Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • T500

    aktív tag

    válasz nuri #17154 üzenetére

    Nem tudom, hogy van-e dell szervíz Debrecenben, de szerintem, ne az Acert vedd. Ha baj van azt is megutaztatják 2-3 hétre. Igaz házhoz mennek.

    Szerintem ettől függetlenül DELL XPS. A megbizhatósága miatt.

    Mikor megveszed meg tudod kérdezni szerintem és, ha nincs szervíz, akkor még mindig ott az Acer.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz blueMerle #17169 üzenetére

    Ezek közül csak a rossszat választhatod, egy olyan noti, ami jó és még tartósnak is mondható, nem lesz ennyi pénzért. Ha ennyi pénzt tudsz rászánni, szerintem, akkor mondj le a játékról. Ha sokáig akarod használni a gépedet, persze, lehet, hogy kifogod, és több évig is működő képes lehet, de sajnos az Acer, és FSC Amilo olcsóbb sorozataira, ez nem jellemző sajnos.

    Tudom, hogy a problémádra ez a hozzászólás nem megoldás, de ne akarj rosszat magadnak, és hozzá teszem szerintem.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz nuri #17161 üzenetére

    ezeket a listákat erősen titkolják, főleg a susmus gyártók, mint az Acer, vagy az FSC Amilo, Esprimo (nem LifeBOOK), pl itt egy ilyen lista, de ez sem mérvadó 100%-ban, de indilásnak jó:

    [link]

    A Dell a visszajelzések szerint a konzumer kategóriában is megbízhatóbb, és magasabb minőségű és élettartamű gépeket árul, mint az Acer. Ez nem azt jelenti, hogy az Acer nem tud notebook-ot gyártatni, ami jó, de azok a Travelmate osztály és ott is ki kell fogni, mert a legtöbb ott sem éri el a Dell Inspiron, XPS szintjét.

    Szóvall szerintem a Dell a jobb választás, ha a minőség a lényeg. Persze ebbe beleszól a szervíz is.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz tread777 #17176 üzenetére

    Ez a sorozata a HP-nek közelebb áll a konzumerhez, az 530-assal együtt, nem olyan megbízható, mint a "régi dobozos" HP-k.

    De inkább ez, mint egy FSC Amilo, Esprimo, vagy Acer. De én Lenovo-t ajánlanám ennyi pénzért, vagy egy Dell Inspiront. Még mindig.

    Csak mert megkérdezted. :DD

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Axel007 #17174 üzenetére

    Ennyi pénzt megér. és mivel nem occsssó ASUS, ezért a minőség sem lehet para.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz szabonagyur #17181 üzenetére

    Játékra ez a gép nem alkalmas igazán. De egy 3 - 4 éves játék nagyon jól fut rajta. Ez a VGA inkább a Vista AeroGlass felületének tökéletes kiszolgálására készült ugyan az elődje is tudta (i950) de ez az igazi. De játékteljesítménye gyenge, bár egy ujabb játék is elfuthat rajta, de nagyon kis felbontásban hajtva.

    Az akksi meg felhasználás függő:

    word excell vagy internet, esetleg filmnézés, vagy játék, renderelés, stb, nagyon nem mindegy.

    De 1 óra és 2,5 óra között lehet.

    Amúgy ennyi pénzért ez a legjobb választás, minőségben még egy HPC 6720, 530 felett is van, ami nagy dolog, ennyiért.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz szabonagyur #17183 üzenetére

    Arra is ideális, visz mindent, a codec feldolgozás, meg miegymás az úgy is a processzorban lesz ezesetben, mert a VGA úgyem tudja, megjeleníteni, viszont igen, szóval arra ideális.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Adamantit #17185 üzenetére

    Az a helyzet, hogy a T5xxx processzorcsalád egy csökevény volt az Intel részéről, és nagyon kevés tudja a Virtualizációt, a 64 bitet igen, ebből a szériából, esetleg a Cache érheti meg. de az meg nem és meg 35k-t. (5600 már tudja a VT-t.)

    A 108 Mbs Wifi még a különbség, ami megint nem sokat ér egy átlagos helyen.

    Szóval, ha részánnál, többet, akkor inkább költsd kiegészítőre.

    pl. 20 - 22 000 Ft.ért kapsz már 160 GB-os külső merevlemezt is, és még pénzed is marad, és 280 GB-al gazdálgodhatsz.

    Szerintem nem éri meg a drágább. De az is igaz, hogy elvileg tovább tudod, a 64 bit miatt használni, de akkor tegyél hozzá, még egy kicsit és vegyél egy T7xxx-est az már tényleg megéri, de a T5550 nem. Hozzáteszem Szerintem.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz mókustojás #17157 üzenetére

    A három közül egyértelmű a dolog:

    http://www.laptop.hu/index.php?main=main&page=keres&subpage=kirakat&searchop=searchdetails&start=&limit=&itemid=10072

    Hali!

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Adamantit #17189 üzenetére

    Még egy lehetőség a plussze keretből vehetsz garbővítést, az is olyan 35k körül mozog.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz baleee89 #17221 üzenetére

    A válasz inkább nem, vagy legalábbis, a fehér holló szintjén mozog.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz yanna #17225 üzenetére

    Nem mondtam, hogy gyengék, csak nem ér meg ebben az adott esetben, 35 ezer Forintot. Amúgy erősebbek mint a t2xxx-k már a Cache miatt is. Nem gyengék. Csak ebben az egyedüli esetben.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Jake Sully #17227 üzenetére

    T8xxx a nyrő, és nagyon kicsi az árkülönbség, sokkal tovább tudod majd használni, és játéknál, pláne az újabbaknál nagy lesz a különbség 1 év múlva, de ma is, mér csak a Cache miatt is.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz yanna #17231 üzenetére

    Semmi gond, és nem mondasz ostobaságokat.
    Nagyon meg kell nézni, hogy milyen processzor és nagyon meg kell nézni hogy milyen a felépítménye a notebooknak és mennyire melegszik a processzor. Nem egyszerű és körül tekintőnek kell lenni.

    Aztán az alaplap regulátorrendszere sem biztos, hogy arra a processzorra van tervezve, amit bele akarsz tenni, szóval nem egyszerű téma ez.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz MIFtIli #17247 üzenetére

    Egyik sem, ezek nagyon látványos eszközök, de informatikában, soha nem szabad nézni a kinézetet. A MacBOOK nem éri el egy jobb minőségű notebook minőségét, bezzeg az ára.
    Szóval ha jó minősséget akarsz, akkor az előttem említett Dell Vostro, vagy esetleg ThinkPad R61 is jobb választás. Tartósabb, használhatóbb. Több hasznosabb és használható extra.

    A Apple-val még egy komoly gond van méghozzá a supportja ami M.O. nincs megoldva megfelelően, és a szervíze állítólag működik, de nem fényes, kb Asus, MSI szinten van. Valamint, ha bármit beszereznek hozzá, csak az ára 3szoros. Ennyi a probléma vele.

    De szép.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz MIFtIli #17254 üzenetére

    Cad-re pontosan nem a Mac a jó választás, mert a nem igazán tartalmaz OpenGL támogatást Mac. Csak átlagost, A Cad-l meg a vektorgrafikus program támogatás és az ehhez optimalizált célprocrsszor számít.

    Pontosan ez nincs benne a Mac-ben.

    R61 Quadro, vagy Dell Latitude Quadro-val.

    Ha viszont a szépségre mész, és ezt meg is fizeted irreális áron a tudáshoz képest, neked a Mac a tökéletes választás.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz guest666 #17263 üzenetére

    Igen ez is kerülendő. Az FSC Amilo, és Amilo PRO között nincs lényegi különbség, a PRO széria az Amilo puritánabb, kisebb tudásu, alap változatai. A Logika, hogy kisebb teljesítményű, de egyszerűbb felépítmény, elvileg kisebb hibalehetőséget jelentene. Ezért vannak ilyen árban a PRO-k. Olcsóbbak, azonos felszereltségben, mint az Amilo-k. Egyszerűbbek.

    A garancia 3 év, de ettől még nem lesz jobb minőség, vagy éppen megbízhatóbb. Ez egy vevőcsalogató húzás, de kerülendő Igen.

    Lenovo 3000 N200 ennyi pénzért, oda még kell garkiterjesztés, de jobban jársz.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz MIFtIli #17275 üzenetére

    Igen az a HP nagyon bejövős, a HP 14"-os gépeinek a csúcsa, alumínium ház. Tartós, és nagyon megbízható. Jó választás. És nem utolsósorban megéri az árát.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Psytróger #17267 üzenetére

    Erről már volt szó az elmúlt 100 - 150 hozzászólásban igen sokat, kérlek nézd meg, ha van időd.

    [link]

    Meg ami alatta van, de még több is.
    Az R61i meg az R61 ugyanaz, de az R61 teljes értékű.

    Az N sorozat átlagos, míg az R sorozat nagyobb igénybevételre lett gyártva. Mindkettő Small Business, csak az egyik az iparág csúcsa, a másik meg átlag felett álló minőség. Az egyik puritán, igénytelen, nagyon jól használható. Kényelmes és tartós, míg a másik átlagos használhatóságot takar, de átlag feletti minőségben. röviden ennyi. Persze az árak is ehhez vannak szabva.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz drUmmZ #17282 üzenetére

    Ennyi pénzért ilyen felszereltséggel ez megéri. Jobb minőséget nem fogsz találni ennyi pénzért. Az MSI: nem megfelelő szervízháttér, gyenge support, jónak nem mondható megbízhatóság (átlagos). És e-mellett, persze egész kellemes kiépítés, jó áron.

    Ami jobb az pedig 300 000 ezer Ft alatt nincs. (Dell Vostro, Dell XPS, HP 8510P)

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz MIFtIli #17275 üzenetére

    Amúgy hasonltsd össze a minőséget és, hogy mi mire jó itt egy jó kis cikk, amit már előttem belinkeltek. Szerintem itt pontosan leírják, a szépségen kívül. hogy mit tud ma 300 000 Ftért egy komoly vas. Aminek minden szempontból nagyon komoly háttere van M.O.-n, csak mert említetted az APPLE-t.

    [link]

    Valamint, ha neked Cad-re kell itt arról is van szó, meg a különbségekről is írnak. Mindkettő belefér ennyi pénzbe és kinézeten kívül az APPLE felett áll mindkettő minőségben, magasan felette, tartósságban, úgy mindenben.

    Csak az OS más....

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz MIFtIli #17288 üzenetére

    A HP-vel is nagyon jól jársz.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Psytróger #17290 üzenetére

    Mikor megveszed a gépet nem valószínű, hogy kapsz hozzá drivert, de a Lenovo oldalán, beütöd a gép pontos cikkszámát, és pontosan ehhez géphez kapod a drivert.
    A Lenovo, Dell, HP driver ellátottsága a legjobb ami elérhető.
    Nem lesz gondod a driverekkel.

    Amugy a gép nagyon jó, és ennyi pénzért majdhogy nem ajándék.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Kbali #17293 üzenetére

    A Toshiba - ának is jó a supportja, nekem régen csak az volt a bajom velük, nagyon régen 6 - 7 éve, hogy voltak minden féle Toshiba kompatibilis, hangkártyák, amihez csak a Toshiba drivert volt jó, míg mondjuk a HP-hez, ha pl rtl chip volt akkor jó volt a gyári driver is.

    De a Toshiba is nagyon jó.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz yanna #17287 üzenetére

    Nagyon sokmindentől függ ez a dolog. Elsősorban az utasításkészlet amiben nagyon különbözik a dolog. Illetve már kevesebbet is fogyasztanak a T8xxx processzorok. Ha ma nem is veszel észre sokmindent, de 2 - 3 év múlva már jelentős lesz a különbség, egyes programok között. A Cache, illetve a feldolgozás hatékonysága is jelentősen különbözik. Ami megmutatkozik a VT-ben, meg a 64 bites feldolgozás menetében sebességében is.
    Gyorsabb a memóriakezelése. Mindenben jobb. De ezt nem Word, Excell közben veszed majd észre. És nem a mai programoknál eleve. De jobb gondolni a jövőre.

    A Lényeg: tovább tudod, majd használni, tőbbért tudod majd eladni. És mikor beköszönt az Igazi 64 bites korsza, akkor is tudod használni jó sebességgel a programjaidat.

    A T5xxx processzorok egész modernek a T2xxx processzorokhoz képest. De nem közelítik meg a T7xxx-t.

    T5550 egy butított meg ami 50re végződik, az mind. Nincs VT, meg egy két utasítás.csak a T5600 teljes értékű T5xxx processzor. De tudja ez is az MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3(SSE4), utasításkészletet.

    Ha viszont nem kell neked a virtualizáció, akkor felesleges még a T5550 is. A legtöbb felhasználónak felesleges.

    Ettől függetlenül T8xxx.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz d900t #17307 üzenetére

    Kitalálom, Te kereskedő vagy igaz, szólj ha kitaláltam.
    Kicsit innovatív a stílusod, nem lepődöm meg. Kit hagytál ki, pl: az Asus-t, az MSI-t, a Lenovo-t, a Fujitsut, ők is gyártanak még. Őket kihagytad még. Ja az LG is gyárt azt hiszem. És bérbe is kivévve a Fujitsut.
    Ezt én is tudom, és nem kell megmagyarázni ezt, arra lennék kíváncsi, hogy melyik érdeklődőt érdekel, hogy egy APPLE gép alaplapját a Compeq, Asus, vagy éppen az ECS gyártotta le, vagy a Samsung kinek a Paneljeit használja, vagy éppen az alaplap regulátorrendszere az japán vagy Singapúri feszültségosztót tartalmaz ezt, és végül a Quanta vagy éppen a FIC építette össze azokat.
    A Quanta nem gyártó, csak összeépítő, nagy különbség (neki is az ASUS, MSI, ECS, stb gyártja az alaplapot, nem ő maga, és ez a többiekre is igaz, FIC alaplapot már láttam, meg teszteltem is.). Ha már az ilyen stílusnál tartunk.
    Az FSC nem rossz, de nem is jó. És egy kettő, széria jó belőle, és az egyik esetleg jobb, mint a másik, csak éppen a vásárló benézte, mert nem azt vette ami éppen jobb. Vagy amire az ára utalt.
    Na ez az ami nincs a DELL, vagy a Lenovo, vagy éppen az üzleti HP-nél.

    Nem értek hozzá, OK (szerintem egy kicsit, na). De Te sem azért írtad le, mert nem tudod, hogy egy Dell Inspiron, kiegyensúlyozottab minőséget képvisel mint egy Amilo sorozat, amiket és ahogyan leírtad én itt mást látok a háttérben. De ez csak magánvélemény, és szigorúan szerintem.

    Amilo PRO: a legtöbb amilo PRO az Via chipkészlettel jött be az országban, integrált via VGA-al, Ami igénytelen, stabil, és kisteljesítményű, ebből vettek a legtöbbet a cégek is. Valóban nagyobb teljesítményű igényesebb, és gyorsabb, mint az Intel. :(

    (Csak egy történet a szerintem Te is tudod, csak valami sejtelmes okból titkolod: M.O. legnagyobb dohánygyára 60 Amilo Pro-t vett az üzletkötöinek, ebből a hatvanból, fél éven belül visszament 47 db a szervízbe, persze és itt véletlenül arról van szó, hogy éppen rosszatt választottak, csak éppen biztosan olcsóbb, voltmint egy valóban kiegyensúlyozott minőséget nyújtó cég, mint mondjuk a DELL, vagy a Lenovo, és tuti, hogy az FSC közölte, a kereskedővel együtt persze, aki nem tudott erről a gépről semmit, hiszen jól tudjuk, hogy az FSC nagyon fogy, és ehhez a kereskedőnek szinte semmi köze nincs :D ).

    Igen valóban jobb az Amilonál, és ugyanazt a kiegyensújozatlan minőséget kínálja, mint az Amilo sorozat. Csak nem Amilo a Neve.
    És máshova van pozicionálva, ja ezt elfelejtettem, hogy az Esprimo Small Business, igen ettől jobb, nem hiszem.
    Miért kerül egy Vostro, R61 (nem e, i), vagy éppen egy HP Sb) kétszer annyiba, biztos a név lehet. Vagy még egy lehetőség van az Esprimo semmilyen szinten nem illik a képbe.

    Meg aztán amig a magyar kereskedő ilyen hülyeségekkel eteti az amúgy is a kereskedőnek kiszolgáltatott vevőt mint:

    "Az FSC az Esprimo-nál a Thinkpad-ot vette alapul, és egyes modeljeiben ugyanúgy cserélhető minden, mint a ThinkPad, ba és ez eléri majdnem a minőségét." (laptop.hu) Ja a majdnemmel mindent elmondott majdnem......

    "Melyik a hordozhatóbb gép ezek közül? Mindegyik!"

    "Meg, a Lenovo N sorozata ugyanaz, mint az R csak újabb kiadásban"

    "Az esprimóra 3 év a garancia, szebb, meg jobb is az Inspironnál, mert az Esprimo üzleti gép"

    "30 - 60 - 90 napon belül meg kell venni a HP, Lenovo géphez a jótállásbővítést mert ez így működik"

    Figyelj csak, ez mind baromság. És ki járt jól??? Szerintem kitalálod.

    Ameddig ez így működik nem tartom jó ötletnek, hogy ilyen dolgokat ír valaki, hogy az Esprimó jó, csak vannak kivételek, és ez több.

    Szerintem, akkor az FSC-nek meg kéna adni azoknak a Notebookjainak a listáját, amiknek a hibaaránya legalább 5 - 10 % alatt, van, a Dellnek HP sb, nek, meg a Lenovo-nak nem nagyon van erre szüksége, és akkor nem lenne ilyen káosz meg vélemény nyilvánítás.

    Vagy ez annyira nagy lehetetlenség, mint hogy a Magyar átlagkereskedő igazat is mondjon néha.

    Kösz a kritikát, nem értek vele egyet, de elfogadom, ez is egy vélemény, meg amit leírtam az is.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz mugencivic #17306 üzenetére

    Igen és mi a lényeg? Azt nem írtad le, de azért leírom neked, hogy értsd. Igen nem ilyen egyszerű, csak éppen:

    Merom vagy Yonay, és hűűű, micsoda varázslat, csak épp az utasításkészlet ugyanaz, ami meghatározza egy processzor felhasznállási területét, és hatékonyságát. Bocs nem a CISC Mikrokód, ami megmondja, hogy mire is alkalmas a processzor, A mag meg a csíkszélességet határozza, meg ami pedig a melegedést is befolyásolhatja. De ettől még a processzor majd nem lesz hatékonyabb 2 - 3 év múlva. Igen nem ugyanaz, a mag, de vajon egy kezdő notebook-ost ez érdekel. Vagy inkább csak arra kíváncsi, hogy mik az Ő szempontjából fontos, használati értékek, és, ha neki megfelel használati érték szempontjából egy processzor, miért is érdekli a többi tchnológia apróság.

    Nem egyszerű, de ide szerintem a nagy többség pontosan azért jön, hogy egyszerű kérdésekre egyszerű választ kapjanak. De lehet, hogy én tévedek.....

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    Yonah elírtam, bocs.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz d900t #17310 üzenetére

    Ezt amit ide leírtál, az nagyon igaz egyrész, de nem igaz más részről, miért. A ThinkPad az ThinkPad, na ez igaz. Ezért van nekem ThinkPad-em és erre közel 3 évig gyűjtöttem, mire meglett, de ez magán nyavaja.
    De azt ne mond, hogy egy Lenovo, ami 116 000 Ft, annak a minőségét megközelíti egy FSC. És, hogy el lenne K.....va, nincs, csak gondolnak, azokra az emberekre is akiknak kell egy notebook, de nincs pénzük Latitude-re, vagy ThinkPad-re, Vagy LifeBOOK-ra. Ha viszont választani kell, akkor Lenovo, mert annak a felépítménye közel ugyanolyan egy 116 ezer Forintos gépnél, mint egy 220 ezer Forintos gépnél..

    Ja Acer meg FSC amilo, van 30 féle típus, meg ezen belül a, b, c, d és a többi, és válogass. Mert más gyártó/összeépítő gyártja, ez engem, hol érdekel, tudja biztosítani azt minőséget, vagy nem, az FSC, meg az Acer nem, ennyi. És hogy ki gyártja én tudom, de amúgy kit érdekel, ez egy jó sláger, meg piár duma, amit, ha már nem tudnak mit mondani akkor elsütik.
    Az FSC-nek legalább jó a szervíze, ez az egyetlen szerencse. Nem a LifeBOOK-ra értem, meg ha már itt tartunk, miért is csinálja így az FSC, mert olcsóbb, miért is fogy annyi FSC, meg Acer. Mert ezt nyomják a kereskedők is. Meghogy a nagyáruházakba nyomják az FSC-t, szeretnék látni egy statisztikát, ami leírja, hogy, monduk egy Laptop.hu-nál, vagy NoteBook.hu.nál meg a többinél melyik fogy jobban.

    És hogy az Esprimora 3 év a garancia és ezért megérné, ez nem életbiztosítás, egy ThinkPad is elromolhat, egy Leno vo 3000 is, csak nem mindegy, mennyi romlik el belőle.

    A kereskedőnek az a lényeg, hogy fogyjon, nekem, meg az hogy megbízhatóan működjön minél tovább, és ne úgy, hogy fél évente szervízbe kelljen járkálni, mert épp van egy nagyobb gond, a kisebbeket, meg nem is nézi az ember. Igaz van rá 3 év garancia. Kösz.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz d900t #17314 üzenetére

    "Egyébként még egyszer a márkára vetitett statisztika is sztereotipia. Persze ha lenne olyan, hogy Quanta, Compal, Wistron, ECS, estébé statisztika, akkor az már érne valamit.

    Addig arról beszélni, hogy a Quanta által gyártott SONY mennyivel jobb, a Quanta által gyártott Acer Aspirenél, vagy ne adj isten a Quanta által gyártott Dell Ispironnál.

    Annak viszont van értelme hogy az HP 500-as széria azért olyan mert az Inventecnél készül kiciócó, és az AMILO L azért olyan, mert az FIC cinálta ócón. A Quantanál készül fusi viszont dettó olyan mint bármelyik másik gyártónak beszállított termék. Könyörgöm már legalább ebben értsünk egyet. Nem hiszek abban, hogy a Fujitsu átok vírusként terjedne a kinai gyártók között."

    Én bevágom az egészet, nem azért mert én egy F@c@ gyerek vagyok, hanem azért mert így tartom korrektnek.

    Akkor itt el lehetne kezdedi még tovább bontogatni a dolgokat, ki gyártja adott márkának az alaplapokat, mert tudjuk, hogy a QUANTA nem. Ki gyártja most a ThinkPad alaplapokat, mert tudjuk, hogy már nem az LG. Miért megbízhatóbb átlagban egy HP xxxx P széria, mikor annak is az ECS gyártja az alaplapját, és miért olyan egy Acer, mert annak is. És mi a fene lehet annak, az oka, hogy 2 éve a Dellnek az MSI gyártotta, az alaplapjait, legalábbis a LatuTude-nek, az MSI mégsem egy Dell Latitude, érdekes kérdések.

    Szerintem meg ezeknél a gyáraknál pontosan ott ülnek a kis kínai mérnökök, és azt nézik, hogy egy alaplap esetén hol tudnak kondenzátoronkánt spórolni 5 centet, meg a tervezés szintjén mennyi csatlakozó kerüljön az alaplapra. Esetleg mennyire lehessen javítani az alaplapot, ha elszáll valami rajta stb....., vagy éppen, a Yamamoto tervezi és gyártja a noti belső vázát, ami aztán, majd tartja a jó kis alaplapot, vagy éppen egy kínai fröccsentőüzem. Vagy miért lehet az, ha egy T osztálynak megnézed az északi hídját akkor legend feliratot találsz és nem Intelt. Mert optimalizálják a mikrokódot a tartósság miatt, vagy mert megvette a Lenovo. Vagy miért van egy Vostroban fém merevítés, mikor egy Esprimo-ban vagy igen vagy nem, holott egy helyre van pozicionálva.

    Szóval, az, hogy ki rakja össze baromira mindegy, ki és milyen alapanyagokat felhasználva tervezi meg a gépet, szerintem, és mégegyszer szerintem, az számít.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Newlocal #17323 üzenetére

    Szerintem az R61i jobb választás.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz d900t #17327 üzenetére

    Városi legenda, a saját fülemmel hallottam ezeket a szerintedi városi legendákat, és az Magyar átlagkereskedő pontosan ilyen. Nem kell megmagyarázni, gondolj csak a jótállásbővitős sztorira. Hát valóban nem ilyen.

    Vagy gondolj csak azokra amit írtam, persze, hogy nem olyan, mert a kereskedőnek egy a lényeg, hogy eladjon, aztán, hogy fél év múlva a szerencsétlen ügyfél majd visszamegy a kereskedőhöz, az meg elküldi szépen a szervízbe, hogy az majd elintézi, ezzel a kereskedő mossa kezeit, de már eladta, neki ez a lényeg.

    Micsoda hülyeség amiket írok, és még egyszer csak a magyar kereskedő féle szókiforgatásból kiindulva, nem minden FUSI rossz, csak vannak jobbak rosszabbak, ezt meg a kereskedő úgy nézi, hogy ez egy közepes, ez derül ki a szavaidból, namost aki épp a rosszabbat fogta ki, na az valószínűleg majd ezt mondja amit Te ugye, mint a Debreceni Dohánygyárban dolgozó rendszergazda, aki szerinted egy közepest fogott, ki szerinte, meg egy fost. kinek van igaza????

    Neked, hisz Te vagy a kereskedő és értesz hozzá, persze mindaddig ameddig érdekedben áll. Ezt tedd hozzá.

    Miért ajánlok gépeket, mert amit ajánlok az jó, meg a Lenovo-nak a 3000 ugyanaz mint a FUSInál, oda van pozicionálva, de melyik FUSIról beszélsz most, ami éppen jobb, vagy ami éppen nem annyira. szóval tekered a szavakat, a FUSI ról de tények nuku. A Lenovo szerinted sz@r ja nem fogy annyi értem, de kiegyensúlyozott és állandó minőséget képvisel ,ellentétben a FUSI-val, ezért sz@r, Detto a Dell. értem. Ez aztán egy valódi nem átlagkereskedő logika. És az átlagügyfél elhiszi, amit a szerintedi átlagkereskedő a saját érdekében mondd neki. Ennyi.

    Minőség? Valóban relativ, de ne túlozzunk, belenéztem jó pér notebookba és a fusi átlagban gyengébb, még egy Inspironnál is.

    Ja és a HP is használt az NX,ben magnézim lapot, igen akár az NC,ben a kettő felépítményben ugyanaz, csak azok a pár centes alkatrész különbségek vannak.

    Meg a Dell VOSTRO tartalmaz fémet igen, de a HP-val ellentétben keretet. És itt lehet szókiforgatóssit játszani, meg beszélni a felelősségteljességről, meg miegymásról, csak kérdés, hogy melyik oldalon állsz, mert ha kereskedő, vagy valóban nagy baromság amit leírtam, mert a lényeg a tervezésben azokban a 5 centes alkatrészekben van és nem az összeépítésben.

    Ja és hogy a QUANTA épít gyárt vagy éppen 60% termel ez igaz, a Compal a második, ez részletkérdés, az hogy a vevő éppen a rosszabb FUSIT vette meg, mert szerinted az közepes, az nem.

    Lássuk a listát, csak kíváncsiság képpen a HP, Lenovo mutatóit ismerem, több barátom dolgozik a szervízeikben, sokszor betéved egy kettő FUSI is. (egy kettő átvitt értelemben)

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz d900t #17327 üzenetére

    Várj előre tudom, most majd előjössz a HP5x0, val meg a 6720 S-el, esetleg a 6910P-vel, Mielőtt előhúznád zudom, hogy nem az a felépítmény.

    Ja és még egy apróság, ha egy FUSI-t előveszel, akkor mond már el, hogy mi a jó nekünk ebben a kiegyensúlyozatlan, szerintedi közepes minőségben.

    Meg magyarázd már el, hogy milyen alapon mondasz ilyen hülyeségeket, hogy egy Lenovo 3000 6-szor annyi hibalap ut, mint egy ThinkPad-re, na látod ezek baromságok. Persze nem kereskedő szemmel.

    És még valami, ami miatt egy Lenovo kiszámíthatóbb, az pontosan a válaszodban van, van egy kettő portfólió, amit gyárt, gyártat, ami kiszámítható és ennyi, szerintem a FUSI kereskedők is nehezen döntik el, hogy épp melyik szériával van dolguk éppen. Ez az Acerre is igaz.

    A kereskedő az olcsót tudja eladni, mert erre van pénze az átlagvevőnek, mert az átlagvevő nem annyira vágja a számítástechnikát, a kereskedő viszont igen neki kellene segíteni a vevőnek, de itt ez teljesen máshogy működik.

    Mielőtt előjönnél, azzal, hogy általánosítok, nem, mert vannak nagyon komoly kereskedők is, akik adnak a nívóra, de nagyon kevés van belőlük. Vagy éppen olyan modelleket rendel, be amiről tudja, hogy nem hoz szégyent a kereskedelemre.

    De pontosan ez a baj, az átlagkereskedőnek, nem ez a célja.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Newlocal #17325 üzenetére

    Nem túlzottan jellemző a melegedés a gépre. Ami zarar egy kicsit, hogy néha a billentyűzet felett, ropog a műanyag, de stabil a gép.
    Nem hangos sőt halk, az átlaghoz képest. Persze nagy csendben azért hallod, hogy működik, de egész halk.
    A merevlemez sokkal halkabban működik, mint egy Dell Inspironban, vagy egy NX7400-ban, és nem is melegszik annyira. Amúgy napi 16 - 18 órát megy és folyamatos terhelés mellett is nagyon jól telesít a masina.

    A műanyagok minősége egész kellemes, és stabil, ami miatt nem zavar, a néhai ropogás, az az, hogy tudni lehet, hogy mi van mögötte:

    [link]

    D900t: a Fusi Amilokról, miért nem jellemzők az ilyen képek? Biztosan találsz róla, csak kicsit eldugva!

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz plunk #17337 üzenetére

    ha neked fontos a tartósság, és a minőség, akkor az R61 nagyon jó választás, ha kell CAD is, akkor mindenféleképpen egy nVidia NVS140 lehet ebben a kategóriában az egyik lehetséges jelölt. Játék telesítménye nem a legjobb, az XP prof pedig, sajnos már nem biztos, hogy összejön.

    De ha már 230:

    [link]

    ezt is érdemes lehet megfontolni, és lehet, hogy máshol olcsóbb is.

    Ha esetleg lemondaná a játékról, akkor alap CAD-re, ez már döfi minőségben is feljebb van egy szinttel az R-nél, meg a garancia. Persze csak akkor, ha egy munkagépet keresel.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz REC293 #17348 üzenetére

    Az Inspiron az egy alapvetően asztalra tervezett számítógép. De hordozni is tudod, de ne legyen bekapcsolva. Minimális merevlemez védelem van benn. Ebben az esetben a Lenovo-hoz képest a Garanciát fizeted meg igazán. Ha többet akarod hordozni, és fontos, hogy pontosan a hordozás miatt, combon, vonaton, meg a Margitszigeten, ilyesmi, akarod használni, akkor R (aktív merevlemezvédelem, rollcage váz.). Ha viszont asztalon fogod használni akkor Inspiron is bőven megfelel.

    Alapvetően az R osztály egy minden szempontból jobb választás, mivel a belső felépítése, a gyártásának célja a munka volt, és nem az általános felhasználás. A DELL Inspiron is bírja a strapát, de ha naponta sokat (8 - 10 óra) használod, és asztalon, megkopik rajta a festék, de bírja. Az R-nél nincs ilyen nem látszik rajta a kopás. A DELL szebb. De ez megintcsak nézőpont kérdése. Valamint ha jól láttam tartalmaz ilyen olyan videókimenetet, két mikrofon, meg kártya olvasót, meg azt azt, amit az R nem, ha neked az is fontos, akkor ezt is vedd figyelembe.

    De vegyél hozzá jótállás kiterjesztést, mert még egy R osztályhoz is 800 $ körül mozog egy alaplap, és a technika ördöge sosem alszik. Meg, ha majd eladod jól jön majd a garancia.

    VGA kártya szempontból is az R a jobb választás, de ez a VGA nem játékra van kihegyezve, hanem pontos OpenGL számolásokra (CAD). Szóval hatékonyabban fogsz tudni játékokat futtatni, mint a Dellel, de nem arra van kihegyezve. Bár a játék teljesítménye megközelíti a donor nVidia 8400 -est.

    Akkumulátor idő:
    Nem bírja 5,7 órát, szerintem elírás lehet, ha mindent leveszel, fényerő stb, és nem használod, csak megy a gép akkor is max 4,5 - 5 óra, amint elkezded használni, maximum mindent levévve 3,5 - 4 óra lehet. Amint filmet nézel, vagy bármilyen komolyabb lemezműveletet, vagy számításigényes feladatot végzel, ez lemegy 2 - 2,5 órára maximum.

    Múgy, ha még gyűjtesz XEDOS által belinkelt géppel jársz a legjobban, ha jó a 14 coll, az mindkettő felett áll, és még a garancia is 3 év.

    Összegezve az R osztály egy kökemény munkagép, míg az Inspiron egy konzumer gép, de a minősége megszégyenít sok business gépet. (egyes Espromok, Acerek, Asusok)

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz nemma #17354 üzenetére

    Egy nagyon fontos kérdés kimaradt. Mennyit szánsz rá?

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz d900t #17327 üzenetére

    "A Quanta egyébként baromira gyártó, saját ODD, LCD és modulgyára van, gyakorlatilag önellátó. Ennek is köszönheti iszonyatos versenyképességét."

    Melyik milyen ODD márka tartozik ide csak kíváncsiság? Mert QUANTA gyármányt nem láttam.

    " A megbizhatóságnak nem igazán ismérve, hogy milyen csipkészlettel készül egy masina. Ráadásul az állítás önmagában sem igaz. A többség intel CPU-val jött. Persze a kétforintos gépben olcsóbb chipset van, minden gyártónál."

    Te miről beszélsz? Bocs ki a fene beszélt VIA CPU-ról, én chipsetről beszéltem, Önmagában baromság amit felvetettél. A Chipset nem számít valóban a VIA egyes esetekben még stabilabb és egyszerűbb is mint az Intel CHIPSET ezt én is tudom, és még keveset is fogyaszt.

    "A FUSI biztos örül minden vásárlásnak, de azért lássuk be, hogy az említett 60 db, a tavaly itthon eladott százezerből csepp a tengerben. Ha az általad emlegetett hibaarány igaz lenne, akkor ez mintegy 60000 db munkalapot eredményezett volna. Na ilyesmiről nincs tudomásom, pedig lenne ha lenne. Nálunk a fusi egy márka a sok közül, se tolni, se lebeszélni nem áll érdekünkben senkit. Magyarul nem hiszek abban, amit leírtál, de kétségkívül jó kisérlet volt."

    Biztosan a közepes alját fogta ki, nem a kereskedő a hibás, cinkosok között vétkes aki néma, erre meg ezt mondom, azt meg nem mondtam, hogy nincs jó FUSI Amilo, de én erről az egy típosról beszélek. Ez könkrétan fos volt, szerinted közepes.

    "Nem a vostro kerül kétszer annyiba, hanem a fusi a felébe. le is írtam, hogy milrt. Mert ki akarnak belőle menekülni. Egyébiránt ha lecsekkolod a vostro dell. com vagy dell.co.uk árait, akkor ráébredsz, hogy nálunk van túlárazva."

    Köszi, akkor ezt most köszönjük, meg nektek, vagy a nagykereknek, köszi. :DD Ja még valami ezzel most mit kezdjek??? Te M.O. élsz? Mert én igen kitörölhetem a a seggem a
    "dell.co.uk"-val

    "Rossz hirem van, ez egy nagyon rövid lista. Nem létezik olyan notesz, melyre gar időn belül 10% alatti szervizesemény jutna. Ezért is kell piszkosul a hosszú jótállás. Tetszik végre érteni ???"

    Hát persze. Ez a két mondat, hogy függ össze, az Amilo, meg Acer pont amire 1 év a jótállás. Nem értem, de ezzel nem vagyok egyedül.

    "A magyar átlagkereskedő nem olyan mint amit felvázoltál, szerencsére a magyar átlagvásárló is elüt tőled."

    voltam a pult másik oldalán több szervízben is, Ezt még Te sem hiszed el, de hogy Téged idézzelek:

    "Magyarul nem hiszek abban, amit leírtál, de kétségkívül jó kisérlet volt."

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz d900t #17326 üzenetére

    Erről annyit, hogy biztosan nagy a tapasztalatod, OK!, de akkor miért is nyomod az Amilo PRO-t, meg az ESPRIMO-t?

    QSI létesik, és gyárt is, de a komoly kereskedőházak mégsem fglalkoznak vele igazán. Bármelyik komolyabb márkát megnézed, itt M.O-n akkor ugyan mondd már meg melyikben látsz %-s arányban QSI-t. Nem sokban.

    Aztán.
    "A kérdés, az hogy milyen fémet használnak fel. Ha magnézium ötvözetet, akkor az jó. A Vostro ilyen, de pl. a HP NX is ilyen volt, pedig belépő üzleti kategóriának számit. Hogy miért magnézium ház? Pozicionálás. Ha viszont igazán jó Dell gépet akarsz, akkor Latitude alatt ne állj meg."

    Igen én akkor is Inspiront vennék, ha te azt mondanán a komoly tapasztalatoddal, és nem gúgyból, mondom, hogy ezt és ezt az Amilo-t vegyem, meg az OK, egyszerű, Mígy az Inspiron, nyújt egy állandó minőséget addig az Amilo, nem ennyi. A cégnél 2 éve mennek az Inspironok rendszeres napi munkával, és mennek, Na vajon ezt a teljesítményt, hozza egy Amilo, úgy átlagban, bármilyen típustól függően.

    "Vagy miért lehet az, ha egy T osztálynak megnézed az északi hídját akkor legend feliratot találsz és nem Intelt. Mert optimalizálják a mikrokódot a tartósság miatt, vagy mert megvette a Lenovo.
    A ThinkPad-et továbbra is Fr-o-ban tervezik, még tán 1-2 évig, FYI. A két mondatod bullshit f.ság, ha meg nem sértelek."

    Ajánlom figyelmedbe valamely tesztprogramot, modjuk a közeledben lévő valamelyik szervízCD-ről.

    ""Esetleg mennyire lehessen javítani az alaplapot, ha elszáll valami rajta stb....., "
    Ma már nem nagyon javítanak lapot. Tengernyi idő a diagnosztika, már a kinai munkaerőt sem éri meg megfizetni. Esetleg leránják róla az értékesebb csikpeket és rádobják egy másik lapra, de erről is csak pletykák szólnak, mert ugye ezt senki nem meri felvállalni."

    Igen ezért javít a KFKI még mindig Tecra-kat.

    "Amikor piri néne 06 90-es számon kártyából jósolgat, akkor nem kérdés, hogy mindezt miért teszi. pénzért. Pusztán az a kérdés, hogy elhiszi-e hogy képességei vannak. Ha igen, akkor ez egy pszichiátriai eset, különben csak szimplán kriminológiai.

    Hogy te miért adsz másoknak tanácsokat, meg nem tudom érteni. Úgy érzed, hogy képességeid vannak? Csak azért kérdem, mert nincsenek: Tényleg azt gondolod, hogy ezek a blődségek csak azért, mert mások elhiszik neked már egyben igazak is?

    Amikor mintegy 7 éve a hwsw-n megnyitottam-e topiknak mintául szolgálót, akkor az motivált hogy véget vessek a "vak vezet világtalant" játéknak.

    Azóta a topik önálló életre kell, köszönhetően olyanoknak akik hozzám hasonlóan kellő szakértelemmel önzetlen segítséget adtak másoknak. Bevallom én jó ideje belefásultam, és csak olvasgatok és azt is csak időnként.

    Nem bírtam viszont megállni, hogy beszóljak, mert az első két szemembeötlő hozzászólásodtól felállt az összes hajam!

    Tök lényegtelen hogy honnak gyűjtöm az észt, és hol dolgozom. Egyszer egy a mostanihoz hasonló esetben egy kollégád a "sutyibótós" jelzővel illetett ismeretlenül, bár az életben nem voltam értékesítő. Neki ez akkor igy volt egyszerű.

    A tény az, hogy valóban ebben az iparágban dolgozott. Lényegtelen, de tény hogy az elmúlt pár év alatt több, mint százezer noteszt adtunk el itthon. Statisztikánk igy van és mondthatni átlátom a piacot. 2003 óta folyamatosan járok tajvanba computexre és Hannoverbe a Cebitre. Jártam anno az IBM franciaországi fejlesztőközpontjában, az ECS shenzeni gyárában, az ASUS notesz gyárában Shanghaiban, és tajvani központjában is. Voltam Japánban az ún Shimane Fujitsu notebook gyárban."

    Na pontosan ezért kellene nem az Amilo, Amilo PRO-t, meg az Esprimo-t nyomni, vagy az Acer-t. Mert egy átlag vevő nem biztos, hogy eldönti, hogy az 5 gyár melyik terméke, éppen mit takar.

    A Dell, Lenovo, Hp, esetében igen, mert nincs 35 féle csak 5 - 10 féle, és lehet megfelelően szelektálni.

    "Hogy te miért adsz másoknak tanácsokat, meg nem tudom érteni. Úgy érzed, hogy képességeid vannak? Csak azért kérdem, mert nincsenek: Tényleg azt gondolod, hogy ezek a blődségek csak azért, mert mások elhiszik neked már egyben igazak is?"

    Igen én erre meg azt mondom, hogy kérdés mennyire van benne érdeked. Mert, ha az emberek, a jót veszik meg Te mit adsz el késöbb?

