Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xEon1337

    őstag

    Kereken 2 hónap használat után vihetem vissza garanciába a Razer Pro Click egeremet.

    Sokszor úgy érzékeli a bal főkapcsoló, mintha csak kattintottam volna, miközben végig nyomva tartom, mert valamit ki akarok jelölni vagy áthúzni egyik helyről a másikra.
    Ígértem, hogy írok pár sort az egérről, mivel előtte 1,5 évig egy Logitech MX Master 3-at használtam, így van némi összehasonlítási alapom ebben a "munkaegér" szegmensben.

    Pozitívumok az MX Master 3-mal szemben:
    + 106 g (vs 141 g), ezért kellemesebb hosszabb távon
    + 1000 Hz (vs 90 Hz), érezhetően folyamatosabb mozgás
    + egy fokkal univerzálisabb és kényelmesebb forma a palm fogásomhoz
    + gyári talpak jobban csúsznak (de a Logihoz is lehet venni Corepad tappancsokat)

    Negatívumok szintén az MX Master 3-mal összevetve:
    - micro-USB kábel, ami a foglalat kialakítása miatt még csak nem is cserélhető utángyártottra
    - sokkal kevesebb ideig bírja egy feltöltéssel (2 hónap alatt minimum 5x töltöttem)
    - mocsok módon koszolódik és sárgul az oldalsó szürke gumi, amit csak a konyhai szivacs durvább felével lehet levakarni (mikroszálas nem elég erős hozzá), ezen kívül ha tippelnem kellene, hamar kopni és mállani fog
    - érezhető lagg, amikor felébred standby módból, ami egy prezentáció közben iszonyat idegesítő, mert szerintem 1 perc után már elmegy aludni

    Egál:
    ~ összeszerelés minősége (talán a Logi egy fokkal jobb, de nem számottevő)

    Ha visszakapom (akár javítják, akár cserélik) azonnal eladom. De a legjobb az lenne, ha a pénzt adnák vissza. Többet ettől a gyártótól tényleg semmit nem veszek, nem először csalódok bennük (tudom, volt már ilyen kijelentésem de adtam nekik még egy esélyt ezzel az egérrel).

    "Less but better" - Dieter Rams

Új hozzászólás Aktív témák