Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csodamaki

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Kérnék egy, kis segitséget, már hónapok óta olvasgatom a fórumokat, hogy mi fán terem egy nas, mi, hogy működik és nekem milyen kellene, de nem tudok dönteni.

    Alapvetően nincsenek nagy igényeim, szokásos:

    - fotók mentése, egyszerű, megosztása a családdal,

    - filmek tárolása, illetve, hogy könnyen le tudjam játszani őket a tv-n (plexre gondoltam, kipróbáltam az asztali pcvel és wifin szuperül működött),

    - ne akadjon, ne legyen nagyon durván lassú (pl.: kattintok és 5mp után történik valami),

    -10-15 torrent, de ez nem annyira fontos.

    Egy dolgot nem teljesen értek, hogy pontosan mi az a transzkódolás, mert ha jól értem erre nincs feltétlen szükség/szükségem pl.: fullhd és alatta nem kell, de a fölött már igen?

    Kétfiókos nasra gondoltam, azokon belül is a synology ds224+ra, kezdetnek 4tb wd reddel. Viszont most láttam, hogy hasonló árban van 4 fiókos nas is a qnapnál (TS-462-2G és TS-433-4G). Ez elgondolkodtatott, hogy érdemes-e inkább ezek közül választani.

    Igazából nem zavarna, ha nem synologyt vennék, főleg, mert nem okozna gondot, ha babrálni kell kicsit. De az eddigi ismereteim szerint az lenne a legegyszerűbb.

    Aztán felmerült bennem az is, hogy szükségem van-e egy ilyen teljesítményű nasra? Mert, ha józanul nézem szerintem a fenti kritériumoknak az olcsóbbak is megfelelnek (pl.: synology ds 224j). Csak, ha már 10 év körüli időre tervezek, akkor lehet megéri a jobb, illetve a 4 fiókos.

    A nasra kb. 170 körül adnék ki legfeljebb, de ha teljesen el vagyok tévedve és elég egy belépő szintű nas is a fenti igények kielégítésére, akkor nem költenék ennyit természetesen.

    Előre is köszi!

  • Csodamaki

    csendes újonc

    válasz Borisz76 #31621 üzenetére

    Köszi! Ez így most már érthető.

    Akkor igazából a fenti igényekhez a felsorolt nasok közül érdemes a 4 fiókos Qnapot vennem vagy lehet elegendő a sima synology 224j?

Új hozzászólás Aktív témák