Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz adm #35083 üzenetére

    az analóg vga csatlakozóra nekem a brosúrákból jött válasz. szerintem a projektorok miatt vannak még mindig az bc gépeken vga csatlakozók.
    Magán a gépen ja.
    De a dokkolón...
    Pl. bemegy az üzletember a munkahelyre / haza , és rádugja egy külső LCD monitorra.
    Nem egy olyan elképzelhetetlen szituáció szerintem...
    Márpedig az LCD-nek jelentősen jobb a képminősége digitális csatlakozással úgytudom.

    Belegondolva haggyuk is a HD lejátszást, inkább amire jó lenne, ha tudnám használni, az hogy akár otthon egy külső monitorra rádugom.
    És akkor elsődleges gépnek használnám, két gépet használni eleve nem lenne a legjobb pl. a dokumentumok / beállítások / böngésző jelszók, előzmények / IM eltárolt üzenetek, ... stb. miatt.
    És nehéz lenne mindenhez egy jó szinkronizáló program, szerintem nincs is olyan, amivel minden menne.
    Ugyanis az asztali gépem nem egy mai darab: P4 2@2,4, 1 Gb Ram, HD 2600XT AGP (itt is ezzel megy csak a HD, de csak 1-2 olyan film volt amit nem vitt), sok vinyó, SATA-s PCI-os SATA kártyával is.
    Ennél azért (a vinyót kivéve) jóval gyorsabb lenne a Core Duo 1,2Ghz, de a HD lejátszásban hátrányban lenne így is.

    Késöbb tervezek venni egy 22" körüli TFT-t.
    És azon sokkal jobb lenne DVI-on használni.
    Bár nemtudom a gyakorlatban mennyivel rosszabb a VGA képminősége, szerintem azért eléggé monitorfüggő. Asszem ezt kipróbálom majd néhány ismerősnél.
    Pl. az én MVA paneles TFT-men iszonyú ocsmány, de szerintem azzal valami hardveres hiba is van. 5000-ért vettem fél éve belső táp nélkül + mint kiderült hiányzott egy stabilizátor IC is belőle, amit csak más tokozásúval tudtam helyettesíteni. Szóval eléggé barkácsolt darab, de most DVI-ról tökéletesen megy a PC tápjáról (5V és 12V kellett neki).

    Akkor a Multibay II-vel normál 2,5" SATA vinyókat tudnék belerakni az nc2400-ba ?!
    Ez biztos, hogy SATA-s ?
    Elvileg támogatott a SATA a chipset álltal, de ebben az időben ez nagyon ritka volt még (2006 közepi kiadású a laptop ugye).
    Nem hogy ODD-nek (ami ráadásul egy a csatlakozásban szerintem mégkönnyebben "lemaradó" 9,5mm-es ultra slim darab), de még HDD-nek is.
    De ha megoldható akármilyen SATA vinyóval, az baromi jó lenne !
    Pl. egy legújabb 500GB-s WD, vagy kicsit várok és majd a 320GB/lemezesek közül egy 500/ 640GB-os, és arra tényleg minden ráférne, és baromi gyors is lenne.
    Ha meg épp kell az ODD, akkor kiszedem a vinyót.
    Ehhez még az lenne jó, ha viszonylag egyszerűen "külsősíteni" azaz "USB-síteni" tudnám a MultiBay-ben lévő vinyót.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák