Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DamianB

    őstag

    válasz theooracy #47030 üzenetére

    Tudom hülye kérdés lesz de ez nem tesz rosszat a gépeknek hogy minden nap hirtelen levágják ? Én is szeretnék majd igényelni hőszivatyúra.

    "Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

  • PROTRON

    addikt

    válasz theooracy #47030 üzenetére

    Köszönöm a tanácsokat.
    A mérőhely nem gond, épület villamossági cégnél vagyok mérnök gyakornok, a kollégák között pedig többnek is van regisztrált engedélye, szal főnökkel megvan beszélve hogy anyagköltségben megcsináljuk. Azért sem kezdtem korábban bele, mert még csak mostanra sikerült a közgyűlésen keresztül nyomni a teljes fővezeték felújítást, szal ősszel az meg lesz. Korábban mint szakmabeli nem mertem extra terhelést rákötni erre a hálózatra még azok után sem hogy a főelosztót már cseréltük és most már van olvadóbetét (korábban meg volt patkolva). :D
    Azt nem tudtam hogy fix időpontokban kapcsolja az ELMŰ, azt hittem hogy ugyanúgy random mint a sima B tarifa. Ez legalább tervezhető, mondjuk jobban örülnék ha 9-kor kapcsolnának mert akkor kezd igazán melegedni a lakás. :D

    A tetőtérben elhelyezésnél arra gondoltam hogy kapna saját, telített fém befoglaló "dobozt", ami megfelelő keresztmetszetű szellőztető csövezésekkel kapcsolódna a külvilághoz, tehát nem a tetőtér galamb f**sal tarkított levegőjével dolgozna.

    Egyelőre az is érdekelt hogy egyáltalán szoktak-e ilyet vállalni a cégek, tehát hogy társasházban 1 db kicsike lakáshoz hőszivattyút telepíteni...úgy néz ki erre a nyárra lesz egy mobil klímám, szal ki tudom várni amíg felszabadulnak ősszel a kapacitások.
    Meg hogy mekkora hangerőre számítsak egyáltalán? Mert magamnak nem vagyok, de szomszédaimnak se szeretnék az ellensége lenni (ezen a fronton legalábbis).

    Meg aztán az anyagiak...jó lenne ha az átfolyós gázüzemű vízmelegítő feladatot is egy füst alatt el tudnám intézni, de egyelőre nem akkora a meleg víz fogyasztási igény hogy az a havi 1-3 ezer huf elektromos áram fogyasztási különbözet földhöz vágjon.
    Meg hogy mekkora a különbség az egyes típusok között? Hőszivattyús elven működő "klíma", meg sima levegő-levegő hőszivattyú között?
    Pl a fentebb linkelt Gree Amber klímát elfogadják mint hőszivattyús egységet az ELMŰ-nél b-geo-hoz?
    Mert amit Te is klinkeltél weblap ott nagyon nagyon felületesen, semmit mondóan vannak megfogalmazva a kritériumok.
    Nem tudom megállapítani hogy egy papíron -15 foknál 4,1 SCOP-t tudó "klíma" megnevezésű, de egyébként levegő-levegő hőszivattyú egységet tényleg pusztán azért nem enged b-geora kötni, mert a nevében klíma szó van?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák