Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NandorHUN

    addikt

    válasz NandorHUN #130454 üzenetére

    Illetve valaki ki tudna abban segiteni, hogy HP gépek miért vannak ilyen árcédulával ellátva? Ugyanazon az áron Lenovoból dedikált VGA-s i5-s gépeket lehet kapni, HP-ból meg i3 + integrált graf marad.
    Elhiszem, hogy jó márka, de van valami más is a háttérérben? (pl 250 G4 vs Lenovo 50-70 vagy G580 ).

    [ Szerkesztve ]

    www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

  • Scarabeus

    tag

    válasz NandorHUN #130454 üzenetére

    HP 250 G4 15.6"-ban jó választás lehet, de minimum i3-as procival, kerüljük el a Celeron N-nel való bosszankodást (és lassúságot). Tudnivalók a HDD/SSD-s gépekről:
    HP 250 G4 és G5 esetén kettő opció van:
    (A) gyárilag HDD-s: nincs m.2 foglalat csak sima 2.5 sata
    (B) gyárilag SSD-s: nincs 2.5" sata, hanem egy atalakitoval ra van kotve egy m.2 átalakito. Ebbe lehet nagy m.2-t venni 2280-as meretben vagy az ODD helyere egy caddy a HDD-nek

    IPS nyílván ennyi pénzért kizárt, illetve ha hajnaldó vagy leadni a 15.6"-ról akkor sok használt 14.0" üzleti típus van az aprón amik olcsóbbak, mint a G4. Ezek a Dell E5430, E6430, Lenovo T430, HP 8470p.

    Ezek a gépek, - a 250 G4 is - sokkal jobban bírják az egyetemre hordást, és a nyitás csukást, mint az általad említett konzumer Lenovo laptopok. Lehet van bennük dedikált VGA, de neked tanulásra ahhoz semmi szükséged, illetve általában nem látják el ezeket a gépeket megfelelő hűtésrendszerrel így nagy terheléskor könnyen forró tud lenni a gép és levesz az órajelekből. Plusz vacak műanyag borítás, gyenge zsanérok, gépelésre a legkevésbé alkalmas billentyűzet.

    Mielőtt még nem olvastam a topikot, és én is egyetemre néztem laptopot, vettem egy Lenovo G580at, hogy hú 2 GB GT 635m van benne, de jó lesz az nekem...

    Had ne mondjam, pár hónap után a zsanér kitört a helyéről (így előadásra hordozás kilőve) majd 1.5 év után elfüstölt az alaplap.. :)

    Topikgazdákat kérdezném, hogy esetleg nem-e lenne jó a <100k-hoz a szokásos üzleti laptopokat beírni a topik összefoglalóba, mint ajánlott típusok? Vannak még olyan egyetemisták is ebben az országban, kiknek éppen elég egy 50-60ks üzleti a nyamvadt PDF-eket olvasni. :U

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

Új hozzászólás Aktív témák