Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L4mie

    veterán

    válasz MittuDomain_ #58683 üzenetére

    ami tudásom megmaradt 7 év távlatából, nem is a hosszú expó, a stackelt expo a menő, de ott a linkelt topic, az ottani arcok tudnak jókat mondani :)

    Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

  • b.vr

    őstag

    válasz MittuDomain_ #58683 üzenetére

    ez a nagyon hosszú záridő _hagyományos_ módon annyiból már kicsit "advanced" dolog hogy ennyire hosszú exponál baromira be kell lőni hogy egyes részek ne égjenek ki, meg ilyenkor a szenzor elkezd extrémen zajosodni, stb. Aztán a sok expóból a stacking, külön programmal, de akkor majd csak másnap otthon látod mi sikerült. Viszont ha olyan vázad van ami tud stackelni, akkor meg nem gond. Én amit fentebb írtam, amit a Teidén fotóztam, az pont ilyen csillaghúzás volt, E-M1-gyel meg párhuzamosan E-M10-zel, ezel a vázakaz automatán össze is fűzték folyamatosan a 20 másodperces expókat, közben hátul a live viewn láttam ahogy húzzák az ívet a csillagok, stb (így értelemszerűen ha bármi nem oké akkor újra tudtam volna kezdeni)
    Amúgy az F3.5 az persze nem elég fényerős, de hát egyrészt FF szenzoron meg elmehetsz iso6400 vagy akár 12800ig , és úgy jó lesz, főleg hogy pont zajszűrésben egyre jobbak a szoftverek. Valamint ezt értelemszerűen magadnak fotózod szórakozásból, és nem a profi/ extrém amatőr erre kihegyezett cuccok képminőségével akarsz versenyezni. És hát itt is mint mindig, amúgy a jó téma és a jó körülmények a legfontosabbak (ahogy írtam is, én is ezért fotózok csak nagyon kevésszer ilyet, mert annyira nekem nem fontos ez a dolog hogy olyankor is csináljam amikor nem igazán ideálisak a körülmények)

    (szerk: ja, most látom amit linkeltél az apsc, de ha modern szenzor akkor saját használatra iso6400ig akkor is jó leszel. Inkább arra keress rá hogy az az obi teljesen kinyitva optikailag mit tud csillagfotózásnál)

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák