Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz Tonyk #13114 üzenetére

    no, ez teljesen másképp sült el, mint ahogy szántam. sorry vagyok, no offense meant :B

    egyáltalán nem gondoltam azt sugallni, hogy DLNA-t használni lúzerség (már csak azért sem, mert én is használom :) ) - ezért is hagytam változatlanul a beidézett sor első részét, miszerint "ha már adott a lejátszó..."
    3 fő problémám van a DLNA-val:
    1. discovery alapú (a pont-ponttal szemben), és az esetek 4-5%-ában a kliens nehezen találja meg a szervert (saját tapasztalat, másnál mások lehetnek ezek a számok)
    2. a szerver oldalon is igényel logikát, ez rontja a kompatibilitást (ld. Samsung / LG tévés gondok), és valószínűleg valamivel jobban is terheli a NAS-t
    3. nincs access control, ami a gyakorlatban úgy csapódik le, hogy nincs parental control sem

    hogy csak ezek miatt érdemes-e mediaplayert venni? a 3-asra mindenképpen kell megoldás, ha van gyerek, és itt a MP a legkényelmesebb opció. a másik kettővel együtt lehet élni (ha a 2-es kombatibilitási részére van megoldás), de ettől még igencsak örülnék, ha a TV-ben lenne SMB kliens. MP mellett pedig meg sem fordulna a fejemben, hogy DLNA-zzak.

    peace :R

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák