Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielLong

    senior tag

    válasz DanielLong #94195 üzenetére

    Ígértem, hogy írok beszámolót az MSI Optix MAG24C monitorról, ha kipróbáltam már.
    Tegnap megjött, úgyhogy össze is vetettem ViewSonic XG2401-el:
    A színek jók, a két kijelzőn szinte azonosak, talán picit élénkebb az MSI és nagyon halványan zöldesebb, egyáltalán nem zavaró, de a netes tesztben is írják és én is ezt láttam rajta.
    A háttérvilágítása meglepően egyenletes, főleg azok után, amiket írtok más monitorokról. Picit az alján világosabb, ott a fekete is szürkésebb, de nincs folt és a szélek is rendben vannak.
    A feketére visszatérve, az XG2401 szinte ugyanazt a mély feketét tudja alacsony fényerősségen, mint a VA paneles MSI. Mivel én általában este kis fénynél használom a gépet, így az MSI kisebb fényereje számomra előny és a színek/kontraszt is jobb az MSI-n 0-10 közötti brigthness esetén, mint az XG2401-en.
    A betekintési szögek terén - amiért főképp váltottam a VA panelre - hozza az elvártat a MAG24C, a TN panelnél egyértelműen jobb.

    Összegezve: Az MAG24C hozza számomra azt, amit elvártam egy "gamer" monitortól. Szerencsére a kinézete sem tolakodó, a hátsó LED-ek kikapcsolhatóak és nem mellesleg az OSD-je nagyon kényelmes, nem úgy, mint az XG2401-en. Hátránya, hogy nincs USB hub, illetve hogy hajlított :)) Ezt még meg kell szoknom, de nem rossz, azért böngészés közben valahogy zavar.

    Amit még megjegyeznék: Az MSI állványa miatt vagy 4 centivel lejjebb van a kijelző, mint az XG2401-en. Ezen kívül az MSI-hez jár HDMI is a DP kábel mellett, valamint az MSI hivatalosan csak két év garival rendelkezik. CS:GO-ban nem tapasztaltam semmi gondot, a freesync és a 144Hz gond nélkül ment.

Új hozzászólás Aktív témák