Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • modder

    aktív tag

    válasz spyduck #24935 üzenetére

    Nem azért vagyok itt, hogy mondatokat elemezzek, de ha olvasgatom a fórumot, és találok egy ordenáré nagy baromságot, akkor azért megírom, hogy mégsem úgy van, mert ha tetszik, ha nem. amit állítottál az az volt. Ha meg nem tudod megfogalmazni, menj el Te nyelvtansuliba.

    Sajnálom, hogy az intelligenciával és 8 osztállyal kell érvelned, ha már az ütköztetett érvek csak egyik fele jut el a tudatodig. Ha valóban intelligens lennél, az első válaszod az lett volna: "Itt most a core i3 és i5 közötti különbségre értettem, természetesen tudom, hogy a CPU nagyban befolyásolja a játékélményt". Az egész vita elkerülhető lett volna. De nem mindenkinek adatott meg a világos fogalmazás képessége.

    Örülök, hogy legalább olyan helyen dolgozol, ahol már valószínűleg láttál közelről laptopot vagy laptop alkatrészt. Hitelessé tesz!

    Vita részemről is lezárva :)

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz spyduck #24935 üzenetére

    "Pont ezt magyarázom, h szinte tök mind1! Mutass egy olyan notebookot amiben olyan CPU van ami nem elég az adott VGA kihajtásához."
    Talán ha így fogalmaztál volna, nem indult volna el az egész vita. Gondold végig még egyszer, egy fórumba hirtelen betérőnek a kiemelt mondatod ("a sok laikus azt hiszi, h számít a CPU a játékoknál") mennyire félreérthető, és mennyire kicsaphatja a biztosítékot. Idővel talán megérted, hogy nem rosszindulatú óvodás kötekedés ezt vitatni.
    Inkább az a rosszindulat, amikor a másik szakmai érvelését hülyeségnek állítod be, és feleslegesen sértő stílusban válaszolsz.

    "Volt itt jó pár eladó, szervizes stb.... mindenki az ilyen hülyeségek miatt tűnt el. Én nem tartom magam nagy szakinak de legalább olyan helyen dolgozok."
    Aha. Tehát az menjen a p*cs@ba a szakmai érvelésével, aki nem szervizes és nem is eladó egy számítástechnikai boltban, nyilván nem ért hozzá, még ha konkrét informatikai munkát is végez, csak hülyeségeket hordhat össze.
    Biztos mindenki rajtad kívül idióta és hibás, aki korrigálni akar, menjen nyelvtáborba. Szegény Te, mindenki csak bánt. De azért annyit engedj meg megjegyezni, hogy a nagyképűség, mások lenézése és a csakis másokban való hibakeresés nem tartoznak a legfőbb erények közé. :)

    (#24936): "Kérem a példát!" Ha ezt pont arra a hsz.-emre reagálva írtad, ahol kifejtem, hogy az általad hitelesnek tartott benchmarkok nélkül is lehetnek igazak elméleti állítások, akkor csak gratulálni tudok. Gondolom mindenki keni-vágja a grafikai programozást is, aki naponta tapogat különböző laptopokat, meg találkozik elégedetlen vevőkkel, csak annak a szava lehet mérvadó. Ugyan már...

    (#24947) spyduck: "Rendben! A kedvedért mindent szájbarágósan fogok leírni, h még egy óvodás is megértse."
    Bár nem nekem szólt ez az üzeneted, de az én zsebemben is kinyílik a bicska a stílusodtól. Kár, hogy ezzel iszonyatosan lejáratod magadat, mert minden ilyen hozzászólásoddal csak megerősíted, hogy képtelen vagy a személyeskedések és ellenségeskedés nélküli vitára.
    Ez pedig a szakmai hitelességedet kérdőjelezi meg. Ja, de bocs, Te jobban tudod, mert "olyan helyen dolgozol". :)

    ===

    (#24937) Borote: azzal semmi gond nincs, ha mérési eredmények láttán még hitelesebbnek tartasz egy elemezgetést.
    De ez egy fórum, nem egy szakmai magazin, ahol van kapacitás, idő és rendelkezésre álló eszközök (pl. különböző típusú laptopok, különböző videókártyákkal, processzorokkal) nagyon komoly tesztek készítésére.
    Nyilván én vagy a szintén vitába szálló modder is szívesen készítgetnénk elemezgetéseket, teszteket ilyen témakörben, ha lenne nálunk többféle konfiguráció is állításunk alátámasztására (meg idő is lenne ilyenekre).
    Ha majd a kezembe kerül több konfig, a tesztre alkalmas játékokkal, akkor ígérem, ezerrel dobálom neked a bencsmárkokat. :D Ha már egy érvelés szerintetek totál hiteltelen képecskék és sok-sok mérés nélkül. Bár elég furcsa, hogy azzal el lehet intézni valaki indoklását, hogy "ugyan már, nincsenek számok, nincsenek grafikonok a kommentedben, akkor hülyeségeket beszélsz".

    Egyébként annak örülök, hogy Te normális stílusban tudsz reagálni, és veled az óvodásnál magasabb színvonalú vitát is lehet folytatni sértegetések nélkül. :)

    Sk8erPeter

Aktív témák