Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Kaoru #6703 üzenetére

    ez éppen azért van, mert elemet (ill. NiMh akkut) használsz!
    azok egyik hátránya a megbízhatatlan állapotkijelzés...

    egy korrekt saját akkus vázon (pl. a Nikonok többsége, de más márkáknál is gyakori), a Li-Ion akku pontosan, %-ban közli magáról az aktuális töltöttségét a vázzal, így időben tudod előre, mikor érdemes rátölteni
    (de abból sincs gond, ha minden estre rátöltesz - ismét egy előny az ilyesmit nem igazán kedvelő AA-val szemben)

    így aztán sok típushoz nem is vesz az ember tartalékakkut - mert minek?
    (típustól függően 8-900 vagy még több kép is elkészülhet egyetlen töltéssel - annyit pedig egy nap alatt nem lő egy átlagfelhasználó)

  • Mk48

    csendes tag

    válasz Kaoru #6703 üzenetére

    tekerek jobbra-balra, fényképezek és egyszercsak lemerül az elemem, fogom magamat és eltekerek a legközelebbi benzinkúthoz, veszek 4 darab sima elemet és mehet tovább a móka. Otthon meg újratöltöm, ami lemerült újratölthetőseket. 4 sima elemet még mindig egyszerűbb és olcsóbb venni, ha épp lemerül az újratölthetős mint 2 akut tartani, illetve ha a tartalékot otthon felejtem, azt már nem pótlom semmivel sem a legközelebbi benzinkútnál.

    Ezzel érveltem én is (Fuji S5000, majd S5600). Aztán megvettem a Pentax K20D-t, kicsit féltem a lítiumos akkutól.

    Aztán elkezdtem használni, egyhetes külföldi munka, minden délután folyamatos fotózással se merítette le. Vagyis egy tartalékkal is nekivághatsz a világnak :-).

    Ha hosszabb időre mész, a kb. 20 dekás gyári töltőt se lesz nehéz cipelni.

    Érv még az ár: a gyári Pentax valóban 12.000Ft körüli, a jó minőségű utángyártott 2500Ft. Kis barkácsolással egy ezresből menthető a döglött gyári, a benne lévő cellák szabványosak.

    Vagyis ne félj az akkutól!

Új hozzászólás Aktív témák