Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve007

    tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Akár holnap.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    250 ezerig kb.
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Irodai munka, word, excel, powerpoint, photoshop, filmezés ha nem otthon vagyok, kis videószerkesztés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Passz, azért Crysis 9 nem kell hogy fusson rajta, de egy LoL jó lenne magasabb grafikán
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Melyik a jobb? Az kellene. :) Méretben 15-16 közötti.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben nem használnám, de cipelgetve azért lenne néha munkahelyre stb.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    500 GB elég kell hogy legyen. Ha van olyan, hogy SSD-ről megy az op rendszer, de a többi HDD, az mégjobb. RAM minimum 4GB, optikai meghajtó kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI kimenet kell.
    Nem szűkítettem le nagyon a kört.. nálam egy igazán lényeges dolog van, aminek meg kellene felelnie: minőség. Nem akarom, hogy összeszarja magát a HDD 2 hónap után, mert a gyártó spórolt.
    Amint látszik nincsenek nagy igényeim, viszont képes vagyok kiadni rá akár 250ezret is, de az kiszolgáljon teljesen. Inkább minőség, mint jól mutató adatok (RAM, VGA, CPU). Nem baj, ha nem használom ki teljesen, egyszer jól jöhet a többlet tudása a gépnek.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    Mit ajánlanátok? Melyik az a márka, típus, ami manapság megállja a helyét?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák