Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #20229 üzenetére

    1-2-3 idény alatt megérül a h tarifa, most matekozzunk?:)
    kb fél évet fűt a klíma évente, normál díszabással 40ft/kwh, h tarifával 24ft, 40%-kal olcsóbb
    február 9-én kötötte át a villanyász bácsi h tarifára az órát, 2-án pénteken volt 330kwh-án a kijelző, már sokat megy a klíma, legalább 25 fokon, de most is mióta elmentem péntek du. óta 30 fokon tolja, hadd száradjanak a felvitt anyagok, napi 14 órát mindig megy legalább, nap közben lehűl a lakás, de més kellemes estére is, viszont sokat szellőztetek, sokat jövök-megyek, szóval nem csak hőntartást kell megoldania, amikor dolgozom mindig fel kell először fűtenie
    utolsó állás szerint 7920ft a számla, 40ft-tal 13160ft, ez 5e ft különbség, teljes ciklusra valószínűleg 6 lesz
    szerencsére - nekem, mert szeretem a hideget és végre tudtam tesztelni a klímát mit tud nagyobb hidegben -, idei hónap egy erős közepes hőmérséklet szempontjából, de lehet ennél hidegebb is, átlag havi 6-7e-s különbségnél fél év alatt ott van 36-42e ft h tarifa javára, erősebb hidegeknél ez a különbség nagyobb lesz
    fűtésre optimalizált klímára még mindig azt mondom, nem éri meg a felárát, a kis daikin nagyon keveset olvaszt, szinte mindig megy, tartós -20 fok és alatti hőmérsékletek pedig nagyon ritkák
    mióta másodszor korrektül bekötötték a fűtőszálat semmi probléma nem volt, kb -3/4/5 fok alatt bekapcsol, csak amikor üzemben van, efölött pedig nem
    nálam az átlagtól nagyobb belmagasság miatt terület legyen kb 45nm, egyébként 36-7, és vígan lehet fűteni, mert ennyiért nagyon korrekt, úgy számoltam legvadabb hónapokban is max 600kw/h, 14400ft h tarifával, 24000ft h tarifa nélkül, és ekkor mindenhol megvan 23-4 fok legalább

    TeeJay én nem szóltam le, kukáznám szintén, bizony le is hűl, hatásfoka is tré, teljesen mindegy mit mondanak a számok amikor a hő nagy része kívülre távozik, feleslegesen csúnyítja a lakást és foglal teret, területet, csövekről nem is beszélve
    már egy ideje figyelem kisebb üzletekben mivel fűtenek, felében legalább klímával és nem is túl minőségiekkel találkoztam eddig, önálló fűtésként

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák