Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jigli

    csendes tag

    Üdv a mesterembereknek! Le a kalappal előttetek. Ti aztán profik vagytok, legalább is egy külső, laikus szemlélő szemében :D

    Nos, az én problémám az volna, hogy van egy ASUS P5KPL típusú alaplapom, amin az istenért sem akar működni az integrált hang. 2 oprendszer van a gépen: XP SP3 32 és WIN 7 64 bites verzió. Egyik alatt sem megy. Próbálkoztam az alaplap legfrissebb driverével, a gyártó oldalán található driverekkel. Néztem régebbi drivereket is és kombináltam 32 és 64 bites drivereket is mind2 oprendszeren de semmi. Ja és a legfrissebb BIOS-al kaptam a lapot, ahoz nem nyúltam és nem is akarok! BIOS-ban be van kapcsolva a hang. Szóval valószínűleg halott az integrált hang.

    Ezért szeretnék vásárolni egy hangkártyát, mert a mostani egy 9 millió éves:
    Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card
    amit még XP alatt sem volt egyszerű beüzemelni, de ez is csak stereóban szól, pedig elvileg tudnia kéne az 5.1-et. Persze WIN 7 64 alatt meg sem mukkan -.-

    Na most nekem nincsenek nagy elvárásaim. Azt hiszem nem is vagyok egy "vájtfülü" :P Amit szeretnék az az hogy, 5.1-ben szólaljon meg, mert van egy Genius SW-5.1 Home Theater 3600W PMPO(120W RMS) rendszerem meg egy SONY MDR-RF800R wifis sztereó fülesem. Úgy tudom hogy, mind 2 jónak számít a maga árkategóriájában. Zenehallgatásra, filmezésre és játékra használnám. VLC-vel játszok mindent. A játékoknál még volna egy olyan dolog, amit sajnos nem ismerek, de ha már ide írok, rákérdeznék. Néhány nevesebb játéknál megtalálni a hangbeállításoknál azt az opciót hogy, EAX 4.0 vagy akárhányas verziója. Erről csak annyit tudok, hogy ha támogatja az adott hangkártya, akkor be tudod kapcsolni, ha nem, akkor nem. De hogy pontosan ez mit tud, azt sajnos nem tudom :S Erről ha tudnátok adni egy kis tájékoztatást, megköszönném! Egyáltalán érdemes e ezt figyelembe venni a hangkártya vásárlásnál, tekintve azt, hogy nem vagyok "vájtfülü" :P Ja és az egyik legfontosabb kritérium: MENJEN WIN 7 64 BIT ALATT IS!!!

    Most jön a feketeleves :DD Igazából nem szeretnék túl sokat költeni. 5-6000 a keret, mert tervezem a beszerzését egy SENNHEISER PXC 310 BT-t és a hozzá való BT adaptert, ami úgy 80 000-be fog fájni. Na majd ehez veszek egy combosabb hangkártyát (amiben majd szintén a ti segítségeteket fogom kérni :P ) de ez még egy jó fél év. Szóval most ebből a pénzből kell gazdálkodnom.

    Nagyon szívesen meghallgatok mindenféle alternatívát és okítsatok ki kérlek mindenről, de csak emberi nyelven, ha lehet :D

    Előre is köszönök mindent!!! Este 10-11 körül jövök meg a munkából, akkor tudom elolvasni a hozzászokásokat.

    Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

Új hozzászólás Aktív témák