    És nem a magyar kereskedőt bántom, mert neki is meg kell élni, csak azt ne pofátlanul tegye. Mert jelen esetben ez esetek többségében ez jelen van.

    Biztosan véletlenül vették le a hülyeséget innen:

    [link]

    A másik:

    [link]

    A piárszöveget figyeld, már megszégyenít egy R-t:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz eszement24 #17404 üzenetére

    Szerintem, mielőtt megfőne a fejed, azelőtt, gondolkozz a magyar kereskedő fejével, Szerintem nem lesz nehéz, és vedd figyelembe az ő érdekeit, mert ő a tiedet nem fogja, neki nem az a célja, hanem teljesen más.

    Szóval a teendőd, hogy írsz egy e-mailt a Lenovo Magyarországnak, a notebookod pontos típusával, és amit ők mondanak, az frankó, nem a magyar kereskedő, meg a fórum....

    Ha neked pontos válasz kell irány a Lenovo M.O... a magyar kereskedőnek főljön a feje ne a Tied.....

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz _ak_ #17403 üzenetére

    Lenovo ThinkPad R61, Dell Latitude D520, D530. HP 6510B, 6710B

    Mit jelent Neked az alsó szegmens, milyen teljesítményre gondoltál, de ezek, amik szóba jöhetnek 200 000 Ft alatt. Akarod hordozni, vagy csak asztalon akarod használni? Az irodán belül van-e valamilyen speciális követelmény, CAD, Gravika stb? Vagy csak word?

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz _ak_ #17403 üzenetére

    Bocs elnéztem, képernyőméretet kell eldöntened. De akkor bármilyen komolyabb gép megfelel neked, tulajdonképpen azt kell eldöntened melyik tetszik:

    Lenovo ThinkPad T61, Dell Latitude D630, D830, HPQ 8510P, 8710P, Fujitsu - Siemens LifeBOOK E sorozat, ezek azok, amik kiegyensúlyozott minőséget képviselnek a LifeBOOK ugyan nem éri el a Latitude, vagy a T61 minőségét, de még mindig komoly gép. A HPQ sem, de még az is nagyon komoly masina.

    Gondolkodhatsz még Toshiba Tecra gépekben is már nem a régi fényükben csillognak, de még mindig nem a tipikus olcsó, vagy középkategóriás gépek.

    HPQ: 8510p

    [link]

    Toshiba Tecra:

    [link]

    T61:

    [link]

    Fujitsu Siemens Lifebook E8410

    [link]

    Dell

    [link]

    [L:http://www.macropolis.hu/index.php?kat=1&termekkod=2385][link][/L

    Ezek a limkek példák, lehet, hogy máshol olcsóbb is. A T61-k között lehet válógatni egészen Bruttó 240 - 600 ezer Forint között, akár a Dellek között, többi hasonló.

    Ezek háza táján nézz szét, ha megbízhatóbb, tartósabb, jobb gépet akarsz.

    Én a Latitude-t, meg a T61-t favorizálom igazán, dehát kinek a pap kinek a papné.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz spyduck #17408 üzenetére

    Igen elnéztem, nem az alsó, hanem a felső szegmensben keres. Bocs, amúgy igen volt két ilyen szériája is, hallottam róla. De szerintem ezt a HPQ orvosolta, azt hallottam, hogy a kezdeti szériák voltak ilyenek, az igaz, hogyha ilyet fog ki az ember akkor az nem jó dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz jamaha #17437 üzenetére

    Új állapotban még egész jók a melegedési adatai, érezhetőbben jobban melegszenek, mint egy drágább darab. (Vostro, HPQ 8510p stb).
    Amúgy kategóriájában egy egész kiegyensúlyozott minőséget képvisel, de nem szabad elvárni, tőle azt, amit a triumvirátus hasonló képességű darabjaitól.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz rekid #17443 üzenetére

    Két dolgot nem írtál le, milyen legyen a kijelzőméret, valamint, mennyi pénzt szánsz erre a project-re.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    Ez a vicc:

    [link]

    Vagy csak elírás, mindegy aki komoly masinát akar, ki ne hagyja.

    Különösen a Te figyelmedbe ajánlanám _ak_

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Darth_Revan #17481 üzenetére

    Pedig létezik, egy olasz, kereskedőház, nem gyárt semmit, hasonló a régi GERICOM-hoz, ami egy német kereskedőház volt, vagy van, nem is tudom, egy a lényeg, vélemény a termékeiről......Nem annyira ók, amennyibe kerülnek.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Mosqa #17484 üzenetére

    Az az igazság, hogy a Toshiba ebből a mezőnyből, a legjobb, de én inkább azt mondanám, hogy a három rossz közűl, a legjobb, szóval már a garancia miatt is. A toshibára akár 4 év is lehet.
    Ha viszont tényleg olyan gépet akarsz, amivel viszonylag kevés a probléma, akkor én inkább ezt mondanám, igáz kevesebbet tud, és drágább, de itt már megvan a 3 év garancia alapban:
    [link]

    Vagy egy igazán komoly gép:

    [link]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz Darth_Revan #17498 üzenetére

    Igen ebben igazad van, de én az általa linkelt Acer-hez viszonyítottam, az árakar.
    Az MSI -t amit linkeltél, ott tényleg ilyen árkülönbségek vannak, de ha azt vesszük figyelembe, hogy mennyi a minőségi különbség, meg a hibaarány,meg a szervízháttér, meg a garancia.
    Akkor az MSI még mindig jóval olcsóbb, de a Vostro komolyabb minőséget képvisel, és valóban óval elavultabb, a T61P-vel viszont meg sem próbálom összehasonlítani az MSI-t.

    Csak, ha esetleg a minőségre hajtana, akkor gondoltam belinkelek neki két más igaz drágább, és valamelyest elavultabb megoldást.

    De egy biztos, ha nem akar sokat szervízbe járni, vagy nem is akar, akkor a T a megoldás, bár a Vostróra sem mondhatok semmi rosszat.

    Persze nem jelenti azt, hogy az MSI elromlik majd, csak nagyobb rá az esély.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

  • T500

    aktív tag

    válasz _ak_ #17488 üzenetére

    a Lenovo nem gyárt sajnos nagyobbat 15,4"-l.

    Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

Aktív témák