Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz dqdb #82915 üzenetére

    Én úgy vagyok most vele, hogy batch variancia miatt nem nagyon vennék 60 centnél drágább kapcsolót. Ha valaki lineáris kapcsolót keres és nincsenek speciális igényei, illetve nem akarja szétszedni a kapcsolókat, akkor vagy Keychrontol Gateron full Milky Pro (KS-3 Milky Pro), amit 110es csomagban lehet venni és szállítással, áfával együtt kb 36 centre jön ki darabja, vagy Kínából lehet venni olcsóbban jobb Milky Top Pro-t (KS-3X47 Pro), 35ös dobozokban lehet rendelni, darabja szállítással, áfával kb 27 centre jön ki darabja. Ezeknél nekem az a tapasztalatom, hogy rugót se muszáj cserélni, mert nem peng gyárilag, de lehet ezt is érinti a batch variancia, mindenesetre rugócserével is jó kapcsolók. A kapcsoló kenésével több idő, energia elmegy mint a rugóéval, és több felszerelés is kell hozzá. Viszont ha már rugócserén gondolkodik az ember, el lehet gondolkodni a gyárilag nem kent, nem Pro verzión a KS-3X47-ből. Ez Keychrontol beszerezhető 110es dobozban, darabja kb 34 centre jön ki, vagy Kínából 10es pakkokban kb 20-25 cent körül. Itt is nagy a batch variancia, nekem pl Keychrontol sikerült olyan batchet kifogni, ami kenés nélkül simábban jár, mint a gyárilag kent kapcsolók, de ha olyat fogna ki az ember ami reszel, némi betörés után az is sima lesz, és rugó csere után pár hétig használva a kenetlen kapcsolókat nem is feltétlen érzi a szükségességét az ember, hogy megkenje. A gyári rugó viszont a nem Pro KS-3X47-ban mindenképp kuka, az nagyon peng, úgyhogy vagy érdemes megkenni, vagy méginkább érdemes egy jobbra cserélni a rugót.

    Cherry MX Black is nagyon jó még ár-érték arányban, Kínából rendelve darabja szállítással, áfával kb 32 centre jön ki. A gyári rugó kuka mindenképp, de rugó csere tényleg sokat javít a reszelésen is, bár rugó csere után is marad némi reszelés, de némi használattal betörik a kapcsoló, és ahogy írod, pár hét használat után már nem is feltétlen érzed a szükségességét hogy szétszedd megkenni, ha már megvolt a rugó csere. Cherry kapcsolónak nagy előnye egyébként az 5 pines lába, pontosabban a lábak mérete, mert plateless/half-plate buildben ez lesz a legstabilabb kapcsoló (a többi gyártónak általában picit vékonyabbra sikerül a + 2 pin, így nem olyan stabilak), illetve a kapcsoló hangja is egyedi, nem nagyon sikerült más gyártónak eltalálni a Cherry nylon házának a hangzását, amit sokak kedvelnek (bár ez a hang csak az után jön ki leginkább ha a reszelést sikerült leküzdeni, egy rugó csere mindenképp szükséges hozzá, és ha nem akarjuk betörni a kapcsolót, egy stem cserével egyből egy simán járó, szép hangú kapcsolót kapunk, rugó cserével és stem cserével is még 50 cent alatt jövünk ki.

    Elgondolkoztam egyébként hogy a kenetlen, de simán járó kapcsolókat vajon van-e értelme megkenni pusztán azért, hogy ne kopjon a kapcsoló, így nem lesz idővel nagyobb a wobble ahogy kopnak az alkatrészek. Illetve talán a leaf is tovább bírja, ha a stem lábak meg vannak kenve. Ugyanakkor ha nem kenjük meg a kapcsolót, idővel egyre simábban járnak, ahogy bekopnak az alkatrészek, bár itt megint variancia adóhat, hiszen a sokat használt billentyűk alatt jobban fognak kopni a kapcsolók, így ha megkenjük őket gyári állapotukban, nem lesz akkora különbség a kapcsolók között.

    Vagy persze azt is lehet, hogy felteszünk egy programot ami figyeli a leütéseket, csinál rá egy heat mapot, és az alapján cserélgetjük a kapcsolókat, hogy nagyjából egyformán kopjanak ;]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz dqdb #82915 üzenetére

    Előző hsz-ből kimaradt, hogy a full Milky Pro-k kenésére panaszkodtam a múltban, hogy nem volt túl konzisztens. Most pár hete ezeket használom rugók tesztelésére, és pár hét használat után sokkal jobb lett a helyzet. Lehet a gyári kenés nem sikerült teljesen egyformára a kapcsolók között, de némi használattal lehet sikerült egyenletesen eloszlatni a kenőanyagot a súrlódó felületeken.

    A Gat X kapcsán nem sikerült még dűlőre jutnom. Egy pár darabot vettem még tavaly az MKEUtol tesztelésre, de nem jöttek be, lehet sikerült egy rosszabb batchet kifogni, mindenesetre ez a variancia fájóbb egy 70 centes kapcsolónál (Gat X MKEUrol szállítással, áfával), mint egy 25 centesnél (KS-3X47 Kínából)

    Cherrynél szerencsére ilyen gond nincs, ott a kapcsolók teljesen biztosan, egyformán reszelni fognak gyári állapotban :DDD

Új hozzászólás Aktív témák