Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz kaligula #12287 üzenetére

    Sehogy. Sötétben sem lehet vele jobban látni, meg nem is azt mutatja, ami az elkészült képen lesz. Sőt, belenagyítani sem lehet a keresőképbe, akár 1:1 pixel szinten sem.

    ;]

  • MC Pite

    veterán

    válasz kaligula #12287 üzenetére

    Akkor így mondom: A G2 hatalmas, tűéles keresőjét sokkal jobban szeretem mint a (kis) tükröt. Látom az expókorrekció eredményét(úgy rémlik ennél is), és a kész képet is. Este ezzel se látok többet (meg kevesebbet se) mint tükörrel, ez nem zavar. M42es obiknál meg (akit érint) előny megint (mf nagyítás).

    Nem divat szeretni a kontraszt alapú fókuszt, de ha muszáj lenne relációs jelet kiraknom a fáziseltolásos és kontrasztalapú közé, akkor utóbbi felé tenném. Nem túl gyorsan mozgó dolgoknál viszont végre használható a követő fókusz - igaz, bringaversenyeken af lock vagy mf-t használok. Hangyócányit backfókuszos (fázissal) a 18-105öm, kontrasztalapon szinte pontos (utóbbi mondjuk használhatatlanul lassú, csak extrém helyzetekben használom). Nem teljesen értem, de nem zavaró mértékben (vagy az ábrát nem elég jó szögben tartom, vagy faxtudja).

    madgie: Portré pólójánál és ferde homogén felületnél (kerítés) határozottan jobb volt, ha kéred, este feltöltöm. Egyéb helyeken egál, de a homogén részen inteli resolutionnal is meg nélküle is fura (nem tudom G3 és attól fölfele javult-e).

    Senki nem mondta hogy jó vagy rossz a dslr/milc. Kicsit másabbak, ki kell próbálni kinek mi jön be. Én azt hittem a milc jön be (papíron igen), aztán a G2 konkrétan nem jött be mégse. X-E1-re meg nincs della :(

    Videó: Tessék youtubeon kézből készült felvételeket vadászni a gépekről.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák