Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz szucsi57 #35996 üzenetére

    Az említett Dell nem rossz választás, esetleg még 260e körül találsz Toshiba Tecrát is, quadro videókártyával. Viszont ha fizikusként dolgozol és ez a noti munkára kell, akkor én a gyermekem közelébe sem engedném a gépnek, még akkor se, ha ő a legmegbízhatóbb gyermek a világon ;)

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz szucsi57 #35996 üzenetére

    Hát ha számolás igényes programokat akarsz futtatni akkor kemény hardvert kell választani.
    VGA-nak mindenképp egy Quadro ajánlott. Mondjuk kérdés hogy milyen programok ha olyanok amik képesek arra hogy a VGA számoljon vagy csak processzorra támaszkodnak. Itt még az is szóba jöhet hogy hány szálon képesek futni stb..
    Bár én ilyen munkára nem vennék hordozható gépet, inkább egy i7-es erős nVidia VGA minimum egy GTX260 (CUDA miatt), és sok memória.
    De ugye notira adták a pénzt ezért az kell, max 250k-ból nem nagyon kapni komoly számolás képes gépet min 4-500 ezer, de esetleg egy HP Elitbook 8530W Renew vagy Asis program által komoly árengedménnyel szokott itt lenni [link] bár jelenleg nincs ilyen. És bizonytalan hogy mikkor lesz :U

    Persze ha nem számít hogy mennyi idő alatt végez a gép a feladattal akkor lehet alább is tenni a lécet, a Dell Studio XPS gépek azok jó vételek 1555 például.
    Plusz én tervező rajzoló programokhoz nem vennék 15"os kijelzővel szerelt gépet min 17" notiban, de ha van rá mód akkor rádugnám egy külső legalább 24"-os monitorra. így mindjárt jobb.
    A Full HD ilyen méretben szerintem erősen szubjektív van akinek túl nagy van akinek pont jó, de olvashatóság szempontból hátrány elég kis méretűek a betűk 15-16-17"-nál már ekkora felbontáson. A full HD talán 24"-os monitoron már jó bár van akinek még ott is túl kicsik a pixel méretek.
    Én pont ezek miatt úgy gondolom hogy egy noti legfeljebb második gépnek jó, de semmi kép nem vált ki egy komplett asztali gépet. Anélkül hogy az embernek valamiben kompromisszumot ne keljen kötnie. Persze ha a hordozhatóság is számít az már más tészta :D

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz szucsi57 #35996 üzenetére

    Ha külföldről hozatod, úgy is jó? Az osztrákoknál van HP Pavilion dv6-2090eg csekély 900€-ért. Ennél jobb ajánlat jelenleg nemigen van a piacon. Az i7 proci igaz, hogy a legkisebb, de a tesztek szerint hozza a legerősebb 2magosok eredményeit.
    A GT230M meg egy egész jó VGA, DX10.1+CUDA támogatással.
    (USA-ban vannak jobbak, szintén a HP-tól, csak nem-eu-s számlával gondolom baj lenne az elszámoláskor)

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Aktív témák