Hirdetés

Aktív témák

  • Satyricon

    addikt

    Üdv srácok!

    Tegnap voltam contaxg kollégánál, meghallgatni a Shure fejeseket... Vagyis én csak ezt a kettőt szándékoztam meghallgatni. Odaértem, leültem az asztalhoz, és elémtett egy halom fejest, hogy válogassak, hallgatózzak! :) Nagyon rendes volt, megkínált gyümölcslével, és elmondta a véleményét a fejesekről plusz azt is megtárgyaltuk, hogy Ő, az én zenei ízlésemhez(Rock, Metal) milyen fejest ajánl.Bevallom, életemben először hallgattam ilyen márkás fejeseket. A legjobb fejhallgatóm egy Sony MDR 101 tipusú volt, amit kb 15 évvel ez előtt vásároltam!(Lehet vicces, de ez az igazság :D ) Visszatérve... Először ha jól emlékszem azt mondta, hogy a Shure SRH-440-essel kezdjem a tesztelést, a 240-eset felejtsem el. Igazából nekem a Shure-k nem tetszettek mindaddig, amíg meg nem láttam őket élőben, hogy néznek ki. Bevallom, egyből beleszerettem ebbe a 440-esbe! :B Meg is vettem volna, viszont az én hangzásvilágomhoz mérve egy kicsit keveslettem benne a mélyet! Elmondta Contaxg azt is, hogy ez egy stúdió fejes és nem arra van kitalálva, hogy a mély leszakítsa az ember fejét. Majd ajánlott nekem két Audio Technica fejest(ATH-SJ55 BK, és ATH-WS55 BK). Na amikor ezt a két fejest meghallottam hogy szól, olyan extázisba estem, hogy csak na! :Y :K Egyből beleszerettem a hangjába! :K Eszméletlen milyen szépen szóltak benne a magasak és a mélyek, amit egyáltalán nem keveslettem! Kinézete nekem annyira nem jött be, emiatt is nem mertem megvenni!.Még alszom rá pár napot, addig eldöntöm! :K Árban és hangzásvilágban nekem ez a két AudioTechnica a megfelelő! :K És akkor most azok kedvéért, akiket érdekel a dolog, hogy mivel cuccal teszteltem a fejeseket, és milyen zenékkel:

    A lejátszó, amin hallgattam:
    Creative Zen X-Fi2

    Ezekkel a zenékkel teszteltem a fejeseket:

    Iron Maiden - Brave New World
    Iron Maiden - Rock In Rio(live)
    Machine Head - Unto The Locust
    Machine Head - Burn My Eyes
    Machine Head - Supercharger
    Finntroll - Midnattens Widunder

    Mindegyik album FLAC formátumú volt. Először eq nélkül, majd eqval, plusz crystalizerrel és térhangzás effekttel hallgattam. Legjobb hangzást a téreffekttel és a crystalizerrel értem el. Mégegyszer köszönöm contaxg-nek a kipróbálási lehetőséget, plusz a sok tanácsot, amivel ellátott! :C :R

    Satyricon

    Szerk.: link javítva!

    [ Szerkesztve ]

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Aktív témák