Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz grigo #99419 üzenetére

    Én mondjuk rögtön XSOFT-tal kezdtem, és azóta az összes az. :D

    Mondjuk az ilyen cuccok vásárlásából soha nem csináltam túl nagy ügyet. Persze pénzköltés előtt megpróbálok mindenről informálódni a lehető legjobban (ritka, mikor nem annyira, de ott meg az érzelmek/kíváncsiság vezetnek, és belekalkulálom lélekben a potenciális buktát), de úgy vagyok vele, hogy yolo, akkor sem dől össze a világ, ha annyira nem jön be. Legfeljebb eladom vagy megy a polcra (inkább az utóbbi :DDD), lesz mihez nyúlni helyette.

    Artisan gyorstalpaló:

    A MID-et viszont annyira nem javaslom. Egyrészt keményebb (ez preferencia), és valamicskével gyorsabb is a SOFT-nál és XSOFT-nál.

    Adott padon belül a sebesség, leglassabbtól a leggyorsabbig:

    XSOFT < SOFT < XSOFT
    Itt amúgy nem számottevő diffire kell gondolni. Illetve a SOFT-nál, de különösképp az XSOFT-nál azzal tudod növelni tovább a kontrollt, hogy erősebben nyomod bele az egeret, így a felület egy picit besüpped alatta. Az sem árt tudni, hogy akik azért zokognak az XSOFT-ra, mert "elsüllyed" benne az egér, azok minden valószínűség szerint egy yeti kecsességével kezelik azt; nekem soha nem volt ilyen problémám.

    Illetve a MID-ről még azt kell tudni, hogy a másik kettővel ellentétben kicsit csúszkálhat az asztalon, annak ellenére, hogy ennek is poliuretán habszivacságya van. A másik kettőnél még a legkisebb S-est is fel kell fejteni, használat közben 1 mm-t sem mozdul el.

    A Ninja FX előtag jelzi a varrott peremű (a felület szintje alatt van, így az erre érzékenyek bőrét nem irritálja) változatokat, a Classic utótag a varratlant (ez sajna csak Zeróból és Raidenből van). A legtöbben az előbbiért vannak oda, de a magam részéről jobban kedvelem a Classicot. Old schoolabb kinézete van, talán valahogy a poron alap puhasága is jobban kijön rajta, és egyáltalán nem hajlamos a rojtosodásra (nálam fél év aktív használat után is úgy nézett ki, mint új korában)

    Amúgy Artisan padok sebességre, leglassabbtól a leggyorsabbig:

    Zero < Hien < Hayate Otsu (egy kevéssel fürgébb a Hiennél, felfogható annak smoothabb változataként) < Raiden << Shidenkai (ez az egyetlen nem szimpla szövet; üveg-szövet hibrid, szinte SkyPad/Icemat szintű sebesség)

    Viszont a Zero sem lassú, nem olyan sárpad, mint egy SteelSeries QcK vagy Zowie G-SR. Mindössze arról van szó, hogy a statikus súrlódás nem olyan sok, ellenben a dinamikus hangsúlyosabb, így relatíve könnyű rajta megindítani a mozdulatot, de "segít" annak megállításában. A közhidelemmel ellentétben egy kontroll pad nem attól kontroll, hogy tetű lassú.

    A Hayate Kou a fekete bárány, ez vertikális irányban jóval gyorsabb, mint horizontálisan, de érdekes darab.

    Tartósságra mind elég korrekt, kivéve a Shiden (erre a gyártó is figyelmeztet), használattól függően (milyen nehéz az egér, pontosan milyen talpak vannak rajta, mennyire passzírozod bele a felületbe, használsz-e sleeve-et/csuklótámaszt vagy nem) 6 hónap-maxium 2 év a tartóssága. Viszont azt az üveggyöngyös, hártyaszerű réteget finoman le lehet róla fejteni, és akkor van egy vatta új, kevésbé textúrázott Hien padod.

    Feltekerni egyiket sem akarod, és a tisztításnál a mosógép vagy egyéb vad dolgok felejtő, így köll: [link]

    Ha Zerót veszel, érdemes szerezni egy lint rollert (esetleg még egy finom precíziós csipeszt), mert hajlamos gyűjteni a hajakat/szőröket/szöszöket, de ha kulturált emberként és nem szubhumánként használod, ez közel sem olyan vészes, mint ahogy azt egyesek lefestik.

    A kedvencem a Shidenkai, Hyperglide MX-2 pöttyökkel a 40 grammos egeret szó szerint átfújom rajta (be is táraztam belőle), most épp egy Hiennel szórakázok (a Wine Red valami nagyon profin néz ki), de igazából bármilyeket mainelném (legszívesebben az összeset használnám egyszerre).

    Az újgenerációs Artisanokhoz még nem volt szerencsém, de azt érdemes tudni, hogy lesz lassabb, mint a Zero (Type 99), és a már kapható Shidenkai V2 XSOFT változatának vannak spin out problémái, még PixArt PAW 3395 szenzorral is ( :W); remélhetőleg ezt egy új batch-csel majd orvosolják.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák