Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz fogtunder #20187 üzenetére

    az ugyanolyan nas témát arra irtam hogy mivel amator vagyok linuxban így ha valami gond lenne a nassal akkor csak ugy érem el a hhd lévő adatokat ha a hdd-t berakom egy másik ugyanolyan nasba , windosban nem tudom hogy állnék neki egy ext4-es raid tömbnek , egy sima ext4-et olvasni még tudnék talán de minek kockáztassak ha nincs előny ,az ntfs-t olvassa bármelyik gép
    de ha te azt mondod hogy ha tönkremegy a nas , kiveszem a 2 db hdd-t ami raid tömben van és azt berakom egy windowst futtato pcbe és ott van olyan program ami alatt látom a tartalmát akkor az már az omv felé visz :)
    a második bekezdésben nem arra céloztam hogy az omv nem lenne olyan stabil mint a win10 és az halna be hanem a nas , a hardver , csapott már be villám a szomszédba , és nyirt mrá ki nekem pl routert , pc-t , és ha kinyirja a hardvert de mázlim van benne a hdd nem sérül akkor azt átrakom egy másik pc-be de ha kinyirja a raid tömbös omv-s nast akkor a hdd-t hova rakjam ? na itt kapcsolodik hozzá :)

    felraktam már az omv-t probaképp , van fölös alaplapom , pendrivom , hdd-m , nem a telepítéssel van gondom csak mondjuk a hasamra utök van benne 50 beállítás és kész , ha értenék a linuxhoz biztos ugyanannyi lenne mint a windowsban de jelenleg nem értek hozzá , ezért mondom hogy nekem a windows jobban paraméterezhető és ezért kértem itt segítséget hogy miután az omv-hez nekem ezek a minuszok mondjon valaki pluszt mert biztos jo ha sokan használják de én nem használtam még hosszu távon és amit most vettem n3050es lapot arra rakjam-e ezt vagy maradjon a win10

Új hozzászólás Aktív témák