Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz dynax #20186 üzenetére

    ext4-et live CD-ről bootolva eléred, nem egy nagy történet, az Xpenology topikban a kollega széthullott RAID tömbről olvasott le adatokat utólag. nem is értem ezt az ugyanolyan NAS témát, ha RAID is, akkor szoftveres, semmi köze a vezérlőhöz. de van egy nagyon jó linuxos cucc, a unity filesystems, ez a különálló lemezeken lévő megosztásokat mutatja egy helyen, kvázi egy tömbként, de a megosztott mappák különálló ext4 köteteken vannak, amik simán olvashatóak bármikor. amúgy emlékeim szerint van Total Commander Plugin erre, mondjuk nem próbáltam.

    a második bekezdést értelmezni sem tudom, miért halna be? miért lenne kevésbé stabil, mint egy win10? grafikus telepítője van, felrakod, betölt, kap IP-t és már mehetsz is a webmanagement részre, a csomagokat is GUI-ról telepíted. de nem kell elhinni, felraksz egy virtualboxot, csinálsz pár virtuális HDD-t és megnézed, hogy hogy viselkedik, mennyire nehéz konfigurálni. lehet a rendszer partícióról/lemezről backupot csinálni, és akkor bármikor visszaállítható az előző állapot, ha meg hardver hal meg, akkor azt kell pótolni.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák