Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    sziasztok

    nem feltétlen vásárlás lenne a téma, aztán meglátjuk
    eddig "alap" egereket használtam, felváltva többet, mert így kevésbé fájdul meg a sok géphasználat közben a kezem, van egy optikai geniusom, meg egy lézeres a4tech-em, ez utóbbi nagyon jó, viszont nagy hátránya, hogy középen elvékonyodik és túl keskeny, hosszú használatok alatt szinte begörcsöl az ujjam tőle
    megláttam egy lenovo egeret, ami jóval szélesebb, gondoltam majd jó lesz az, miután beszereztem, sajnos csak akkor sikerült rájönni, hogy ez meg sokkal lassabb (vagy nem tudom mi a megfelelő kifejezés erre), mint az előző kettő, az meg ugye nem mindegy, hogy 1cm mozagátása teszi meg az egész képernyőnyi távolságot, vagy ennél 2-3x többre

    biztosan át lehet állítani kis kód módosítással, hogy gyorsabb legyen ez is, viszont akkor meg ha már szoftveresen átállítottam és visszateszem az előző egerek valamelyikét, állíthatom vissza, mert az meg már túl gyors lesz - ha jól gondolom, hogy ez így megy

    tehát ebben kérném a segítségeteket, mi a megoldás? létezik esetleg valami szoftver amivel ez állítható?
    azt a megoldást, hogy vegyek egy normális egeret, egyelőre kizárnám, mert csak néhány napi használat után jön rá az ember, hogy neki beválik e avagy sem, de ez az a4tech nagyon jó irányban halad, csak ne lenne ennyire elvékonyítva a közepe
    köszi

    One Ring to rule them all

  • LOTR

    addikt

    válasz whYz #24958 üzenetére

    ez egy teljesen sima lenovo egér én azt gondolom, hogy ez az: [link]
    lenovo rev:v01 - az asm és fru p/n szám talán mellékes, más nincs ráírva
    ez kb ugyan az, mint a genius gm-04003a xscroll, így drivere sincs külön, csak a windowsos, ugyan így az a4tech glaser x6-60d -hez sem használok másik drivert

    6-os sebességgel a lenovo használhatatlan, annyira lassú, de 11-essel is elmarad a másik kettő 6-os beállításához képest

    (#24961) Nick Marshal
    köszi, ezt a Mouse Speed Switchert majd még megnézem

    One Ring to rule them all

  • LOTR

    addikt

    válasz whYz #24978 üzenetére

    szerencsére úgy hozták nekem, de azt látom, hogy nem lesz a kedvencem, tartaléknak meghagyom
    köszi a segítségeket

    One Ring to rule them all

  • LOTR

    addikt

    sziasztok
    vettem korábban egy a4tech x6 80d egeret, mert a korábbiak cpi értékei alacsonyak és így lassúak voltak, és ennek állítólag állítható, viszont ezt én nem tapasztalom, sőt az x6 60d-mhez képest is lassabb még mindig

    driver nem volt hozzá, de a honlapról letöltöttel sem sikerült állítanom, win7-es rendszerem van és alapból külön driver nélkül használom, ahogy win felismeri (x6 60d is ment, de az mégis gyorsabb)
    van rá mód, hogy külön program nélkül tudjam állítani a cpi értékét, vagy ha mégis ezt szeretném keressek valamit, amivel ez lehetséges?
    köszi

    One Ring to rule them all

  • LOTR

    addikt

    sziasztok
    mielőtt egeret vennék gondoltam érdeklődnék egyet nálatok is:

    inkább azzal kezdem, ami van: [link] [link]
    éppen 3 éve rendeltem őket, és a 2. is most kezd betegeskedni, tehát ilyen 1-2 éves élettartammal lehet számolni velük, ami mondjuk azt jelenti, hogy $~1/hónap amit egér vásárlásra szánnék
    értem ez alatt, ha van egér, ami nagy valószínűséggel kibír mondjuk 5 év egész napos használatot, akkor belefér az $50-60-as árkategória is
    munkára kell, semmi extra, viszont nekem fontos a magas cpi és a nagy méret, nézegettem hogy fogom az egeret, használat közben, szerintem palm, de kicsit módosítottan, mert nekem az ujjaim a gombokon vannak végig, az ujjak alatti/a tenyér tetején lévő párnák felfekszenek az egér tetejére és a tenyerem alja/csukló rész pedig az egérpadon van felfeküdve, az alkarom meg az asztalon, a tenyerem tulajdonképpen nem érintkezik az egérrel és a mozgatását is csak ujjakból végzem, csuklót nem emelem fel - ugye ez kb azt jelenti, hogy az egeret nagyjából egy 1cm sugarú körben mozgatom és így kell hogy a monitort átérje a kurzor

    korábban használtam a4tech x6 60d és 80d-t is, de azokkal az a baj, hogy túl keskenyek és a hüvelykujjat olyan kicsit behajlított tartásban használni órákat/napokat nagyon kényelmetlen és akkor az alacsony cpi értékekről még nem is beszéltem, logitech g100-at is vettem ezzel a két kínaival egyszerre, de sajnos azt sem tudtam használni, mert az is kicsi
    a hüvelykujjnál lévő 2 gombra sincs szükségem, de nem nagyon találtam olyan egeret, ahol ne lettek volna meg ezek a gombok
    használttól sem zárkózom el, ha érdemes foglalkozni velük

    a kínai 'gagyikkal' sincs problémám, főleg ilyen ár mellett, de azért vannak pici bosszantó dolgai, hogy előfordul, hogy elugrik a kurzor, de szerencsére csak ritkán jellemző
    megköszönöm, ha tudtok valami tippeket mondani

    [ Szerkesztve ]

    One Ring to rule them all

  • LOTR

    addikt

    válasz TeebyKay #66857 üzenetére

    köszi, ezt a razert néztem én is, szimpatikusnak tűnik
    aliexpresses rendelés nem ajánlott? hamisítják ezeket? [link]

    One Ring to rule them all

  • LOTR

    addikt

    válasz Zolee_70 #66867 üzenetére

    mivel az egér eléggé fogyó eszköz, így köszi ezt is, tartaléknak jó alternatíva lehet, főleg hogy én bírom ezeket a kínai 'másolatokat' szerencsére egész használhatókat is ki lehet fogni

    inkább azt kérdezném még mindenkitől, mert itt egyből láttam a delux márkának egy másik egerét, ennek az álló kialakításnak vajon lehet értelme? [link]
    vagy inkább pont hogy kényelmetlenebb, hiszen az alkar úgy tud feltámaszkodni az asztalra, ha a csukló párhuzamos a felülettel

    van esetleg olyan teszt/írás ami az egereket kényelmi/'élettani' szempontból vizsgálja, vagy ez megint csak felesleges, mert mindenkinek mások az igényei?
    köszi

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák