Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suhi84

    tag

    Sziasztok!

    Sosem volt laptopom, így nem értek hozzá.
    Olvasgattam a fórumot és édesanyámnak szeretnék egy ágyból netezős gépet venni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Legkésőbb 1-2 hónapon belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    120000-160000 Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Net, irodai programok, FHD videó nézés, Skype
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Ami belefér az árba
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva nem lesz, de a lehetőségekhez képest könnyebb gép jobb lenne, mivel nem emelhet nehezet és az ágyban használná.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Ha belefér Windows, ha nem teszünk rá.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD, 4Gb RAM, optikai is kellene
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Jó Wifi, webkamera, mikrofon
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új

    Látom ebben a kategóriában a Fujitsu A514 ajánlott. Ugyanabban az árban egy A544 jobb vétel lenne?

    Előre is köszönöm!

  • suhi84

    tag

    válasz QwErTy42 #108133 üzenetére

    Köszi!

    Mindenképpen SSD-vel szeretném, de lenne lehetőség egy 544-re ugyanabban az árban HD4600-al.
    Csak nem tudom a videokártya, illetve a más proci miatt megéri-e megvenni vagy inkább az 514.

  • suhi84

    tag

    válasz Dhampir #108152 üzenetére

    Köszönöm a segítséget mindenkinek!
    Meg is rendeltem és pontosan innen. :)
    Reméljük be fog válni.

  • suhi84

    tag

    Sziasztok!
    Azon gondolkozok, hogy lecserélem az- aláírásomban szereplő- asztali gépet és veszek egy hasonló kaliberű laptopot.
    Nagy használatra nem kell gondolni két kisgyerek mellett, most is heti 1x-2x van benyomva a PC. A csere oka, hogy pont a szobájuk mellett van a gép, amit nem tudok máshova áttenni.
    Ha maradna erőm este szeretném magam a melós dolgaimmal felzárkóztatni (CAD/CAM, NX, EdgeCam, Fusion 360). Kollégám egy 5 éves Asus K55-t használ otthon elég komoly felhasználással, szóval nem feltétlenül kellene egy erőmű.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    - Nem sűrgős, ha szembe jön egy jó ajánlat (Black Friday?)
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    - Azt hittem 200k-ból megúszom, de esélytelennek látszik: 250-300k
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    - Minimális használat, böngészés, CAD/CAM
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    - Nem lesz rajta játék
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    - Eredetileg 17"-ban gondolkoztam, de ha nincs min 15" FHD, ennyit értek hozzá, a többi nekem semmit nem mond.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    - Max egyik szobából a másikba
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    - Win 10 de nem kötelezően
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    - SSD+HDD kombó jó lenne
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    - Jack dugó :)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    - Csak új

    Ezt néztem, nem tudom jó vétel-e, árban jobb lenne kevesebbért, de remélem segítetek jó-e az irány. :)
    [link]

    Köszi! :R

  • suhi84

    tag

    válasz suhi84 #155713 üzenetére

    Az előzmények alapján kérném újfent a segítségeteket.
    Kinéztem egy Dell Vostro 7580-t a notebook.hu-ne, de időhiány és még inkább töketlenkedés miatt lemaradtam róla. Csak a digiprime-n van már belőle, de nem tudom merjem-e ott venni, nem biztattatok legutóbb.

    [link]
    [link]

    Ha nem, mit tudnátok helyette ajánlani?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák