Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sNk77

    aktív tag

    Sziasztok!
    Hátha valaki tud segíteni a választásban.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    250k körül.
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27-32 inch, 4K, 144hz/160hz.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS mert ebben a méretben,felbontásban csak IPS van ennyiért.

    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík.
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Általános, játék.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    7900XTX, freesync.
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI 2.1 , 2x2.1DP, 1x1.4DP van a kártyán, PS5 van még, de az inkább TV-vel van/lesz használva.

    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem, nem tudom. :D Nem.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos.
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Dönthető, magasság allítást szeretnék.

    Az igazság, hogy már döntöttem a méretét illetően. 27 vagy 28 inch lesz, hogy ha 1440P-re kell lemenni is élesebb legyen a képe mint egy 24es 1080P-snek. Oké 24-en 92PPI az 1080p, 32-ön meg 93PPI az 1440p. :D De 27-en ez 109. Meg amihez már hozzá szoktam az 27" 1080p.. azt is "bírom".

    Amiket néztem:
    ár szerint növekvő, az adatokat magamnak írkálom csak.

    AOC U28G2XU2, újonnan 3 év garival 187 ezerért. 144hz 1ms
    Acer Nitro XV282K, újonnan 2 év garival 200 ezerért, 5 év garival 217 ezerért. 144hz 1ms
    Gigabyte M27U, újonnan 3 év 244 ezer. 160hz 1ms
    Acer Nitro XV275K, újonnan 3 év 255 ezer. 160hz 4ms

    Szerintetek ezek közül? Vagy mit ajánlanátok? Volt még pár, de vagy drágábbak voltak picivel ugyanilyen specifikációkkal vagy már nagyon túl voltak a kereten. Vagy csak szimplán nem tetszett a kinézetük. Az AOC talpa is elég rossz megoldás szerintem, mert nem tudom teljesen a falig tolni. Az Acer XV282K 5 év garival nagyon jó vételnek tűnik ennyiért, de nem értek hozzá. A Gigabyte tud +16hz-t, azon pedig szerintem meg már nem múlik ha mutlizok(fps) is még, pl. CoD, Valorant, hogy 144 vagy 160.

    Köszi, ha valakinek van tippje, ötlete melyiket kéne.

    nádpálca

  • sNk77

    aktív tag

    válasz sNk77 #133495 üzenetére

    Végül egy Acer Nitro XV282K lett 5 év garival az acer shopból. Piros pont, hogy karácsonyra volt már becsomagolva, nagyon jó fejek. Ha valakinek ezen múlna akkor nyugodt szívvel ajánlom őket. Én nem kértem, de így kaptam. Máshol ez biztos xy ezer forint.

    Ez a 4K nagyon jó srácok, akinek van hozzá hardver szerintem ne gondolkodjon, hogy 1440p magas hz vagy 4k 144hz, nálam egyértelműen a 4k nyer. Bár nekem egész életemben 80-90 PPI-s monitoraim voltak. :)

    A monitor könnyen szerelhető, a kialakítása is oké semmi csicsa, a színei kicsit furák az előző ips-hez képest. Mintha kicsit sárgás lenne. Gondolom beállítás kérdése, vagy nem nem tudom. Egy hozzáértő biztos meg tudná mondani mi a helyzet vele első ránézésre.

    Az AOC az oáziscomputernél most nagyon jó áron van 3 év garival, ha valaki tervez 4k-t venni.

    nádpálca

Új hozzászólás Aktív témák