Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • redbiro

    őstag

    válasz Statikus #4693 üzenetére

    az a havi 50ezer ft, az évi max 50$ (backblaze, crashplan, stb), nézz utána egy kicsit.

    it never gets easier, you just go faster

  • akisbandi

    aktív tag

    válasz Statikus #4693 üzenetére

    A hordozható winchesteres megoldással szerintem már jó. Én előbb a 3.5-es külső felborításával kezdtem (saját archivált CD lemezek is voltak rajta), aminek leszakadt a feje. A zenéket sajnáltam, de pótolható volt, így nagyobb zökkenő nélkül túléltem. Majd a méregdrága laptop felettébb komoly winchesterének a feje bent maradt a tányérok között. Pár hónapos mentésem volt, így kénytelen voltam fizetni a munkámmal kapcsolatos adatok visszaállításáért. Azóta felhőben dolgozom (mire nem jó egy synology), külső usb-s kiegészítéssel az archiváláshoz.
    Szóval én azt mondom, hogy inkább egy egy lemezes nas + külsővel, mint a két lemezes tükrözött, ha szűkös a keret. Az ördög nem alszik, víz, tűz, villám, túláram, vagy csak egy gonosz látogató, bármi előfordulhat.

  • Egon

    nagyúr

    válasz Statikus #4693 üzenetére

    Számtalanszor volt már szó a témáról (akár itt, ebben a topicban, pár hsz-al előrébb), de még egyszer, utoljára (?), pár gondolat.

    Másfelől meg ki a franc emlékszik rá, hogy mik voltak meg, mik nem.

    Nem árt listába menteni, hogy mit tárolsz. Akár a faék egyszerűségű dir /s >lista.txt paranccsal.
    Így legalább tényleg tudni fogod, mi veszett el, ha neadjisten meghal a vinyód.

    Egy kérdés felmerült bennem.
    Egy "átlagember" PC-jében van 1db hdd, valami tescos szar, amit beleraktak a 60e ft-os gépbe.
    Ismerek ilyet, kb 10 éve semmi baja a gépének, nem veszett el semmi róla.

    Nekem ez közel fél millába kerülő gépem van, minőségi cuccokból összerakva. Eddig még nekem sem veszett el semmi.

    Persze, baj csak mással történhet. Van aki a saját kárán (sem) tanul. A mondás szerint, az okos, más kárán tanul...

    Bejött ez a NAS dolog. Ráadásul RAID-ben. Miért nem megfelelő biztonság egy tükrözött HDD egy atomstabil linuxos Synologyn, a jelenlegi biztonsági mentés nélküli HDD-n tárolásnál?
    Én úgy gondolom, hogy ez minimum 2x biztonságot jelent a mostanihoz képest.

    Ez így igaz. Viszont az adataidra leselkedő, "számtalan" veszélyforrásnak csupán kis százalékát (igaz: a viszonylag gyakran előforduló százalékát) eliminálja.

    Persze lehet továbbmenni, fegyveres őrrel védett vasbetonszobában tárolt hordozható HDD-kig, de ez azért más kategória.

    Ez a másik véglet. Közte van még jó pár lépcső. Egy mobilrackben levő, máshol tartott 500 B-os HDD (vagy nagyobb, ízlés kérdése), nem hiszem hogy azonos kategória az általad említettel, mégis, összehasonlíthatatlanul nagyobb biztonságban lennének a fontos adataid.

    Ennél több már csak egy felhős megoldás lenne, ami nagyon tetszene, de havi 50e ft-ot nem ér meg.

    Backblaze évek óta működik (legalább 3 éve: 2009-es keltezésű, magyar nyelvű cikket találtam a minap a szolgáltatásról), asszem havi 5 dolcsiért. Ha életképtelen lenne az üzleti modell, már bebuktak volna. Amúgy legyen egy titkos limit: mondjuk 500 GB (vagy 1 TB). Ez is simán elég, a legtöbb valóban pótolhatatlan adat elhelyezésére (családi fotók-videók, meló stb.). A filmeket és zenéket nem nevezném pótolhatatlannak...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák