Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz RégiPC #136074 üzenetére

    Az IPS (=PLS samunál) gyorsabb panel mint a VA, előbbi 500 Hz-is is elmehet, utóbbi 240-nél megáll. A VA-t inkább a nagyobb kontraszt miatt szereti aki szereti, jobb a feketéje, de IPS glowért cserébe neki meg fekete zsírosodása van, az se jobb. Lowcostban ahol te keresel, nagyjából ugyanazt a sebességet kapod.

  • RégiPC

    újonc

    válasz RégiPC #136074 üzenetére

    Kiegésziteném az üzimet, hogy miért kérem ezt, és miért fontos, miért kell mindenképpen ez. Az április nagy része elment már arra, hogy mindenféle oldalakon monitorokat néztem, újakat, használtakat, teszteket, véleményeket kerestem, és ezt a topikot olvastam. A gyártók sokszor hazudnak a monitorok paramétereiről, főleg a válaszidőről, ami most a legfontosabb nekem. Van GtG (Grey to Grey), MPRT (Motion Picture Response Time), és szoftveres javitások is, mint a VRB = Visual Response Boost. A monitorok nagy részénél 1ms-ot irnak, de ez mind MPRT, ami GtG-ben 4-5ms-ot jelent. Ezt tudja az átlagos új 40-60k Ft-os monitorok nagy része. Ezeket mind kerülném, mert jobb kell. A mostani régi monitoromon csak a medium overdrive (ez egyfajta VRB) szintet használhatom, mert az erős szinttel erősödik a fekete szövegek fehér utánhúzása, nagyon csúnya.
    2020 óta csak e topikban túl sok üzenet van, lehetetlen mindet elolvasni, szét vannak szórva a jobb, best buy tipusok. Ezeket kellene összeszedni, összefoglalni, mert sokaknak hasznos lenne, nem csak nekem. Furcsa, hogy pl. az itteni hosszú öszefoglalóban nincs ilyen rész, amit pár havonta frissitene valaki.
    PLS-ben a Samsung S24F350FHU-t találtam, 2017-es tipus, nem kapni újan. AH-IPS-ben AOC-ot találtam, gyenge 14ms válaszidő, nem jó.
    Több probléma is van. Használt monitorokat is akartam helyben nézni, hogy milyen paraméterű milyen képű, elmosódású, glowos, stb., de a rendes tesztelés sehol sem volt lehetséges, ezért 1 sem jött össze. Volt aki be sem engedett volna a lakásába, a garázsban akarta megmutatni.

    Az új monitorokat min. 20 éve nem lehet a boltokban kipróbálni pl. laptoppal, Win10-zel, ki sem bonthatják. A kirakottak vagy gagyik, vagy csúcskategóriás drágák, sosem ezekből választanék. Pl. a Media Marktban 0db OLED monitor van. Lehetetlen megnézni, az egész áruházban nincs készleten 1 sem. Laptopból sincs OLED képernyős. A TV-knél van néhány óriás OLED, de mennyiért? 50 collos TV monitornak?
    A netes vélemények, tesztek sokszor hamisak, torzak, és fontos dolgok kimaradnak, amik nélkül nem lehet dönteni. Itt van ez. Olcsó és zöld Acer monitor a tesztpadon - PROHARDVER! Monitor teszt A homogenitásra kiemelkedőt ir, az 1200:1 kontraszt jó lenne, a méret is jó. A válaszidőre 17ms-ot ir, ami 1ms-ig csökkenthető, ez a rész már gyanús, mert azt is irja, hogy utánlövés nincs. Ha 1ms-on nincs probléma, miért 17ms-tól állitható? Az adatoknál 1ms GtG-t ir, az acershop oldalon 4ms-ot. A 2 oldali edge-LED bevilágitásról semmit sem ir. Az IPS glow nincs, amit nem hiszek el, egy belépő szintű, újan 45k-s monitornál. Innentől a 60k körüli Acerek adatait sem hiszem el.
    Az OLED monitor lenne az igazi megoldás, de a rendes minőségűek 400k körül kezdődnek, 300+k-ért itt is csak belépőszint van. Ezt használtan nem éri meg megvenni, de nincs is sehol használt. Ki adna el egy jó 3-4 éves OLED monitort az új árának feléért, hogy én olcsón megvehessem?
    A webshopos vásárlásos 14 napos elállás nem ér semmit, mert a boltok nem szeretik azokat, akik ilyeneket sorban csinálnak, és a 2. visszaküldés már nem fog menni. Igy nem tudok monitorokat én tesztelni.
    Néztem gamer monitorokat is, 120-165+ Hz-eseket, 1ms válaszidővel.
    Ha jól látom, akkor a 120+Hz-cel lehetségesek ezek a GtG válaszidők. Ugye? Ha igen, akkor ez felejtős, mert az IGP-m 1920×1080-at csak 60Hz-en tud, HDMI-n.
    Tudom, vegyek új PC-t (socket 1700, 14. gen. CPU), itt már az IGP-k is 4K-t tudnak 60Hz-en, FHD-n simán megvan a 144+ Hz. Csak egy jobb Z790 alaplap 80k, i5 14500 100+k, 1×32GB (hogy lehessen 4×32=128GB) DDR5 45k, stb., ennél gyengébb nem éri meg. Táppal, házzal, 2db M.2 SSD-vel 300+k. Ennyiért drága. Használtan alig olcsóbbak.
    Az eredmény, hogy csak a felhasználók saját tapasztalatara számithatok, akik naponta ilyet használnak, vagy ilyet teszteltek, nem látok más megoldást. Ezért kérem a best buy tpusokat ide beirni, privátban is jöhet. A jobb gyártóknál kb. minden évben van néhány best buy tipus, de nem tudom melyikek, a nagy részüket sehol sem tesztelték.
    Ha megvannak a monitortipusok, akkor esetleg belefér, hogy egy használt socket 1151, 1200 PC cuccot vegyek, csak hogy az IGP birja a FHD 144Hz-et. Külön videokártya nem kell netezéshez, videónézéshez. Nem játszok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák