000 dollár (660eFt), még pedig azért dollár, mert az USA-ba fogok (a tervek szerint) költözni augusztusban.
    (3) Felhasználás? Üzleti egyetemi képzésben fogok résztvenni. Alapvetően ezért üzleti felhasználás (heavy excel - komolyabb pluginekkel), kevés python programozással, ritkán videó/film nézés, esetleg alapabb játékok (CS:go, witcher, LoL - de ezek igazából nice to have-ek). Fontos, hogy jó fényereje legyen, mert parkban és napsütésben is szeretném tudni használni és fontos, hogy könnyű, hordozható legyen.
    (4) Játék: fentebb írtam, de nem létszükséglet egyáltalán
    (5) Kijelző: fentebb írtam, legyen elég fényes, hogy parkban is használható legyen. Alapból a kisebb laptopra mennék (14" vagy alatta)
    (6) Hordozás: Sokat. Mindennap egyetemre, azon belül is vándorolgatás, utazás külföldre akkor is. Utazás közben nem triviális a használat, de esetenként igen.
    (7) Operációs rendszer? Az egyetem teljes Windows támogatást ad (ingyenesen) szóval a laptopon jobb, ha nincs operációs rendszer, mert akkor azt a pénzt a hardware-be tudom rakni.
    (8) Tárhely mérete és típusa, memória, meghajtó, stb.: minimum i5 processzor (vagy ekvivalens AMD), tárhely alapból ssd-t szeretnék 256gb minimum, optikai meghajtó nem kell, memória minimum 8gb
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI portot szeretnék rá, illetve szeretném ha érintős lenne a képernyő. Kell legalább egy USB, amibe külső tárhelyet tudok rakni
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt is, de igazából az a fő kérdés, hogy az USA-ban olcsóbbak-e az elektronikai termékek. Ha igen (és én úgy értem, hogy igen), akkor újat szeretnék venni az USA-ban.

    Ami plusz megfontolás, hogy javasolt a NEM MAC gép. Az alábbi gépeket javasolja az egyetem: Dell Latitude, HP ProBook vagy EliteBook és Lenovo Thinkpad. Nekem volt Thinkpadem és imádtam a billentyűzetét, meg a professzionális érzetét, illetve a trackpointot. Viszont nagyon megtetszett a Surface Pro tablet is. Valami olyasmi van a fejemben, hogy ideálisan egy tabletté alakítható notebookot vennék, aminek thinkpad billentyűzete van.

    Abszolút a Thinkpad felé hajlok, de valszeg nem vagyok pártatlan és ezért keresem a nálam ezerszer tapasztaltabbak tancsait. :)

    Van esetleg ez alapján néhány olyan notebook, amit jó szívvel ajánlanátok?

    [ Szerkesztve ]

    Kivettem, mert volt, kit zavart.

  • Predator666

    aktív tag

    válasz Magnum_ #159232 üzenetére

    Nice, nagyon köszi. Érdekes, hogy a tabletet elengednétek.

    Visszakérdés: mit értesz az alatt, hogy "billentyűzet milyensége"? Itt a konkét elosztásra gondolsz (milyen nagy a space és enter, hol van a ctrl, stb)? Vagy van valamilyen mechanikára vonatkozó információ is?

    [ Szerkesztve ]

    Kivettem, mert volt, kit zavart.

  • Predator666

    aktív tag

    válasz btudos #159235 üzenetére

    Köszi szépen. A ThinkPad Yoga vs Surface Book 2 között is inkább az utóbbi?
    Értem, hogy a tabletet el kell/érdemes engedni, annyi van bennem, hogy jegyzetelni nagyon szeretek és kevésbé szeretek gépelni. Ennek ellenére persze végül, lehet elengedem a tabletet. Csak morfondírozom.

    Kivettem, mert volt, kit zavart.

  • Predator666

    aktív tag

    válasz btudos #159240 üzenetére

    Nagyon köszi mindannyiótoknak, ezek marha hasznos válaszok voltak!

    Kivettem, mert volt, kit zavart.

Új hozzászólás Aktív témák