Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #67802 üzenetére

    "Fém plate rezonanciája, alá szoruló levegő számít ennyit."

    Ez tiszta sor, de én nem is erről beszélek. Inkább azt kérdőjeleztem meg (bár nyilván a korlátozott ismereteim/tapasztalataim alapján, szóval ez nem okoskodás a részemről, csak tényleg nem értem), hogy ha amúgy minden tényező egyenlő, egy floating design sokat számít csendesség szempontjából. Vagy másképpen kérdezve, azért mert ráraksz a plate-re egy kis műanyag keretet, miért lenne érdemben csendesebb egy bill?

    (A minden más tényező egyenlőn azt értem, hogy mondjuk veszel 2 bill-t, de ugyanolyan anyagokból vannak (case alsó része + plate), azok vastagsága is azonos, pcb alatt ki van tömve mindkettőnél és nincs rezonátortér, pcb+plate között szintén van hangelnyelő, azonos stabok, kupakok, switch-ek stb. Egyetlen különbség hogy az egyik floating design, így lényegében a plate a case felső része egyben, a másiknál meg alacsonyabban van a plate és ráraknak még valami keretet is pluszban. Utóbbi jelentősen halkabb lenne? Csak azért mert amióta nézegetem ezt a topicot, többször feljött ez már, hogy a floating design miatt eleve hangosabb lesz egy adott billentyűzet. És nem teljesen látom be, hogy miért, ezért kérdezem.)

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák