Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz szakibá... #32598 üzenetére

    Úgy értettem hogy a lefojtás miatt kevésbé hallod a magas torzítást ami sok loudness-es felvételre jellemző mert elrejti de a jó felvételek meg nagyon sötétnek fognak tűnni.

    De mindegy is, a mai nap egy teljesen más teszt volt, bevittem a Stax-ot a suliba összemérni a HD600-al egy olyan teszt CD-n amiben olyan főleg klasszikus felvételek voltak (plusz dob is) amiben szinte egyáltalán nincs is utómunka így amennyire lehet természetes és itt már kijön hogy a Stax kissé V-alakú és színez és a középmélyből túl sok van neki (mondjuk itthon a moddolt erősítővel ezt a problémát nem érzem, de az általános hangzás nagyon hasonló).
    Cserébe egy csomó más zenével a HD600-ban úgy tűnhet hogy gyenge a magas és a mély. A 10-szeres árkülönbség mindenesetre nem jött ki. Szóval munkára biztosan sokkal jobb a HD600 de zenehallgatásra már nem olyan egyszerű a kérdés mivel a felvételek nagy része nem ilyen. Szóval még gondolkodok a verdikten, mert bár nyilván csalódtam az eredményben de most hogy itt van a fejemen mégsem tudok nem elmosolyodni.

    A Lavry-t jó lett volna az RME Fireface-el összemérni mivel arról ment a teszt de én itt most más hangot de sajnos az istennek nem akart működni azzal transzporttal így azt hiába vittem, talán majd legközelebb USB-ről...

Aktív témák