Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koko1238640

    tag

    Sziasztok!

    Húgomnak kellene egy laptopot/notebook-ot nézni fősulira, felvették jogi asszisztensnek. Értelemszerűen ehhez a tevékenységhez kellene egy laptop neki main felhasználásban. Ebben kérem segítségeteket hogy mi a bestbuy a következő felhasználásra, miveljó ideje nincs időm követni a piacot.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Még most augusztusban ha lehet.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    180k (max. +10-20k)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Főként irodai programok(Office minden mennyiségben), némi játék(Sims 3-4 kategória), böngészés, gépírás (Szóval fontos lenne a magyar bill. kiosztás).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Fentebb ahogy írtam ilyen Sims kategóriás játékok hardver igényben nagyjából.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Hordozhatóság miatt szerintem minnélkisebb jó lenne (13-14 col), 1080p szerintem dukálna ha ennyiért ez nem nagy kérés, illetve én a matt híve vagyok a tükröződés miatt, de tesómnak szerintem ez nem részletkérdés, ahogy az sem hogy TN vagy IPS.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Sokat. Fősuli-itthon távolság minden nap (No, ha be nem üt megint a covid meg a távoktatás :U ). Utazás közben nem fogja használni.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 10 Pro, de nem lényeges hogy legyen rajta oprendszer.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    256GB-os SSD szerintem a minimum még sulis felhasználásra is, de jó lenne vagy egy 512GB-os SSD egymagában, vagy egy 256GB-os SSD + 500GB HDD kombó vagy valami hasonló. RAM-ból elegendő a 8GB RAM.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Is-is.

    Ha túl nagyok az igények ennyiért akkor bocsánat érte, tényleg nem vagyok otthon most az ár-érték arányokban mi hogy merre hány méter.

    Válaszokat, illetve a segítséget előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák