Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dexterland

    csendes tag

    Sziasztok! Most jutottam el arra, hogy az asztali PC mellé egy mobilabb gépet is vegyek.
    körülnéztem és hát ugye most 3 fő fajta van a notebook, a tablet PC és az UMPC-k.

    Számomra nagyon fontos a jegyzetelés, az írás tollal és klaviatrával egyaránt, ezen kívül olyan monitorral kell rendelkeznia amitől nem folyik ki a z ember szeme, ha sokat olvas... A gépet amit váráolnék Office működtetésére, Photoshopra használnám elsősorban. Nem kell, hogy legyen benne dvd olvasó, csak mondjuk 60 GB legyen a gépen.

    A sima notebook ezért éppen kiesik, kézzel nem tudok írni vele (vagy van?)
    Ezért nézegettem a Tábla és UMPC-ket
    A tábla PC-kkel egy a bajom elég drágák, viszont sokkal többre is használhatóak, mint amire én jelenleg akarom használni.
    Az UMPC-k viszont (mivel még sosem láttam) lehet, hogy kicsik, nem bírnak annyit, amennyi munkát szeretnék.

    A kérdésem az, hogy van e valakinek tapasztalata Tablet PC-vel? UMPC vel?
    Melyiket érdemesebb megvenni? azon belül egy két típust is mondhatnátok, már csillagokat látok a sok tesztek olvasásától.

    A lényeg, hogy használható legyen mint egy notesz, füzet, tehát bármikor tudjak bele írni, onnan olvasni, legyen egy jó felismerője az írott anyagokat átalakítani. Hát az olcsót már nem kérem, de ha pl UMPC megfelel a feladatra, akkor jó, bár ott a klav nagyságával lehet a gondom, amikor épp gépelésre használnám a kütyüt...

    sztetek?

Aktív témák