Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HagaNRG

    őstag

    válasz schawo #18606 üzenetére

    Nem, van a családban EOS 550D és azon abszolút használhatatlan a fókusz.

    Én nem vagyok az a mindenes hülye, aki azt hiszi, hogy vesz egy 50 ezres csúcskompaktot és tökéletes videot és fényképeket fog vele készíteni.
    De néha-néha jó lenne a kisfiam egy-egy pillanatát megörökíteni minőségben, tényleg csak pár percekre, és mivel csúcstelefonom sincs, így gondoltam egy jobb DSLR már tud egy bizonyos szintet. (legalábbis az ismerősök ilyen-olyan 80-100 ezres telefonjai 50"-es plazmán nézve is simán vállalható felvételt tudnak):

    Nekem a fényképek minősége a lényeg, nem véletlenül nem cseréltem le eddig a Minoltám sem, mert egyszerűen hiába jött időközben több típusú EOS is a rokonságba, egyik képével sem voltam úgy, hogy megérné a cserét, bármennyire is lenézett, mellőzött márkájú gépem van. (inkább vettem hozzá objektívet, rendszervakut, stúdióvakut, amikkel most már pláne nem kell szégyenkeznem)
    Ezért kissé kényszerként élem meg a cserét, mert félek, tökéletes választás most nem nagyon lesz nekem- bármit is vegyek- más képet fog produkálni, mint amihez hozzászoktam.
    Nekem a Canonok mind zajos, kompakt-szerű képet produkálnak, ne haragudjatok. (az is lehet, hogy ennyire gyenge kitobjektívet adnak hozzá, ami ennyit ront a képminőségen?)

    Szóval egyrészt játszhat valamelyik komolyabb Sony (van ugye abból is olyan, ami egy az egyben Konica Minolta 5D, de azok is közel annyi idősek és rizikós vétel 50-60 ért egy sok-sok expós gépet venni).

    Ezért inkább már azon is gondolkodtam, hogy veszek egy EOS 650D-t, kitobival 120-ért is láttam, aztán a Minolta/Sony objektíveim, vakum majd eladom és veszek belőle Canont. (kb. pénzemnél lennék):

    A Nikon D5100 képet talán valamivel közelebb áll hozzám a Canonhoz képest, az is járható út lenne...

    Tényleg köszi minden tanácsot! :R

Új hozzászólás Aktív témák