Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pomix

    tag

    Sziasztok!

    Fekete-fehér lézer nyomtatót szeretnék venni, de nem tudom, hogy milyet. Ebben kérnék egy kis segítséget.
    Otthoni használatra kellene, nem nyomtatok sokat, max vizsgaidőszak környékén.
    Szóval eddig két nyomtatót néztem ki:
    HP LaserJet 1018 [link]

    mellette:
    - alapból kb 2000 oldalra elég toner jár hozzá (ha jól értelmezem)
    - olcsóbb hozzá az eredeti toner mint a samsunghoz, csak annyi különbséggel, hogy a samsungé 3000 oldalas a hpé 2000 oldalas. Az utángyártott kb ugyanannyiba kerül mindkettőhöz, de ebből is a samsungé többre elég.
    - USB 2.0
    -(jobban néz ki mint a samsung szerintem, de ez nem szempont)

    ellene:
    - a hozzászólásokból az jön le, hogy nem valami jó a hp-k minősége mostanában
    - 1 év garancia
    - lassabb mint a samsung
    - kevesebb memória
    -hálózati nyomtatás nincs támogatva

    Samsung ML-2010P lézer nyomtató (LPT+USB) [link]

    mellette:
    - fórumon olvasott tapasztalatok
    - gyorsabb mint a hp
    - több memória
    - 2 év garancia
    - toner save mód(nem tudom, hogy van-e ilyen a hp-ban és azt sem, hogy mennyivel rosszabb a minősége ennek, de jól hanzik :) )
    - hálókártya( Itt lenne egy láma kérdésem: Ha jól gondolom akkor ez arra való, hogy rákötöm a nyomtatót a routerre és akkor úgy lehet használni. Az megoldható, hogy a routerhez két gép vezeték nélkül csatlakozik, a nyomtató vezetékkel csatlakozna és így mind a két gép használhatja a nyomtatót?)
    ellene:
    - kezdő toner(kb 1000 lapra elég)
    - az eredeti toner kicsit drága szerintem
    - állítólag kicsit hangosak ( lehet, hogy ezt csak régebbi samsungokra írták valahol, már összefolynak a dolgok :) )

    Tapasztalatokat várnék azoktól akik találkoztak ezekkel a nyomtatókkal.
    Tulajdonképpen a samsung felé húz a szívem, de azért kíváncsi vagyok, hogy ti mit mondtok.
    A samsungnál ezt a kezdő tonert újra lehet tölteni? Valamelyik topicban(lehet ebben) olvastam valamit, hogy ez más mint a rendes toner, így nem ajánlatos újratölteni. Azt is olvastam, hogy ebben chippes toner van. Ebből mi igaz? Ha nem chippes akkor én saját kezűleg feltudom tölteni? Milyen port érdemes venni?
    Nagy a külömbség az utángyártott és az eredeti toner között? Az utángyártottat is újralehet tölteni?
    A végére kicsit sok lett a kérdés, remélem kapok választ mindegyikre! :B
    Előre is kösz a válaszokat!

    mod.: Esetleg ha tudtok más ilyen árú (20-25 K) lézernyomtatót ajánlani akkor szívesen fogadom azt is.


    Üdv.:
    Pomi


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák