Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz k1csi #13993 üzenetére

    Akkor nézzük az elméleti oldalát és nézd meg a gyakorlatban is:

    Ha veszünk egy 24 megapixeles APS-C szenzort meg egy 16 megapixeles APS-C szenzort és ugyan azt az objektívet, akkor is a 24 megapixelen lesz több információ, függetlenül attól, hogy 100%-os nézetben esetleg az életlenebb. Méretezd vissza a 24 megapixelt 16 megapixelre és korrigáld ki az ebből adódó életlenedést. Melyik fotó lesz jelentősen élesebb és részletesebb? Az amit visszaméreteztél + élesítettél vagy ami eleve 16 megapixellel jött ki a gépből? Mellesleg a Photoshopban erre 2 perc alatt csinálhatsz egy automatizálást, így több száz fotóval is egy kattintásra megcsinálhatod ezt.

    A D5100 több téren valóban jobb, de szerintem ez egy kicsit mostoha gyerek, mert ha nekem nem elég a D3xxx sorozat, szerintem már sokkal inkább előrelépés a D7xxx sorozat, mint egy minimálisan jobb "ötös" széria. De a végső döntés az övé, én a felsorolt gépek közül javasoltam a jobbat.

    Amúgy meg ő használta az amatőr jelzőt, amiben egyébként semmi negatívum nincs. Mi a különbség az amatőr és a hobbi fotós között?

    "Az amatőr (a francia amateur „szerető, kedvelő” szóból, az amer „szeretni” igéből) vagy műkedvelő olyan személy, aki nem foglalkozásszerűen, hanem kedvtelésből – hivatalos (szak)képesítés nélkül – végez adott tevékenységet." - Forrás

    Én ebben semmi olyan nem látok, hogy az "amatőr fotós" és a "hobbi fotós" között alá- és fölérendeltségi viszony lenne.

    Lehet sértő módon is használni az amatőr jelzőt, de szerintem világos, hogy ez senkinek nem állt szándékában.

    Nem akarok nyelvészkedni, csak rendszeres, hogy egyik fotós, grafikus, videós kijavítja a másikat, hogy "nem amatőr, hanem hobbi...", aminek nem sok értelme van.

Új hozzászólás Aktív témák