Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dexterland

    csendes tag

    Sziasztok! Most jutottam el arra, hogy az asztali PC mellé egy mobilabb gépet is vegyek.
    körülnéztem és hát ugye most 3 fő fajta van a notebook, a tablet PC és az UMPC-k.

    Számomra nagyon fontos a jegyzetelés, az írás tollal és klaviatrával egyaránt, ezen kívül olyan monitorral kell rendelkeznia amitől nem folyik ki a z ember szeme, ha sokat olvas... A gépet amit váráolnék Office működtetésére, Photoshopra használnám elsősorban. Nem kell, hogy legyen benne dvd olvasó, csak mondjuk 60 GB legyen a gépen.

    A sima notebook ezért éppen kiesik, kézzel nem tudok írni vele (vagy van?)
    Ezért nézegettem a Tábla és UMPC-ket
    A tábla PC-kkel egy a bajom elég drágák, viszont sokkal többre is használhatóak, mint amire én jelenleg akarom használni.
    Az UMPC-k viszont (mivel még sosem láttam) lehet, hogy kicsik, nem bírnak annyit, amennyi munkát szeretnék.

    A kérdésem az, hogy van e valakinek tapasztalata Tablet PC-vel? UMPC vel?
    Melyiket érdemesebb megvenni? azon belül egy két típust is mondhatnátok, már csillagokat látok a sok tesztek olvasásától.

    A lényeg, hogy használható legyen mint egy notesz, füzet, tehát bármikor tudjak bele írni, onnan olvasni, legyen egy jó felismerője az írott anyagokat átalakítani. Hát az olcsót már nem kérem, de ha pl UMPC megfelel a feladatra, akkor jó, bár ott a klav nagyságával lehet a gondom, amikor épp gépelésre használnám a kütyüt...

    sztetek?

  • Dexterland

    csendes tag

    válasz fwgoze #14770 üzenetére

    Hát köszi, ezzel csak egy a baj nem tudom miért, de 200 ért free dos jár hozzá, kb mennyi lehet hozzá egy Wiondows Xp tablet Pc edition? mondjuk?

  • Dexterland

    csendes tag

    Hát ahogy néztem Tábla PC-k árai kb 400.000 nél kezdődnek.
    Eddig ez az egyik legolcsóbb (semmi asis és REnew, hát én is inkább akkor már újat veszek) talán amit találtam, mi véleményetek róla? tesztet azt nem találtam...

    12.1W/T7700/160GS/2G/DVD±RW/BT/IR/FIR/F/Cam
    titánium ezüst színben

    Jellemzők:

    Core2 Duo T7700P(2.4GHz)
    1GB+1GB DDR2 (667MHz)
    160GB (5400rpm) SATA
    12.1" WideXGA Touch forgatható
    8x DVD-S-Multi (+-R DL) Slim (9.5mm)
    Intel 965GM (Crestline) chipset
    Intel GMA X3100 VGA

    Wifi 4965 AGN (802.11a/g/n)
    Bluetooth V2.0 + EDR, Gigabit LAN
    1.3MPixel webkamera + mic

    Ujjlenyomatolvasó
    TPM
    IEEE-1394 firewire port
    Infra port
    Dokkolható
    1-Type II PC Card Slot
    3x USB2.0

    AC adapter: 75W (15V 5.0A) Auto-sensing, 100-240V / 50-60Hz input

    Li-ion 4700mAh akkumulátor

    op.rendszer: Vista Business (nem magyar)

    Szoftverek: Infineon TPM Software Professional Package, TOSHIBA ConfigFree, TOSHIBA Disc Creator, Microsoft Office OneNote 2007, TOSHIBA Management Console, TOSHIBA Security Assist, TOSHIBA Recovery Disc Creator, InterVideo WinDVD, Microsoft Office Ready with Trial Office Professional 2007 (60-day trial), Trusted Platform Module (TPM v1.2), McAfee Internet Security Suite (30-day trial), AuthenTec EntréPad® TrueSuite technology

    3év garancia (szerviz és adapterre) 1év az akkura

    Termékjellemzők
    CPU (GHz): 2.4
    Garancia: 3 év
    HDD kapacitása: 160 GB
    Kijelző átmérő: 12"
    Klaviatúra: angol
    Operációs rendszer: nincs (no OS)
    Processzor típus: Intel Core2 Duo
    VGA kártya: Intel

Aktív témák