Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    Üdv néktek, szakik!

    Sajna kissé lemaradtam (Prescott ill Barton tájékán) chipsetekből és processzorokból, így szégyenszemre már nem tudom, hogy a Core 2 procik közül melyik erősebb és miért, és az Athlon64-ekben sem vagyok teljesen biztos már; ezért kérem a segítségeteket. :R
    Költséghatékony és halk "fél" gépet szeretnék.

    Kell: Alaplap, proci, RAM, táp
    Lehet később is: ház
    Van: vinyó, dvd-író, monitor.

    A mindennapi netezős-officeozós-zenehallgatós-filmnézős dolgok mellett fotófeldolgozásra kellene (de nem hardcore szinten, nem ebből élek), ott is inkább a raw konvertálás mint a photoshop.
    Nem játszom 3D játékokkal. Nem is rajzolok/renderelek 3d studio-ban és hasonlókban.
    Nem vágok videót.

    Nem vagyok elkötelezve egyik platform (amd/intel) felé sem.

    Jó volna ha minél kisebb és halkabb lenne a cucc (barebone-ban gondolkodtam de le lettem beszélve mert amit kinéztem abban egyetlen sata és egyetlen ide csatoló volt).

    Tudtok ajánlani mATX lapot (lehet full ATX is de a kisebb jobb lenne), ami megbízható, nem túl drága, egy hétköznapi dolgokra megfelelő videokártya van rá integrálva (ha van pci-e slot, előny, de nem muszáj), megfelelő hang és hálókártya mellett?
    Prociból nem tervezem a csúcsot beletenni... a jelenlegi athlon900-nál biztos gyorsabb lesz.

    Kb 50k-t tudok most rászánni - ebbe kéne beleférjen 1GB ram, alaplap, proci, de ha még más is beleficcen (mondjuk táp), örülök :)

    Mit javasoltok?
    Kösz előre is!

    Whatever.

Aktív témák