Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ntomka #44077 üzenetére

    Jah, bocs, az félig-meddig afféle freudi elszólásként került oda, hiszen azt csak én tudom, hogy már régóta elnéző mosollyal figyelem azt a furcsa helyzetet, miszerint az általam rendkívül nagyra becsült, tisztelt és elég jó ízlésűnek is tartott (hőn szeretett :D ) Tyll Hertsens jellemzően ódzkodik azoktól a fejesektől, amelyekért én esetleg felettébb odavagyok, ergo kifejezetten a "sorok között" olvasva szoktam figyelni Tyll bizonyos fejhallgatókról szóló megfogalmazásait, merthogy számomra esetleg mást jelentenek a mondatai, mint az ő számára. Például az ilyen mondatát a P3-ról, mint: "At first, I thought the treble had just gone missing, but on continued listening I came to the conclusion that the mid-range and upper-bass is simply too loud." eleve másképp olvasom, mint ahogy azt ő írja, merthogy előtte már hallgattam, és kifejezetten audiofil jellegűnek (természetesnek) ítéltem az általa szintén hasonló szavakkal, még inkább "nem agyondícsért" P5-öt (vagy az ugyanígy emlegetett "tompa" Marshall Majort és hasonlókat.) Tehát amikor ő ezt írja az adott előzmények után, hogy kevés a magas illetve hangos a középtartomány és a felsőbasszus, akkor nekem rögtön az ugrik be, hogy igen, ez lesz az, ez lesz a nekem való! (Merthogy pontosan ugyanezen filozófia és kifejezések mentén elmélkedik a P5-ről és a Major-ről, - csak éppen azokról még inkább így.) A számára (és általában a többség számára) "tompa", középsávorientált fejhallgató szokott az én világom lenni, már csak azért is, mert mint mostanában néha elsütöttem, ezek között vannak olyanok, amelyekből az (audiofil) hangdoboz hangját vélem kihallani. A kérdés eredetileg nem önmagában, hanem a P5-tel való, ár/érték szerinti összevetésben merült föl, ezért tudott az innerfidelity odakerülni (amolyan "tudat alatti") példaként, merthogy a P5-nek méginkább szemére vetette Tyll ezt a fajta hangvételt, amit én szeretek a fejhallgatókban, mások ellenben nem nagyon, így aztán ezen írás alapján is feltételeztem, hogy a P3 (várhatóan) közelebb áll majd nemcsak "közízléshez", hanem a megszokottabb frekvenciaarányokhoz is, mint amennyire a Tyll számára még "lomposabb" P5.
    De nyilván a keresés közben találkoztál a P3-at (a természetesség terén is) "egyértelműbben" dícsérő írásokkal, ám igény esetén újrakereshetek egyet-kettőt, ha fontos.
    A P5 egyébként számomra körülbelül úgy szól, mint amikor Etalon vagy Alisca Orange hangdobozokat hallgatok, vagy éppen egy kis felsőbasszussal feldúsított Focalt. És szerintem alig hasonlít a B&W hangdobozok jellemző hangjához!

    (#44075) schawo: Igyekezni fogok, és már csak a régóta tartó Focal-szeretetem érdekében is remélem, hogy igazad van!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák