Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HerrKiss

    tag

    Sziasztok!
    Kérdésem a topic címében. Elég sokat foglalkoztam már a témával, keresgéltem, így igazából 4 modellre szűkült a kör:
    Coolermaster RC-330
    ASUS TA-8H1
    Gigabyte GZ-PC
    Kolink 3159T
    Ez nagyjából a sorrendem is, a Coolermaster-t ajánlották is, meg minden; egyetlen aggodalmam, hogy a rácsos előlap miatt nem lesz hangosabb a gép...?
    Más modellt is ajánlhattok esetleg, az ipon-nál szeretnék vásárolni, és a minimálisat szeretném csak a házra költeni; előlapi kivezetések és 4 db 5"25-ös + 1 db 3"5-ös előlapi hely kell.
    A szerelhetőség nem igazán igazán szempont, mert egyszer összerakom bele a gépet, és évekig nem tervezek utána hozzányúlni... inkább az a fő, hogy a zajt a lehetőségekhez mérten magában tartsa, ne rezonáljon, szóval halk legyen benne a cucc.
    Előre is köszi, üdv:
    Herr

    [ Szerkesztve ]

    Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

  • HerrKiss

    tag

    válasz gYaLo #16799 üzenetére

    :) Tudom, hogy nem egy mai konfig - a teljes gépet cserélem, de a többi alkatrész (többek között fórumos tanácsokat is figyelembe véve) már nagyjából fix:
    ASUS P8H67-M REV 3.0 alaplap
    Intel Core i3 2100 3,10 GHz LGA-1155 proci
    KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT memória
    MSI N460GTX-M2D1GD5/OC N460GTX 1GB GDDR5 PCIE videokártya
    WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX winyó
    LG GH22NS50 optikai meghajtó
    OEM 70 az 1-ben Fekete 3,5" kártyaolvasó
    Corsair CX430 táp
    KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G

    ... és költözik még a házba a régi gépből egy fekete DVD-olvasó, valamint két fekete Kama Cabinet fiók is (ezért kell a 4 db 5"25-ös hely).

    Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

  • HerrKiss

    tag

    válasz gYaLo #16801 üzenetére

    Persze, vehetne az ember sok mindent, de addig nyújtózkodjon, amíg a pénztárcája ér :) (vagy inkább :( ). Ez a konfig a végsőkig feszegeti ilyen szempontból a határokat, és hát úgyis nézted, most milyen gépet használok. Ezt 2004-ben vettem...
    Milyen "nagyobb házra" gondoltál? Konkrét típus-javaslat esetleg? De 10e felett nem nagyon szeretnék házra költeni - az csak egy doboz, ami arra szolgál, hogy összetartsa a többi alkatrészt, szóval nem tulajdonítok neki túlzott jelentőséget. Tudom, hogy pl. egy Coolermaster RC-500-KKN1-Sileo ideálisabb választás lenne, de nincs +10-12e Ft-om házra...
    Ha lenne, akkor is az erősebb proci lenne az első :)
    Amúgy most Starcraft II, Diablo III képes gépet kell összeraknom - egyébiránt meg egyre kevésbé fognak meg az új játékok, szóval ez a konfig remélem hosszú ideig elég lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

  • HerrKiss

    tag

    válasz Jim-Y #16804 üzenetére

    Köszi az info-kat, megjegyzéseket, igyekszem hasznosítani.
    Ház szerintem marad a CM Elite 330, néztem az általad említett típusokat is, de én úgy látom a fotókon, hogy csak 3 db 5"25-ös meghajtóhellyel bírnak, nekem pedig kell a 4... :( pedig nem néznek ki rosszul, főleg a 430 :) ... még nem kizárt, hogy lemondok a két optikai meghajtóról egy ilyen házért :)
    Optikai meghajtó - elbizonytalanítottál; eddig úgy tudtam / láttam, hogy az LG tudja a Lightscribe-ot, de jobban megnézve, a specifikációinál nem látom. Viszont a NEC sem tudja, tehát lehet hogy tovább kell keresgélnem.
    Táp: az FSP jobban néz ki árfekvésileg, lehet hogy ezt a tippet elfogadom. A Chieftek sem rossz - most is az van - de a 450W-os típus nincs az ipon-nál... kell nekem 500 W? Zaj szempontjából melyik a jobb...? (Egyébként eléggé elmentünk OFF irányba...)

    Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

  • HerrKiss

    tag

    Sziasztok!

    A "Milyen gépet vegyek" témában egy kedves fórumozó tanácsa alapján összeállt már legalább fejben a gépem, de nincs hol laknia :) mert a ház még nincs meg.
    Gigabyte B365M DS3H alaplap, i3-9100 processzor, GIGABYTE GV-N1650OC-4GD GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 OC PCIE grafikus kártya keresi a hozzáillő kecót.

    - Az ideális jelöltön van legalább 2, de inkább 3 vagy 4 5,25"-ös meghajtó-hely, és nem baj, ha van rajta egy 3,5"-os is.
    - Belül el kell, hogy férjen még 2 HDD, 1 SSD.
    - 42 cm-nél nem lehet magasabb.
    - a benne lakókat a PCX-ről vagy az ipon-ról tervezem megvásárolni, nem lenne hátrány, ha itt meg tudnám venni a házat is.

    Nézegettem pár házat, külsőre amik tetszettek:
    - Aerocool V3X Red Devil (bár csak három hely volt benne)
    - DeepCool KENDOMEN RD (szintén csak három hely)
    - Sharkoon VG4-W (a reset gomb hiánya elég megdöbbentő, de aztán belegondoltam, hogy a céges laptopon sincs, szóval azért van nélküle élet :) )
    ... de igazából mindegyikről elég vegyes véleményeket olvastam, valaki azt írja, nagyon jó házak, valaki meg hogy nagyon tré… Danubius milyen márka? Eddig csak rádiót ismertem ilyet, elég jól néztek ki a képen (több típus is, de csak három hellyel), de gyanúsan olcsón voltak. Amikor a keretet meghatároztam, a házra 15e körül számoltam, ezek bőven alatta vannak.

    Melyiket választanátok? A fentiekből valamit, vagy ajánlanátok valami alternatívát, ami nekem elkerülte a figyelmemet, de kielégíti a 4 + 1 külső + sok belső helyre vonatkozó elvárásokat, nem csörög-zörög, és nem is horror árú?
    Az eredetileg tervezetthez képest már kicsit ház nélkül is túlléptem a keretet, úgyhogy -5000 Ft van rá :), de reálisan 15 max 20e-t fordítanék rá.

    Előre is köszi,

    Herr

    Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

Új hozzászólás Aktív témák